Кой поставяте на първо място - половинката или детето/децата

  • 8 234
  • 334
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 14 966
Децата не трябва да бъдат лъгани. Уж ги щадим, но така само стоварването на истината в крехкия детски свят после влече до огромни разочарования.
Аз, ако съм на тази майка, ще го набера хубавеца-баща и ще оставя да обясни на детето защо не е дошъл да го вземе.
Аман от мечешки услуги на деца.
Има един, който трябва да обясни и нека го направи той- виновникът.

# 301
  • Мнения: 21 549
То е и не много лесно да ги лъжеш, тия джудженца ни наблюдават непрекъснато, улавят лъжите и настроенията ни, тълкуват всичко, което се случва в семейството и май е по-добре да са наясно с реалността, отколкото след време да се окаже, че ти си си вярвал, че си го заблудил, с най-добри намерения, естествено, пък то се е правило че ти вярва...

Последното ми се е случвало лично.

# 302
  • София
  • Мнения: 12 374
Нито мен са ме щадили, нито аз щадя. Отгледана съм от родители, които не вярваха в ''крехката детска психика'' и винаги разговаряха с мен прямо, все едно с голям човек. Така правя сега и с дъщеря ми. Някои от познатите ми третират децата си като направени от стъкло - буквално ги обгръщат с памук, сакън детето да не разбере, че тоя клет свят има и кофти страна. Не го разбирам и не го практикувам.

# 303
  • София
  • Мнения: 38 620
Какво ти лъгане? На 4-5 помнят като слончета, особено ако някой им е обещал да вземе и да ги изведе.
Майка е "отнесена от вихъра" и редовно ми е връзвала тенекии, давала е обещания на децата, които не се изпълняват. От там аз си поемам истериите и се оправям.
Това, ако ми го направи разведен мъж - просто забравя за детето.

# 304
  • Мнения: 18 674
Free,  по закон може винаги да си види по режим детето разведения мъж. Изобщо няма как да го спреш реално, ако по режим му е ден и час. Така че такива заричания са смешни.

# 305
  • София
  • Мнения: 38 620
Ааа, може. Аз нямам представа.

# 306
  • София
  • Мнения: 24 839
Абсурт, ти лично била ли си в такава ситуация?
Нито е трудно, нито е тежко, ако не лъжеш и мажеш.
Вижте си изказа  само - пастроци, втори  бащи, и подобия красоти.

Ми, била  съм, само че майка ми ни лъжеше, че се развежда само защото баща ни не давал достатъчно пари/ което си беше вярно, де/, но ни спести частта с любовника, който си беше завъдила.
Само че, ние вече бяхме на една възраст от 12- 13 години и мнението за баща ни го беше оформила- градеше го с години, от малки още.

Та, освен да ѝ благодаря, че когато се разведе и той много- много не се интересуваше от нас, /тъй като дори татко не го наричахме, а " баща ми"/, не сме страдали.
Тя си беше свършила работата предварително.

Но, да твърдиш че на 5 годишно дете, страдащо от развода и изчезването на бащата, заменен от друг мъж, не е редно да спестиш НЕЩО, не го разбирам.
Всъщност, ако му се каже в прав ред, че баща му не идва, трябва да се обясни защо.
И това обяснение е пак в прав ред "защото не те обича".
Щом не смяташ за редно да омекотиш удара със "защото има работа" или нещо подобно, за да съхраниш психиката му докато най- тежкото отмине, никой не може да ти го наложи.
Ами, аз такава истина, която да ти унищожи детето, не я разбирам, пък нека съм привърженик на "мазането".

# 307
  • Мнения: 17 408
Ти също си била лъгана, до известна степен.
Мнението за бащата щом майката го оформя, обяснимо е защо се забатачват така семейните истории и отношения.

# 308
  • Мнения: 21 549
Е, сега, "не  идва , защото не те обича" е безмислено жестокост, която не вярвам някой да казва на детето си. А и в повечето случаи това не отразява и съвсем истината - той не идва, най-вероятно, защото си има други приоритети, нова любов, прави нещо, което му е по-интересно, или както е случая с моите близки е мързел безподобен, който предпочита да виси на компа, когато не работи, щото и той е човек и трябва да си почива, вместо да дойде да си изведе детето. Иначе, хипотетично си обича детето, много ясно, но повече си обича кефа и ежедневието си.
На децата тия неща им стават ясни, а огорчението няма как да им се спести, ако ще да го убеждаваш, че татко му в момента спасява земята и затова не може да си довлече задника, въпреки че имате уговорка, а по гоя начин, между другото и на тебе ти проваля деня.

# 309
  • Мнения: 1 295
Децата, по - свято няма, той идва след това, но никога преди тях!

# 310
  • София
  • Мнения: 24 839
Е, сега, "не  идва , защото не те обича" е безмислено жестокост, която не вярвам някой да казва на детето си.

Аз пък вярвам, че дори и да не го каже в първото изречение, след въпросите "ама защо", радетелката на "истината и само истината", точно до това стига.
Нали не иска да лъжат детето, че баща му бил на работа или че имал някаква неотложна работа, за да не дойде?
Е, какво остава като отговор?

# 311
  • Мнения: 15 619
Е, сега, "не  идва , защото не те обича" е безмислено жестокост, която не вярвам някой да казва на детето си.

Аз пък вярвам, че дори и да не го каже в първото изречение, след въпросите "ама защо", радетелката на "истината и само истината", точно до това стига.
Нали не иска да лъжат детето, че баща му бил на работа или че имал някаква неотложна работа, за да не дойде?
Е, какво остава като отговор?
Човек не идва на уговорена среща  с детео си, когато нещо непредвидено се е случило. Всичко останало като предположения са глупости в нечия глава.

# 312
  • Мнения: 21 549
Не знам в чия глава са глупости, но има едни такива хора, дето все нещо непредвидено им се случва.

Както и да е, не ми се навлиза в прекалена конкретика. 

# 313
  • София
  • Мнения: 24 839
Права си, има бащи които щом разлюбят майката, разлюбват и детето си.
Да ги утрепеш им е малко, но в случая не говорим за тях и техните дефицити.
Говорим за запазване на детската психика докато дойде момента, в който И това да приеме и преглътне.

# 314
  • Мнения: 17 408
Права си, има бащи които щом разлюбят майката, разлюбват и детето си.
Да ги утрепеш им е малко, но в случая не говорим за тях и техните дефицити.
Говорим за запазване на детската психика докато дойде момента, в който И това да приеме и преглътне.

Има такива бащи. Това ти казвам, не е драма, както си го направиш живота, така си върви.

Общи условия

Активация на акаунт