Не мога да огранича ползване на интернет и социални мрежи.

  • 4 025
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Като имаш много свободно време ще го пилееш в интернет.
Намираш си винаги работа,бъди активна цял ден,и ще видиш вечерта как ще си легнеш рано с кокошките,без да ти е нужен интернет.

# 16
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
И аз съм на мнение, че при липсата на много свободно време най-лесно и естествено се ограничава ползването.

# 17
  • Мнения: 21 795
ПравИ  по интересни  неща и ще спреш да си губиш времето да разглеждаш разни глупости.

Социалните мрежи са полезни и приятни до известна степен -  месинджър, форуми, чатове, с мярка разбира се, то си е общуван.  Безмисленото разглеждане на всякакви глупости, продукти, клипчета разни, с часове, наистина е загубено време. Тъпо е.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 045
Използвай интернет за по-полезни неща. Чети книги, например. Гледай филми, образовай се. Интернет е необятно поле от информация, не само тъпи постове, идиотски клипчета и профили, спамещи по цял ден.

# 19
  • Мнения: 30 802
А ако не си прост и приятелите ти не са прости, социалните мрежи ти подсказват кои книги да четеш.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 373
Подкрепям предположението за прекалено свободно време като причина. Бях в подобно положение, но като се роди синът ми всякакви зависимости се изпариха, просто защото нямаше време за нищо. Тъй че, ангажирай се с нещо супер интересно, важно и неотложно.

# 21
  • Мнения: 30 802
Парадоксално, но понякога социалните медии се ползват именно защото нямаш много свободно време и го запълваш с некачествено забавление. Тоест нямаш време концентрирано да гледаш филм, нито да свършиш нещо продуктивно, но трябва да чакаш за нещо. Сигурна съм, че работещите висят в Туитър доста повече, просто защото на работа има скучни моменти, отваряш един таб и гледаш сеир.

# 22
  • UK
  • Мнения: 93
Повечето хора си лягат даже с телефоните в ръка. Аз бях така - преди да заспя преглеждах какво става в социалните мрежи. След това започнах да го оставям в съседната стая, за да не го ползвам. И така няколко пъти, след това свикнах вечер да не ми трябва и да изключвам интернета.

Много е полезно също да излизаш от всяка социална мрежа без да запазваш логин детайлите. Така всеки път ще трябва да ги пишеш и най-накрая ще ти омръзне да го правиш често.

# 23
  • Мнения: 30 802
Много им се чудя на тия с телефоните. Аз пък не мога да гледам никаква социална мрежа на малко екранче. Когато съм навън, не си поглеждам телефона. Всичко обичам да ползвам на 17'' лаптоп като слънце. Обичам и монитори като телевизор. Та и това е лечение- с хубав комп си взимаш дозата, докато си у дома, все едно четеш вестник. След това навън не си поглеждаш телефона, защото екранът ще ти е малък.

# 24
  • Мнения: 21 795
А у дома на компа пък да ползваш социална мрежа или да зяпаш клипчета е егаси разхищението. Ако това правиш, авторке, наистина е глупаво и има много по-приятни и полезни неща в нета, заклужавящи внимание. Чатове, форуми и социални мрежи, ровене в сайтове за стоки, това  са си неща точно за телефон, докато пътуваш в транспорта, висиш на спирка или си в почивка,  иначе си е направо погубено време.
А времето е толкова кът, или става такова рано, или късно, че е грехота да се хаби по тоя начин.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 374
Много им се чудя на тия с телефоните. Аз пък не мога да гледам никаква социална мрежа на малко екранче. Когато съм навън, не си поглеждам телефона. Всичко обичам да ползвам на 17'' лаптоп като слънце. Обичам и монитори като телевизор. Та и това е лечение- с хубав комп си взимаш дозата, докато си у дома, все едно четеш вестник. След това навън не си поглеждаш телефона, защото екранът ще ти е малък.
А четенето навън? Ако си забравя Киндъл-а, чета на телефона - 5.5 екран ми е добре.

# 26
  • Мнения: 30 802
Навън не излизам с идея да чета. Предпочитам да чета на монитора - става много по-бързо с големия екран, по няколко параграфа до станица с един поглед.

Иначе днес от ровене безцелно из Туитър попаднах на много приятна книга, която сега чета в електронен формат. Абе както казах - зависи какви хора имаш във фийда си. Едните пускат клипчета с простотийки, други пускат доста по-интересни неща. Социалните мрежи са за добавка на доза случайност и нещо неочаквано.

# 27
  • Мнения: 21 795
Да научи човек за книга, филм или представление рядко става с часове безцено ровене. Затова авторката напълно я подщкрепям, че иска да намали времето прекарвано по тоя начин.

При всички случаи има много неща, от които човек може да се почувства по-удолетворен, рядко остава доволен, че е изгубил половин ден да зяпа в туитър.

# 28
  • Мнения: 30 802
E то ровенето не е съвсем безцелно, все пак подбраните приятели/следени страници плюс алгоритъма какво харесваш ще те отведат до нещо, което ще е за теб. Сега, ако фийдът ти е пълен с инфлуенсърки на грим и парцали, няма да стигнеш до някои теми, или ще е много трудно. Примерно Фейсът ми е настроен така, че бързо разбирам за много събития, стипендии, концерти, култура. Туитър ми е като новинарски фийд главно, все едно чета новини.

Като цъкнеш на 2-3 линка и изчетеш няколко дълги и хубави неща, ще си обучиш социалната мрежа и ще ти дава още от същото. Да се научи как работи горе-долу мрежата и ще си смени и съдържанието.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, имам проблем, вече мисля, че много ми пречи ползването на социалните мрежи.  Оправдавах се пред себе си, че ги ползвам да ми помагат в работата, след това за да си почивам. Но истината Е че само си губя времето.  Как да спра?
Намери си мъж, ако и това не помогне - роди си деца Satisfied Тогава и да искаш няма да можеш да си губиш времето с глупости в нета Joy

Общи условия

Активация на акаунт