Кой поставяте на първо място - половинката или детето/децата

  • 8 246
  • 334
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
Давам пример за ситуация, в която ще поставя детето на първо място:
Става инцидент и трябва да спася някого първи - това ще е детето.

Ами аз в такава ситуация не мога да съм категорична кого ще спася. Дано никога не разбирам. Детето е по - беззащитно и е логично майчинския инстинкт да те накара да спасиш него, но ако трябва да разсъждавам логично - не си представям живота без нито един от двамата и не мога да кажа, че детето ми е по - важно...

Логиката и чувствата в такъв момент, няма как да вървят заедно. Рядко се среща такова мислене- ти си втората, която го признава, а аз все така се изумявам......

# 286
  • Мнения: 18 829
При инцидент е логично да се спасяват първо децата, дори чуждите деца, и тогава да се мисли за себе си и за другите големи хора. Да не дава Господ да ни идва дои главата. Все се сещам за река Лим, където дебелата учителка се беше измъкнала и спасила и зарязала децата да се давят.

# 287
  • Мнения: 1 004
В моя случай големия ми син живее изцяло при баба си и дядо си. Не пречи с нищо на баща си, който почти за постоянно е в чужбина вече. Именно това беше най-гадното - цялата борба не беше дори за да живее детето с баща си, а за да не живее с "чужд мъж"
Оф, Бианка, не знам детайли за тази история, но ми стана много крияо за теб. Представих си как бих се чувствала на твое място- все едно са ми ампутирали крайник. Дано с времето детето се осъзнае и се сближите отново.

# 288
  • Мнения: 18 829
Не знам, има лек напредък, просто е пораснал вече. Този месец е абитуриент Simple Smile Поне със сигурност вижда и вече знае, че баща му не е "само приятел" с жената до себе си, както и че нещата, говорени за мен са като цяло безпочвени. С по-малките му брат и сестра нямам проблеми, но те бяха наистина малки и не успяха да прихванат от психоатаките, не че не ги е имало и при тях.

# 289
  • София
  • Мнения: 17 592

Нито едното.
И двете позиции са тъпи.
Подкрепям онзи, който е прав в дадената ситуация.
Същото правят и ММ, и Врячо.

# 290
  • Мнения: 7 006
Какво, а защо се спестява на детето истината?
А как се казва на 5 годишно дете,че баща му и пукнат грош не дава за него,нехае и не го обича?

# 291
  • Мнения: 17 410
Не се казва, оставя се само да се ориентира в отношенията.
Някаква абсурдна история си описала. Майки, пастроци се утрепват от грижа.
Егати грижата. Това са вредители.

# 292
  • Мнения: 7 006
Не се казва, оставя се само да се ориентира в отношенията.
Някаква абсурдна история си описала. Майки, пастроци се утрепват от грижа.
Егати грижата. Това са вредители.
Как по- точно?
Дайте идеи,че да има полеза някому.
То много лесно да кажеш "така не се прави".А как се прави?
Какво правиш  когато имаш насреща дете с разстроена психика?
Как се постъпва когато всеки път бащата го лъже и разочарова?Оставяте детето да се психяса съвсем,щото такъв е живота в крайна сметка и това е истината - бащата не го иска.Или го лъжете по друг начин?Или когато на поредната среща остане разочаровано и изпадне в истерия,тряя го оставят сам да се ориентира?

Примери,моля,примери.Идеи.Ефективни съвети.

# 293
  • Мнения: 17 410
Виж, Какво. Детето е “психясало” от целия този цирк, в който го въртят. Всички, и от много по-ранна възраст. Идеи и да давам - ползи няма вече.

# 294
  • Мнения: 4 479
Какво, а защо се спестява на детето истината?
А как се казва на 5 годишно дете,че баща му и пукнат грош не дава за него,нехае и не го обича?
Не с твоя речник и език, но се съобщават фактите, защото бащата ще си остане такъв и детето ще го разбере.
Казва се на детето, че бащата не е дошъл. С тези лъжи и новият не може да бъде приет от него, и старият също го няма.

# 295
  • Мнения: 21 623
И аз мисля, че този пастрок постъпва неправилно. Даже се чудя, че му идват наум такива схеми, да поема той вината , че родителят не е дошъл. Полза не виждам никаква.

