След Великден изненада разбрах през Януари ще ставам мама

  • 23 559
  • 740
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 489
Здравейте! И аз се присъединявам към вас. С термин 7.01.2020 съм. Видяхме двете чертички на 14.05. Бременността е планирана. Имаме син на 6 години и от близо година се мъчим да го направим батко.
Желая на всички в групата лека и безпроблемна бременност и здрави бебета на финал.

Връщам се да ви изчета!

# 211
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета! И аз да се включа. Според календарите термина ми е 28.01.2020. На 24.05.  разбрах, че съм бременна с положителен Шурчек. Имам мисед септември миналата година.
Знам си точната дата на оплождане, която съвпада с всички автоматични календари.. и така вчера (4г.с. 6ден) си пуснах ЧХГ с резултат 1806. Сега се чудя дали пак да пусна на 48 час или да е малко повече (3-4 дни). На гинеколог още не съм ходила и мисля да е другата седмица 6г.с. поне или да изчакам още малко с надеждата да се види и пулс 7г.с., за да не ходя през една седмица. Какво ще ме посъветвате? Simple Smile Стискам палци на всички!

# 212
  • Мнения: 83
Добре дошли мамчета!

Лара, вчера си пуснах ЧХГ със стойност 3521, днес бях на доктор с точно 5г.с. и само сакче видяхме и каза, че отговарям на 4гс и няколко дни 🤷

Утре пак ще си пусна да видя как са. Иначе има мами тук, които на 5гс и няколко дни имат пулс. При всеки различно 😊

Успех прекрасни и дано сме докрая заедно 🤗

# 213
  • Мнения: 4 660
Пулс между 5-6 седмица е силно казано по скоро добрите лекари с добра апаратура и вагинален ехограф чуват някакви пулсации.
Сърчице чух 6 сед + 6дена и предната бременност някъде около началото на 7 сед с вагинален ехограф.
Аз в началото не мога да се сдържа и докато не чуя пулс ходих 3-4 пъти.
- след положителния тест видя се жълто тяло и хубава лигавица
-10 дена след теста плоден сак
-15 дена след теста ембрион с пулсация
-20 дена след теста чухме сърчице.
Сега си чакам деня на прегледа и се опитвам да не тормозя АГ с допълнителни прегледи и без това ме вика на 2 седмици веднъж.

# 214
  • Мнения: 112
Здрарейте, момичета.
и аз съм тук-ще вървим заедно-и аз съм с термин 07.01.
Днес бях на преглед и чухме сърчице ♡ и малко се поуспокойх , че бях почнала да се притеснявам..
на 11.06 пак на преглед и тогава ще си запиша час и за ФМ и БХС. Докторката каза, че мога да си ги направя и в Токуда, та исках да попитам ,дали някой друг си е правил там изследванията и вие към коя клиника сте се насочили за ФМ ?

# 215
  • Мнения: 204
Бихте ли ми дали повече информация за тези изследвания?

# 216
# 217
  • Мнения: 204
А Пренатест - не е ли подобен?

# 218
  • Мнения: 4 660
Прочетете в интернет има много информация, също може да питате и лекаря си. А и ако бяха еднакви нямаха да имат различни наименования.

# 219
  • Мнения: 241
Пренатест и останалите генетични неинвазивни са ПОДОБНИ на БХС дотолкова, доколкото са ПРОГНОСТИЧНИ, а не диагностични, също като него. Разликата, по това, което чета, и причината за по - добрата сигурност на генетичните, е че те изолират днк от плода от кръвта на майката и изследват него, а БХС изглежда изследва днк на майката и прави прогноза на база този резултат.
Аз мислех да правя пренатест, но Маленов ми препоръча Vision, сега събирам повече инфо конкретно за него.

А Пренатест - не е ли подобен?

# 220
  • София
  • Мнения: 318
Добро утро, момичета!

Предварително се извинявам за въпросът извън темата ни.  Предстои ни да сключим брак, но нямам никаква представа какви документи се изискват и къде се издават. На времето беше различно. Става въпрос за София. Ще бъда благодарна ако някоя от вас е минала по този път, да даде малко инфо.
Прекрасен ден на всички! 😘🤗😊

И аз точно от това се интересувам в момента и до колкото разбрах си записваш час на Ул. Кракра N2, като ти трябват две лични карти (вашите) и две медицински. Като пари било безплатно (само, ако искаш музика и церемонии, си доплащаш). Това зная за сега от четене.

# 221
  • Мнения: 241
Час си записваш в залата, в която искаш да сключиш брак. Или и двамата, или единия с копия на двете лични карти. Там ще получиш и списък с документите и какво още трябва да носиш и кога - медицински и прочие са седем дни по - рано, защото трябва да са пресни. Самото бракосъчетание като процедура и аз мисля, че беше безплатно, но всичко останало не ... а едва ли ще искаш да се омъжиш поне без Менделсон. Grinning Grinning

И кога, казваш, ще ходим на сватбата? Laughing Laughing Laughing Тъкмо имам нова рокля. Stuck Out Tongue Stuck Out Tongue

Simple Smile

Скрит текст:
Добро утро, момичета!

Предварително се извинявам за въпросът извън темата ни.  Предстои ни да сключим брак, но нямам никаква представа какви документи се изискват и къде се издават. На времето беше различно. Става въпрос за София. Ще бъда благодарна ако някоя от вас е минала по този път, да даде малко инфо.
Прекрасен ден на всички! 😘🤗😊

И аз точно от това се интересувам в момента и до колкото разбрах си записваш час на Ул. Кракра N2, като ти трябват две лични карти (вашите) и две медицински. Като пари било безплатно (само, ако искаш музика и церемонии, си доплащаш). Това зная за сега от четене.

# 222
  • Мнения: 97
Здравейте бъдещи мамчета, с удоволствие се записвам в темата. На мен ми определиха термин 13.01.2020г. Пожелавам от сърце на всички Господ да бди над нас и над бъдещите ни рожбички.
Бих желала да споделя с вас нещо, което леко ме притеснява. От няколко дни съм с болки ниско долу, наподобяват менструалните. Днес се обадих на Аг и каза, че било нормално, защото матката се разтягала. Изписа ми все пак Магнерот 3 по 1 таблетка. Бих желала да ви попитам вие чувствате ли такива болки и неразположения. И относно този магнерот може ли малко повече информация за него нали не е опасно да се приема толкова рано. Благодаря за съветите предварително.

# 223
  • Мнения: 22
Благодаря ви, момичета, 00404 и Bubulechence !

Цял ден се ровя и открих инфо за медицинските, които ги издавали за 15-20 минути на Пиротска 10, но предварителен запис се прави на Кракра 2 .

Хубава вечер на всички!

# 224
  • София
  • Мнения: 705
Mamakris85 не знам с точност документите, но все пак да пожелая прекрасен семеен живот! ❤🤗💐

Общи условия

Активация на акаунт