Не мога да огранича ползване на интернет и социални мрежи.

  • 4 023
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 422
Ще ви дам пример: предстои ми час при фризьора и аз две седмици  гледам ама постоянно, всяка свободна минута цветове, форми. След това никога не си правя такава прическа, нито цвят. Просто загубено време.  Така и следя промоции на Всичко, естествено не купувам нищо в момента, но за в бъдеще.
Препоръчвам ти консултация с психолог. Зависимостите се преодоляват със систематична работа в посока пораждащата причина.

# 31
  • Мнения: 783
Има програми за ограничаване на достъпа до определени сайтове. Задавашколко време да е активен сайта, след което автоматично блокира за посоченото от теб време.

# 32
  • Мнения: 160
Интересното в моя случай е че пускам филм или сериал шетам готвя хвърлям по едно око и продължавам да си върша задълженията

# 33
  • Мнения: 1 496
Махнах си приложението за фейсбук от телефона, не мога да си изтрия профила защото messenger го ползвам за контакт с много хора. Като нямам приложение единственият вариянт е да го отварям през браузър, което е толкова нескопосано че просто лека полека ти се отщява. Вече през телефона си отварям фейсбука на 3-4 дена веднъж и от няма накъде.

Все пак има много други глупости за губене на време в интернет. Усещах се понякога, че губя 20-30 (не искам да си признавам за повечве Flushed )минути за гледане на несмислени неща. В крайма сметка реших, че ако имам 5 минути за убиване е допустимо и приемливо да си ги "убия", ако имам повече гледам да почна нещо смислено, я книга я отговор на кореспонденция и т.н.

# 34
  • Мнения: 104
След спиране на Фейсбук и Месинджър вече 4 години, осъзнах кои са ми истински приятели. Просто изтриваш и готово! Чувствам се супер!

# 35
  • Мнения: 2 478
Много точно, Katrinee Simple Smile.
И на мен ми е супер.

Решението - воля, дисциплина, приоритизиране.
Оставя се телефонът на вибрация и се изключват мобилните данни, както и WIFI. Пускаш, когато имаш да вършиш нещо или да се свържеш с някой, или да видиш някой нещо не ти ли е писал.
Вечерно време същото - телефонът на етажерката или секцията и не го пипаш.

Няма как "да не ползваш на 100%", защото има много информация и всеки ползва нещо, било само instant messaging приложения от рода на Viber, първо защото ти улеснява живота, разменяш информация, файлове и т.н., плюс по-е добре от SMS-и. В такъв свят живеем вече.

Много ми е забавно и смешно на моменти. Живеем в ерата на Life Hacks, DIT - Do It Yourself Laughing.

Имаш достъп до всичко на мига, до всеки на мига.

Лошото, че цялата информация от "потребителския ти профил" се запазва и се използва за користни цели от корпорациите и 3-ти лица.
За личните данни да не говоря - всичките регулации, които вече влезнаха чрез директивите са за нищо друго, освен още по-голям контрол.

Така че, използваш умно и по предназначение Satisfied.

# 36
  • Мнения: 154
Мен ме интересува нещо отностно инстаграм, според вас дали  е възможни, някой да взеле в профила ми без да разбера... как мислите?

# 37
  • Мнения: X
Изкарали сте авторката луда.
ФБ го изтрих, инста и туитър никога не съм имала. В  момента социалните ми мрежи са тубата и бг-мама. Да, губя време да гледам клипове, които някой сигурно би определил като глупост, например сега съм заредила 5 клипа за Дюн, още 10 за ксеноморфите от Пришълецът и 5 клюкарски за пластичните операции на някое селебрити. Имам запазени и други уж безсъдържателни. И кво? Не виждам нищо лошо да гледам такива неща, да разглеждам прически, дрехи, цветове, промоционални стоки и да не купя/направя нищо в крайна сметка - това уж бездействие значи, че си знам границата на портфейла или пък какво ми отива и какво не. То бива усъвършенстване, но в един момент се превръща в самоцелно трупане на купища фактология, която е на практика безполезна отвъд ентелектуалното цитиране в снобарска компания. По-добре да изгледам 14тия клип с идентична рецепта за канелени ролца или да пиша в някоя тема тук, полезността в живота ми ще е аналогична.
Ако все пак авторката иска да ограничи всичко това - нека да изтрие профила си в съответната платформа и задължително да намери друго занимание, което да й запълни времето, което преди е отделяла в тази платформа. Може и книжки да оцветява, има такива релакс издания за възрастни.

# 38
  • Мнения: 24 467
Откак се оттървах от ФБ, направо се родих! Наистина няма такава загуба на време, като там.
Инстаграм и туитър, слава Богу, не сглупих да почна даже.
Влизам в няколко новинарски сайта, един специализиран професионален и тук - все по-рядко и във все по-малко теми.

Бих препоръчала съвсем сериозно когнитивно-поведенческа терапия на хора, които не могат да се самоограничат от тази загуба на време - интернет и социални мрежи из него, и усещат, че това им пречи. Понякога човек има нужда от външна помощ. 

# 39
  • Мнения: 413
Махнах си приложението за фейсбук от телефона, не мога да си изтрия профила защото messenger го ползвам за контакт с много хора. Като нямам приложение единственият вариянт е да го отварям през браузър, което е толкова нескопосано че просто лека полека ти се отщява. Вече през телефона си отварям фейсбука на 3-4 дена веднъж и от няма накъде.

Все пак има много други глупости за губене на време в интернет. Усещах се понякога, че губя 20-30 (не искам да си признавам за повечве Flushed )минути за гледане на несмислени неща. В крайма сметка реших, че ако имам 5 минути за убиване е допустимо и приемливо да си ги "убия", ако имам повече гледам да почна нещо смислено, я книга я отговор на кореспонденция и т.н.

Не мога... Какво означава "не мога"? Има вайбър, скайп, мобилни телефони. След години губене на време и нерви в тоя фейсбук, накрая му дръпнах шалтера. Редовно ми късаше нервите, с доста приятели си изгубихме следите, но ми носеше повече негативнин емоции, отколкото позитивни, Изтрих си албумите, записах номерата на пиятелите и пуснах профила за изтриване. Три години след това все още нямам съмнения, че съм постъпила правилно. Имам повече свободно време за себе си, тъпата мрежа не ме следи и не ми яде паметта и батерията, оттървах се от неприятни тролове и хора, които ме товареха. Живея в реалният свят, не в социалните мрежи. Повечето хора днес забравиха какво е това.

# 40
  • Мнения: 413
Мен ме интересува нещо отностно инстаграм, според вас дали  е възможни, някой да взеле в профила ми без да разбера... как мислите?
Не. Ще получиш съобщение или направо ще видиш, ако има достъп от другаде. Има двуфактурно заключване, втора парола с смс, която обаче със сигурност трябва да запомниш,  за да не се заключиш отвън.

# 41
  • Мнения: 2 015
Няма лошо да сърфираш в интернет, въпросът е да се съобразяваш със задълженията и най-вече дали имаш компания. Кофти е някой да ти говори и ти да запяш телефона и от време на време да казваш "Мхм".

Общи условия

Активация на акаунт