Бързи здравословни въпроси и отговори – 21

  • 33 337
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 22 867
𝖕𝖊𝖑𝖑𝖎, Ива Кръстева, благодаря, така поне имам някакви насоки, че иначе гледах, гледах, четох в нета, загубих се в многото подобни препарати. bouquet

# 706
  • Мнения: X
Атаракс е по-добър от Деанксит например,а и по-безопасен.Особено за възрастни хора.

# 707
  • Мнения: 5 871
Само да споделя моя личен опит - по препоръки от една друга тема във форума, пих "Атаракс" известно време и мен специално направо ме утрепваше. Да, спях дълбоко, но през деня нямах никаква енергия, често ми се виеше и свят. Освен това, бях супер апатична - дори и да ми е тъжно, ми беше невъзможно да се разплача. Аз, честно казано, изобщо не бих пила подобен силен препарат, ако имам единствено проблеми със съня. Прибегнах до въпросния медикамент, тъй като бях в дълбока емоционална криза и стрес, от които все още се възстановявам. Но при безобидно безсъние, според мен, има много по-безопасни алтернативи.
"Атаракс"-ът е с рецепта, само да спомена.

Иначе, купих си препарат с Мелатонин преди известно време - ами, изобщо не ми действа, не усещам да спя по-спокойно от него.

Последна редакция: пн, 01 юли 2019, 21:14 от Гърне с похлупак

# 708
  • Мнения: 47 995
Мелатонин е вълшебно за бабите, едната я убедих да го взима, много е доволна. Другата се дърпа. Много са...упорити.

# 709
  • Мнения: X
Атаракс се дава по 1/4,да се види как ще е ефекта.
По спомен Фортекс имаха добри добавки за сън.
Както и онова спрейче Сомни Екс.

# 710
  • София
  • Мнения: 2 233
Според мен (извинявай Pelli) ама така с лека ръка да се дават съвети за Атаракс, не си е работа.

Консултирайте се с лекар. След Диазепам, не знам какво ще подейства.. а към него има и привикване и в никакъв случай не се спира ей така, трябва да има схема за дълго и бавно спиране.
С най-добри чувства.

# 711
  • Мнения: 54 467
Тоя Атаракс не знам защо не го забранят?
Как така ще го предлагате за сън!?
Моята майка години наред е пила Диазепам и сега се чуди как да спи...

# 712
  • Мнения: 1 149
Здравейте. Имам въпрос за варицелата.😃
На моя приятелка детето е било контактно с дете ,на което тъкмо са избили първите пъпки. Въпросното контактно дете контактува 3 дни след това с моето дете. Има ли вероятност моето дете да се зарази от контактно?
Благодаря.

# 713
  • Мнения: X
До 21 дни ще разберете. Иначе всичко е в сферата на догадките.

# 714
  • Мнения: 5 871
Някой може ли да даде мнение за този продукт?
Възстановява ли добре кожата, предпазва ли наистина от слънцето? Simple Smile

# 715
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Здравейте,ръката на сина ми (10г.) беше счупена.Гипсираха я за 20 дни,днес махнаха гипса,но сега ми се оплака,че когато я мърда го боли в областта на счупването.Това нормално ли е?

# 716
  • София
  • Мнения: 9 850
Някой може ли да даде мнение за този продукт?
Възстановява ли добре кожата, предпазва ли наистина от слънцето? Simple Smile
Конкретно за този продукт мнение не мога да кажа, но ползвам на марката серията за атопична кожа и съм възхитена.

# 717
  • Мнения: 7 925
Лабрекс, на баба ми "Сладки сънища" изобщо не помогна, тя отказа да пие приспивателните, изписани от лекар, защото в листовката пишело, че свалят кръвното. Така че непременно съобщете на лекаря, ако пациентката има хипертония или хипотония, както и всички останали лекарства, които приема.

# 718
  • Мнения: X
Момичета здравейте, да ви питам за един проблем че ме мъчи вече месец....
Преди точно толкова докато ядях банан, усетих парене на мекото небце, точно до зъбите. Не му обърнах внимание, пазех го няколко дни от топли напитки и суха храна и мина. После започнаха афти. Появяват се за ден и минават. После ми се обложи езика.... мина ми небцето и след седмица отново. Болката е точно като претрито...все едно е опарено. Всеки ден го гледам с игледалце . Нито е зачервено, нито подуто, идеално розовко и гладко е. Там тези релефните като браздички на мекото ме болят. Неприятно е и не минава. Афти вече нямам. Понякога усещам сякаш стегнати венците и зъбите си...все имам шина....в началото че заболяха венците. Трима зъболекари потърсих , най-рано след седмица мога да ида. Взех си от аптеката стрептофор...за инфекции в устата. От гъбички до язви. Не помага . Всичко започна след като започнах прием на желязо на таблетки. Не ми е много ниско но е ма Долна граница и ми казаха да пия месец....четох в листовката че предизвиква рани и всякакви язви в устата. Е да ама аз вече две седмици не пия а това ме изнервя.
Пих и един антибиотик на своя глава - ципрофлоксацин. Едвам го понесох и неможах целия да изпия. После желязото и сега това с устата стана....ама вече какво ли не мисля....
Някой миже ли да ми каже дали му се е случвало и каква може да бъде причината ....Благодаря !

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 26 393
Случвало ми се е и на мен от храни.Най-често от неузрял ананас,киви...последно обаче получих такова "изгаряне"от колбас,може би от нитрити/нитрати или др.химии...много е неприятно,първо нещо като мехур,а като се спука много боли.

Общи условия

Активация на акаунт