Бързи здравословни въпроси и отговори – 21

  • 33 298
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 42
Здравейте,за установяване на възпаление на бъбрек стерилна урина ли се дава за изследване или мога да дам по всяко време на деня?

# 721
  • Мнения: X
Аз нямам и съм нямала изменение на лигавицата. Нито мехури нито рани нито нещо се е пукало...просто усещането е като изгорено. А зъбите сякаш стегнати ....
Изкарах много тежка изпитна сесия от 16 изпита за 20 дни...почти не спах , карах на кафе и цигари и нищо ми нямаше. Чудех се дали на сън не съм си стискала зъбите за да се получат такива усещания, но това с небцето няма нищо общо ...

# 722
  • Мнения: 4 868
От една седмица съм с много слаб пулс, почти не усещам сърцето си. Имам едно неприятно стягане в гушата, като се навведа или повдигна главата настрани или нагоре, с едни бодежи. Преди час реших да си полегна и както си гледах тв, сърцето ми започна да бие силно, след това намаля значително, после започна едно неравномерно да бие. Уплаших се много и решиих да си видя кръвното. Беше нормално. Полегнах си пак. Започна лявата ми ръка и левия крак да усещам болки, около сърдечната област също ме заболя на няколко пъти, като тоя неравномерен пулс си стоеше. Започнах да усещам желязо в устата си, все едно имам кръв, но нямаше. Измервайки повторно кръвното беше с разлика 125/65 , което е множко. После намаля пулса и в момента ми е адски слаб, но отново неравномерен с болки в лявво и в крака и ръката. Личната ми лекарка не веднъж ме е отпращала с изказване, че ми няма нищо, затова и да отида няма да направи нищо. На какво може да се дължи това усещане

# 723
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, на баба ми "Сладки сънища" изобщо не помогна, тя отказа да пие приспивателните, изписани от лекар, защото в листовката пишело, че свалят кръвното. Така че непременно съобщете на лекаря, ако пациентката има хипертония или хипотония, както и всички останали лекарства, които приема.
Да, тя пие всеки ден и някакви таблетки за кръвно, засега отказва "сладките сънища", не искала да пие нищо, тая нощ била спала.......Мисля, че ще и занеса една опаковка неуропан таблетки, преди време бях купила и тогава сподели, че спяла от тях. Та да стоят там, пък като реши, поне са билкови, няма да и навредят.
Благодаря, Eva+!:hibiscus:

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Здравейте,за установяване на възпаление на бъбрек стерилна урина ли се дава за изследване или мога да дам по всяко време на деня?
Желателно е да дадеш стерилна урина, за да се направи микробиология с антибиограма, но това дали е стерилна или не е свързано с това по кое време на деня я даваш. Трябва да си купиш контейнер за стерилна урина и след тоалет се събира средна струя.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Днес вдигнах температура и личната каза, че имам налеп на сливицата ангина изписа ми зинат пия също ибупром за температурата.
Вие имате ли изпитани методи за такова ситуации?

# 726
  • София
  • Мнения: 5 198
Сара, при гнойна ангина винаги пия антибиотика , защото си е доста коварна.
За облекчаване на болките в гърлото на мен ми помага Стрепсилс , десетки чайове с мед , много витамин Це + пробиотик.

Бубалина, ако бях на твое място и имах пари , отивам на ЯМР на цяло тяло , намирам всички възможни доценти и наистина доказали се лекари !
Това с личната и случайни доктори , не го играя вече.

Но , аз пак искам да ти предложа , смени климата , ако можеш , отиди в друг град поне за 2 дни или някъде , където няма да имаш време да мислиш за здравословното си състояние.

Преди 2 седмици положението при мен Беше минало всякакви граници . Носът ми беше зле, кашлица , пред нервен срив и заради аденоза с гърдата.
Посетих доцент УНГ, който изписа силен препарат , и заминахме за 4 дни извън града в който живеем ( даже държавата)

Да ти кажа , още щом стъпих там , забравих за всичко. Нито кашлица ме е тормозила , нито нос, нито съм мислела за доктори и лекарства.
Подейства много одобряващо.

Сега пак сме си тук , но не му пука толкова за здравословното ми състояние ( разбира се , взимам си лекарствата и се пазя )

Едно на ръка , че лятото е коварно.
Може кръвното да играе заради жегите .
Всички тези чувства, може да идват чисто заради времето.

Какво става с температура  ти ?

# 727
  • Мнения: 4 868
Сара, при гнойна ангина винаги пия антибиотика , защото си е доста коварна.
За облекчаване на болките в гърлото на мен ми помага Стрепсилс , десетки чайове с мед , много витамин Це + пробиотик.

