Бързи здравословни въпроси и отговори – 21

  • 33 247
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 418
Здравейте, дами!
След кой прием на Панцеф, според опита ви, би трябвало да има подобрение и спадане на температурата? Става въпрос за деца на 2 и на почти 7 години. Sad
При децата ми,ефектът идва на 3 ден,понякога и след това.Скорошно оздравяване!

# 76
  • Мнения: X
Радост, ако е уцелен правилния антибиотик, максимум на трети ден трябва да е овладяна температурата и да има значително подобрение при детето. Ако не, нужна е нова консултация с лекар. Може бактерията, която борите, да е резистентна на точно този антибиотик. В България рядко се изписва след микробиологично изследване, обикновено лекарят изписва според симптомите.

# 77
  • Мнения: 485
Благодаря за отговорите!
tonynette, днес едва открихме работеща лаборатория. Изследвахме СРП и СУЕ на своя глава. Та от там се видя, че вируса се е превърнал вече в бактериална инфекция. Иначе нямаше и антибиотик да ни изпишат... Дано са нацелили правилния! Исках малката /2г./ да е на инжекции, тъй като е голяма борба даването през устата на лекарства - плюене, позиви за повръщане и т.н. Казаха ни, че няма как да стане. Вариантът бил да ни приемат в болницата и там да слагат. В спешното, а и никъде другаде нямало да се съгласят да слагат инжекции с антибиотик на толкова малко дете... На някоя от вас случвало ли се е да й откажат подобно нещо?

# 78
  • София
  • Мнения: 5 198
Хм , и аз съм се замисляла за венозно антибиотик , но това мисля , че става само след прием в болница.
Иначе в някоя частна болница ? Може би имат нещо предвид , щом отказват да слагат венозно без прием в болницата.

Колко е температурата и ако вече се приема антибиотик , дали кръвните са реални ?

# 79
  • Мнения: X
О, не ми говорете за венозен АБ. Още се потрисам от мононуклеозата при голямата и престоя ни в инфекциозна. За да удържат абоката на  толкова малко дете, се наложи да фиксират ръчичката на дъска, за да не може да мърда. Хайде, моля ви се, и на маймуна съм се правила и носа съм стискала, само и само да се изпие лекарството и да не се стига до болница. Но понякога е неизбежно.

# 80
  • Мнения: 665
Здравейте, някой има ли предположение на какво може да се дължи това, че имам нужда от повече сън в сравнение с другите хора /поне 10 часа на денонощие/? Ако не е кафето, не мога да издържам дълго време, а при по-дълги бодърствания се появяват силно главоболие и гадене. Дали просто моят организъм има нужда от повече сън, или си внушавам? Някой има ли подобен проблем?

# 81
  • Мнения: 5 861
Здравейте, някой има ли предположение на какво може да се дължи това, че имам нужда от повече сън в сравнение с другите хора /поне 10 часа на денонощие/?

О, на страшно много неща може да се дължи - проблеми с щитовидната жлеза, дефицити на витамини, инсулинова резистентност, депресия и вероятно още куп заболявания / състояния, за които дори не съм чувала. Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 май 2019, 00:38 от Гърне с похлупак

# 82
  • Мнения: 485
Имам предвид мускулна инжекция, а не венозна...
Изследванията са от сутринта, на гладно. След като излязоха резултатите, тогава назначиха антибиотика. Температурата я борим няколко дни с Нурофен / Панадол, но си поддържат една постоянна около 37.5 и то с температуро понижаващи. Ако не им дам, се покачва още. Взимат Тусавит и Тантум верде. Надявам се поне да са нацелили антибиотика!!!

# 83
  • Мнения: 4 872
Radost_7, още по-зле. Нормално е да ти откажат. Дори и при възрастен човек е за  предпочитане медикаментите  да минат прз абокат вместо да бодат по 3 пъти на ден. Каквото и да си говорим е болезнено и ще е голяма травма за детето. Имам личен опит и говоря от страна на лекувана мускулно като малко дете Close
Иначе те разбирам.Синът ми много трудно пиеше сиропи- плюваше, повръщаше, стискаше устата и беше голям кошмар. Но АБ мускулно....не знам. Винаги съм споделяла на лекаря, който е изписвал лекарствата и е подбирал възможно по-поносимите на вкус или с по-рядък прием.
Бързо оздравяване на детето!

# 84
  • Мнения: 88
Препоръчайте ми нещо за суха упорита кашлица?

# 85
  • Мнения: 22 867
Препоръчайте ми нещо за суха упорита кашлица?

АСС не върши ли работа? Просто два пъти съм го използвала, при мен подейства положително.

# 86
  • Мнения: 4 406
При изследване на щитовидна резултатите са 0.712
Реф. Стойности 0.300 - 4.200

Добър резултат ли е, или и нисък?
 Т.е. знам, че е в границите, обаче нещо все пак не е наред..затова питам..

# 87
  • София
  • Мнения: 5 198
За суха кашлица , Синекод , Либексин

# 88
  • Мнения: X
Здравейте,

Реших да не правя нова тема, а направо да попитам тук с надеждата, че въпросът ми ще е адекватен. От известно време (месец и половина , два ) започнаха да ми излизат пъпки по лицето - гнойни , леко болезнени , малки и големи.. по брадичката , бузите, челото излизат ми дори под устните (все едно навлизам в пубертета). Винаги съм следяла темите в бг мама - най -вече свързаните с лицето и косата. От тях съм извлякла много съвети - маски за лице, основи за грим , фон дьо тен и т.н. Притеснява ме фактът, че пъпките не са свързани с продуктите, които слагах на лицето си. С базата за лице (baby skin) съм повече от 4 може би 5 месеца, с фон дьо тенът съм около 3 месеца ( взех си го поради добрите отзиви в сайтът) . След като започнаха да ми излизат пъпките , още първата седмица спрях използването на всякакъв тип мазила, кремове и т.н. Мих си лицето по 4 до 5 пъти дневно докато бях на работа (предвид това, че съм със стандартно работно време) с надеждата да го държа чисто , но нямаше никакъв резултат. Две седмици ходих без грим, но отново без резултат. Опитах да се мажа със силицилов спирт, но започват леко да ме сърбят и се притеснявам да не станат повече. Посетих гинеколог, дори ходих на преглед и при хирург (поради други "болежки") и не ми е останал "ред" за дерматолог. В началото на другата седмица ще имам възможност да отида, но до тогава бихте ли ми дали съвет с какво да се мажа и като цяло как да ги третирам? Дано не си втълпявам, но имам чувството, че зарастват 3 пъпки, а на тяхно място излизат 5. Благодаря на всички за отделеното време и внимание!

# 89
  • Мнения: 47 983
Аз бих заложила на инфекция, щом досега не си имала пъпки. Ако ще ходиш на дерматолог, не слагай антибиологични неща, евентуално ако (не ми се е случвало, ма а дано) вземе да реши да вземе секрет. Иначе бих взела зинерит, скинорен или нещо от сорта. Зинерит със сигурност, хубав продукт.

Общи условия

Активация на акаунт