Априлски бебета 2019 - Тема 1

  • 24 384
  • 742
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 595
_sun_shine_, не са правили изследвания.
Първия път лекарката видя памперса и заради комбинацията от воднисти изпражнения и много колики, заключи, че е лактазен дефицит. И наистина, като включихме капките с лактаза, всичко се успокои.
Втория път пък само по описание.
Но пък педиатърката е на мнение, че е било заради нещо инцидентно в моето хранене.
Всеки си прави интерпретации и според мен си поставят диагнози ей така....
Ти някакви капки с лактаза даваш ли (една част от тези против колики са с лактаза)?

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 340
_sun_shine_ при нас педиатъра заключи, че е реакция към моята храна. И сега ще съм на ориз и картофи. Макар че вчера пих айрян.
Струва ми се че от Инфакола се постегна. Даже затегна..
Melodiq аз съм давала Колийф и нямаше особена разлика. Даже тогава изгладняваше много бързо. Но мисля да пробвам в комбинация дано намалеят коликите.
Момичета в магазин shushulka.com  ,има намаления на слингове до 12.05.

# 137
  • София
  • Мнения: 184
Вчера взехме Биоамика, защото капки с лактаза не бяхме пробвали-последно давахме Лефакс, който съдържа
 симетикон и се надявам с новите капки да е по-добре и да не е било реакция към млечни.

# 138
  • Мнения: 19 082
И аз давам Био амика, по едно време бях спряла, тъй като ми се стори, че с почването се е появила млечницата, но вероятно е някакво съвпадение. Освен това ѝ е предписан и пробиотик комбо, та и от него давам 5 капки сутри. Давам и от чая с копър на Хип. Тъй като пише, че трябва да се давал само пресен (наистина една сутрин, като погледнах направения от вечерта чай, беше се запенил на повърхността, не изглеждаше изобщо наред, голяма химия), една дозичка я деля на 4, тъй като Валерия не харесва много да пие вода и течности, различни от мляко. Реално най-много одобри чая от пресен джоджен, който си бях направила за мен и като че ли най-много я успокои, но може да е случайност. Има си колики, но са на периоди някак. Четох из разни теми, но лично за себе си прецених, че няма да пробвам с рискови неща като борина и индийско орехче.

А онзи ден, съвсем случайно, докато се чудех дали да не поръчам онлайн памперси, за да получа безплатна доставка, установих от описанието, че памперсите имали индикаторна лента, която показвала дали се е напишкало бебето. Погледнах след това и наистина - лентата от жълта, става синя, когато се намокри памперсът. Не съм много наясно с цените и се чудя всъщност има ли някъде чувствително по-евтино памперси, НАН 1 и течен Персил за бебета, или не си струва да поръчвам онлайн?

За слинг не смея да пробвам, тъй като съм много непохватна, и може да не успея да го направя, както трябва (сложно ми изглежда), и да се изтърси някъде бебето, или пък нещо да я сложа неправилно и да я осакатя или задуша, притискайки я неправилно.

# 139
  • Мнения: 242
Нас ни изписаха абоколикен , мисля че това е като биоамика.

Аз за сега поръчвам памперс от група във фейса, от Англия.
Ако някой има идеи за алтернативи- съм отворена.
Струва ми се ангажиращо да мисля кога да поръчвам , кога свършват.
В болницата ми дадоха 5 бр. Пуфис , видяха ми се Ок.

# 140
  • Мнения: 218
Ротарикс ще слагаме категорично, педиатърката вече го е поръчала.
Мами, дайте идея за отпадане на едното нощно хранене. Нашата мома вече стана на месец и половина, а продължава да се буди три пъти нощем за хранене - 12, 3 и 6 часа. Сили нямам вече!
Всички казват, че бебето само ще откаже едното нощно хранене и това ще стане към края на първия месец. Но ако не стане от само себе си? Или ако стане по-късно? И няма ли начин да му помогна малко?
Ktara, има една книга "Бебе made in France". За мен е много интересна, описано е как се отглеждат бебетата във Франция. Още първата глава обяснява принципа на ПАУЗАТА, тоест как приучават децата си към нощната пауза от храна. Обяснено е, че съня има фази и те когато преминават от една в друга фаза започват да мрънкат за храна. Майката ако успее да го приспи и да пропусне храненето, бебчето бързо ще свикне да пропуска едно ядене. Малко повърхностно ти го обясних, но ако си вземеш книгата доста по подробно е описано.. Естествено това важи за бебета над 6 седмици.. При нас се получи неволно. Една нощ бях с висока Т и нямах сили да стана, мъжа ми я приспа набързо и от тогава пропуска едно ядене около полунощ.. След това прочетох за този метод в книгата и се изненадах. Даже се бях притеснила, че не се събужда за яденето, но уви после си хапва добре и си наддава нормално.
За памперсите се включвам +1 за Пуфис, ние ползваме и Арт и Сенситив, много ми харесват, мекички са и удобни. Аз лично ги купувам от аптеки и магазини и гледам  да имат промоция. Харесват ми и на Бочко, но те ни идват малко по големи за сега..

# 141
  • Мнения: 19 082
На мен ми каза сестрата, че не било хубаво да се сменя марката на АМ, на памперсите и на перилния препарат, с които сме почнали, макар че не знам с какво са ги прали в болницата, затова Памперс ползвам, но бих сменила, ако не е проблем. Мислех си и за лидълската марка, че може да пробвам. Също така твърдият сапун бил по-безвреден от течните душ-гелове и шампоани, обаче на беба ѝ се появи нещо като пърхот и смених с 2в1 шампоан.