Бубалина, ако бях на твое място и имах пари , отивам на ЯМР на цяло тяло , намирам всички възможни доценти и наистина доказали се лекари !
Това с личната и случайни доктори , не го играя вече.

Но , аз пак искам да ти предложа , смени климата , ако можеш , отиди в друг град поне за 2 дни или някъде , където няма да имаш време да мислиш за здравословното си състояние.

Преди 2 седмици положението при мен Беше минало всякакви граници . Носът ми беше зле, кашлица , пред нервен срив и заради аденоза с гърдата.
Посетих доцент УНГ, който изписа силен препарат , и заминахме за 4 дни извън града в който живеем ( даже държавата)

Да ти кажа , още щом стъпих там , забравих за всичко. Нито кашлица ме е тормозила , нито нос, нито съм мислела за доктори и лекарства.
Подейства много одобряващо.

Сега пак сме си тук , но не му пука толкова за здравословното ми състояние ( разбира се , взимам си лекарствата и се пазя )

Едно на ръка , че лятото е коварно.
Може кръвното да играе заради жегите .
Всички тези чувства, може да идват чисто заради времето.

Какво става с температура  ти ?

Много е странна моята температура. Понякога нямам, друг път като съм на слънце пада. А трети път именно пък като вървя на слънце се вдига. Преди цикъл ми стига до 37.4 постоянно. През другото време макс 37.2

# 728
  • София
  • Мнения: 9 850
Днес вдигнах температура и личната каза, че имам налеп на сливицата ангина изписа ми зинат пия също ибупром за температурата.
Вие имате ли изпитани методи за такова ситуации?
Жабурене със затоплена Кока Кола (на котлона, да е топла, но не гореща). Правех го няколко пъти на ден при моята гнойна ангина. Иначе компрес с извара също са ми казвали, но не съм пробвала. И задължително си изпий АБ и като свърши, още същия ден - на контролен преглед. Може да се наложи да се продължи АБ-то за още няколко дни.

# 729
  • Мнения: 490
Здравейте болна съм с бронхит вече съм на втори антибиотик и той е.аугументин ср някой пил ли го е притеснява ме това ,че се пие на 12ч. по две таблетки а те са по 1000мг. и другия проблем е носът ми страшно много запушен и се стичат по гърлото секрети а.като се издухам.са бели и много гъсти какво.може да е.това.нещо?И по гърлото,сливиците и мъжеца имам бели неща нямам болка и температура направо съм.толкова притеснена ,защото въобще ми е влошено цялостното състояние и на всичкото отгоре отново ми изби и генитален херпес .Ще съм.благодарна ако някой може да.ме.насочи от какво може да са тези неща и къде да ида,че ми писна вече

# 730
  • София
  • Мнения: 11 492
Здравейте,

вчера ми смениха 2 от лекарствата за кръвно - Нитролонг и Хлофадон (който взимам в краен случай), съответно с Небилет и Норваск. Моля ако някой ги е ползвал да сподели мнение за последните две. Или ме насочете към хипертонична тема, ако има такава.

Благодаря Flowers Hibiscus

# 731
  • Мнения: 2 030
Антибиотик чак заради бронхит? Да не би да е пневмония? И по 2 таблетки Аугментин  не съм чувала, обикновено е по една на 12 часа. Щом е бронхит, само с чай, мед и мукосолван не става ли? И повече  слънце, море, планина, чист въздух. Отпускарски сезон е.

# 732
  • Мнения: 4 872
АБ изписват при бактериален бронхит. Може би е такъв.

И аз не бях чувала за 2 таблетки по 1000 мг, но ето препоръчаната доза според листовката:


 Как да приемате Аугментин SR

Препоръчителната доза е:

• 2 таблетки два пъти дневно, за 7 до 10 дни.

Последна редакция: ср, 03 юли 2019, 14:50 от Marsia_K

# 733
  • София
  • Мнения: 5 198
Хм, аз пък знам ( че и даже аз ) бронхит се лекува с антибиотик ???
Детето ми имаше , племеницата , аз , мъжът ми. Всички с температура + отпадналост и всички сме лекувани с антибиотик...

Аз се чудя , ще посетя пулмолог скоро , за сухата дразнеща кашлица.
Искам да е някой добър , и освен снимка има ли какво друго да назначи Кати изследване ???? Нещо по обстойно?

# 734
  • Мнения: 4 872
Да, лекува се с АБ. Обикновено вирусен бронхит лесно преминава в бактериален, а още по-лошо може и в пневмония. Та в честите случаи АБ е гарантиран.

Общи условия

Активация на акаунт