Аз съм свидетел на такива случаи - бащата обещава, но не идва. Чакат го колкото толкова, после излизат майка и дете и ходят някъде.  На детето му е криво, но е наясно защо поне - обеща, ама не дойде, че не се и обади, няма такива работи, тати е добър, много работи. Или  излизат баща и дете и то се връща недоволно и разстроено, критикувано за стойка, поведение, коса, че се и казва на  на майката на изпроводяк, да му връзва косата, че било неугледно. Той го вижда, разбираш ли, всеки втори уикенд, и вместо да гледа да го привърже, ще му прави рекламации.
Абе някои са си кретени и не могат да създадат връзка с децата си, и майката  не може да я създаде вместо тях.
Това, между другото, се получава и в семейства, дето живеят заедно - един от родителите да се държи с детето по начин, който другият не споделя, или да има изисквания, които другия смята за тъпотии.  И при нас е имало,не се сещам точно за какво в момента... Но всеки от нас поединично е имал някакви такива моментни прояви.

# 296
  • Мнения: 4 479
Подценяването на децата, че уж не разбират, е само мечешка услуга. Детето реално бива лъгано за нещо, което така или иначе ще разбере. Измислят се оправдания за щадене на неговата психика и реално му се прехвърля отговорността, като порастне, да се оправя само с разочарованието от това, което научи. Да не говорим и че ще разбере, че е било лъгано през всички тези години.
Поне моите впечатления от децата са, че не са нито за подценяване, нито толкова слаби, за да не могат да приемат някои обстоятелства. Често се справят доста по-добре от възрастните. В случая дори не разбирам, за чий се играе този театър, който нито помага на детето (лъжите, както се вижда, не променят безотговотността на бащата, напротив, то живее в очакване на някакъв уж добър биологичен баща, който обаче не показва заинтересованост да покаже тези уж "прекрасни" страни от характера си).
На децата им се казва, как стоят нещата: възпитано, деликатно, но без лъжи.

# 297
  • София
  • Мнения: 24 839

Не с твоя речник и език, но се съобщават фактите, защото бащата ще си остане такъв и детето ще го разбере.
Казва се на детето, че бащата не е дошъл. С тези лъжи и новият не може да бъде приет от него, и старият също го няма.

Поздравления, измисли го!
Значи, детето страда от раздялата, от неидването на бащата, а ти му натрисаш и новия, че поне всичко да мине наведнъж и да си щастлива, щото " щом мама е щастлива, задължително и детето е щастливо"? newsm78

ПП. Напълно разбирам пастрока защо постъпва така- детето по- малко ще страда, ако не му демонстрират че е нежелано и необичано от баща му.
Така ще му спестят и чувството за вина- че не е било достатъчно послушно и затова са се разделили родителите.
От друга страна- колкото по- малко са срещите с незаинтересования баща, толкова по- бързо образа му се изтрива от съзнанието на детето и се замества от пастрока, който е до него, който показва бащински чувства и действа като баща.

Важно е да се съхрани психиката на детето СЕГА, а не да мислиш какво щяло да стане като порасте и разбере какъв е баща му.

Последна редакция: пн, 06 май 2019, 12:32 от absurT

# 298
  • Мнения: 4 479
Благодаря, absurT!
Сега се върни назад и прочети мнението ми, къде в скалата поставям егоизма на майката, защото масовото мнение в темата е, че дори и за това, с кой да живее, не е важно да се допитваме до детето. Не е егоистка майката, която натрапва втори баща, който детето не желае, но пък е голяма егоистка, ако го лъже с извинението, че му "щади" психиката. Интересно, как се щади психика с лъжи, че някой е добър татко, а всъщност не намира време за детето си?!
Уважението към децата и посредством комуникацията, и посредством зачитането им на нещо повече от движещо имущество към майката, и изключването на лъжите, които никое дете не обича (а и нормален, зрял възрастен), започват още от първите години.

Последна редакция: пн, 06 май 2019, 12:47 от Iza_

# 299
  • Мнения: 17 410
Абсурт, ти лично била ли си в такава ситуация?
Нито е трудно, нито е тежко, ако не лъжеш и мажеш.
Вижте си изказа  само - пастроци, втори  бащи, и подобия красоти.

Общи условия

Активация на акаунт