# 142
  • Мнения: 123
Belinda, как точно става поръчката от Англия през тази група във фейса ? Мога ли и аз да поръчам от там или е затворена ?
В Англия са значително по-евтини памперсите.
Лидълските гащи също не са лоши, но памперс да една идея по-добри за мен. То и разликата в цената също не е кой знае колко голяма.

Bib4o, при кой доктор в Токуда махнахте юздичката ? Казаха ми, че има 2 - Кацов/Кацаров и Трифонов. Вие направление по ЗК ли използвахте за прегледа ? Колко време отне - казаха, че към 2 часа е всичко заедно с прегледа ? Имаше ли кръв след срязването ? Може и на лични да ми отговориш, не знам доколко другите се интересуват от тази информация.

При нас също се забелязват слузести нишки в изхожданията. Бебка хапва колкото има изцедена кърма и дохранвам с ам. Чудя се дали да се притеснявам ... все си мисля, че ако има проблем ще има и друга изява - баткото имаше атопичен дерматит на по-късна възраст, но при него не съм се вглеждала толкова в памперсите.

# 143
  • София, България
  • Мнения: 3 594
Аз не съм доволна от английския Памперс. Бях взела пакет 72бр размер 1, сигурно 50от тях пропуснаха. Сменях дрехи на всяка смяна на памперса. Паралелно с тях използвах едни промоционални кутии Пуфис, имах около 25бр, с тях нямах никакъв проблем. Сега взехме Пуфис размер 2 и пак нямам проблем. Само дано не се подсече, че Памперс бяха видимо по-мекички, но за съжаление върху дупето на моето дете пропускат. Confused

# 144
  • Мнения: 844
На 17/05 в Хиполенд ще има 25 процента отстъпка на всичко. Ние обмисляме да купим столче за кола от там, но се чудя дали да инвестираме повече, или да вземем по-евтин вариант със същите параметри.. че те ги дават че уж стават за до големи, но децата бързо ги израстват и трябва да се купи по-голямо..
Вие какви сте взели
https://www.hippoland.net/brevi-stol-za-kola-0-25kg-kimi-tt-isofix-jeans-002
https://www.hippoland.net/kikkaboo-stol-za-kola-0-36-kg-4-strong … -grey-31002070002
А памперсите купувам от емаг- единичката ми излезе на 22 Ст. бройката на промоция. Сега и в Кауфланд са на добра цена, 3ка на 26 ст.

# 145
  • София, България
  • Мнения: 3 594
Специално за стол за кола, моето мнение е, че трябва да е максимално хубав, пък дори и втора ръка. Реално това средство спасява живота на детето при евентуален инцидент. Нито количката, нито люлката, нито столът за хранене и т.н. са толкова важни, колкото столът за кола. Този тип по-евтини столове не са минавали краш-тестове или ако са минавали са с много ниски резултати. Та, ако не ползвате много кола, просто потърсете втора употреба по-хубав стол. Има Cybex, Maxi-Cosi, Britax.... Има ги и в английски сайтове, откъдето излизат по-евтино Simple Smile

И има различни големини. Има до 19кг но има и до 36кг. което си е почти до голямо дете.

# 146
  • София
  • Мнения: 1 455
Споделям мнението на Purple. Бих спестила от друго, но не и от безопасността. Според мен в Хиполенд  нищо качествено няма, китайски са повечето марки.
Ние взехме Cybex, вносител им е Рая тойс.

# 147
  • Мнения: 19 082
Размер 1 нали е до 5 кг? Вие стигнахте ли до размер 2 и 3, или просто купувате по-големи памперси? А за подсичането, моята е подсечена, макар да не съм сменяла вида памперси, та се чудя дали наистина няма да ѝ е по-добре с друга марка. Сега се сетих, че и на мен ми бяха дали като мостра от болницата памперс на Бочко, ще го пробвам, ще взема и на Пуфис.

За столчетата за кола, аз не бих си взела нито с прекалено голяма вариация на килограмите, нито втора ръка. Пластмасата и останалите материали, от които са направени, стареят. Върти ми се някакъв спомен, че са ми казвали, че на всеки няколко години (май 3) трябва да се сменят, дори и визуално да изглеждат ок, защото вече не предпазват толкова добре. Ние засега сме с коша, който си е към количката всъщност и не сме купили още столче за кола.

# 148
  • София
  • Мнения: 1 455
    Пиша в твоя коментар. 🙂
Размер 1 нали е до 5 кг? Вие стигнахте ли до размер 2 и 3, или просто купувате по-големи памперси?

Аз ползвам Pure protection 1.

За столчетата за кола, аз не бих си взела нито с прекалено голяма вариация на килограмите, нито втора ръка. Пластмасата и останалите материали, от които са направени, стареят. Върти ми се някакъв спомен, че са ми казвали, че на всеки няколко години (май 3) трябва да се сменят, дори и визуално да изглеждат ок, защото вече не предпазват толкова добре. Ние засега сме с коша, който си е към количката всъщност и не сме купили още столче за кола.

Абсолютно съм съгласна с теб. Мисля че на всяко столче трябва да пише до кога може да се експлоатира.[[/list][/i][/b]

# 149
  • София, България
  • Мнения: 3 594
Ние не бяхме достигнали 5-те килограма на единицата когато взех двойка Пуфис, но тя двойката е от 3 до 6кг. И двете вършат работа, просто при мен Памперс пропускаха. Памперса беше Premium Protection Simple Smile

Дори и да не е втора употреба и с голяма вариация в килограмите, все пак в Английските сайтове има доста изгодни предложения. Пак по-добре скъпо отколкото евтино и некачествено Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт