Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 6

  • 46 006
  • 825
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 892
момичета резултатите от БХС след колко време излизат?имам час на 17ти при моя лекар за да прочетем резултатите.не знам  кога да отида в лабораторията  за изследването.мерси

БХС се прави в комбинация с фетална морфология - ден преди, след или същия с феталната. Резултатите излизат същия или на следващия ден най-късно.

Някоя от раждалите в клиниката мами може ли да ме посъветва дали ми трябва копие от Гражданския брак или само трябва да го покажем? В сайта им чета, че са необхоими личните карти на родителите + удостоверението за брак, но не пише искат ли копия.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 11:28 от Avonavi

# 241
  • Мнения: 634
момичета резултатите от БХС след колко време излизат?имам час на 17ти при моя лекар за да прочетем резултатите.не знам  кога да отида в лабораторията  за изследването.мерси

БХС се прави в комбинация с фетална морфология - ден преди, след или същия с феталната. Резултатите излизат същия или на следващия ден най-късно.

Някоя от раждалите в клиниката мами може ли да ме посъветва дали ми трябва копие от Гражданския брак или само трябва да го покажем? В сайта им чета, че са необхоими личните карти на родителите + удостоверението за брак, но не пише искат ли копия.
[/quote
Нас само ни питаха дали сме женени. Изобщо не поискаха даже да им покажем удостоверението за граждански брак.

# 242
  • Мнения: 282
Момичета, тези които сте с пакет до края ли теглят ултразвук или се започва доплер , защото съм в 8ми месец и ултразвук ми свърши ?

# 243
  • Мнения: 1 554
Здравейте, благодаря на тези, които ми препоръчаха д-р Арабаджи. Действително се оказа това, което търсех като отношение от страна на лекар. Успех на всички бъдещи мами

# 244
  • Мнения: 3 252
Момичета, тези които сте с пакет до края ли теглят ултразвук или се започва доплер , защото съм в 8ми месец и ултразвук ми свърши ?
аз съм с пакет и трите доплера съм си ги използвала в 7,8 и 9 месец. През останалото време ми правят стандартни прегледи.

# 245
  • Мнения: 1 229
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/razsledvane-na-btv … ala-saglasie.html
Това ме втрещи. За каква пътека по каса става въпрос, болницата не е ли изцяло частна?
Кои са докторите някой знае ли?

# 246
  • Мнения: 3 252
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/razsledvane-na-btv … ala-saglasie.html
Това ме втрещи. За каква пътека по каса става въпрос, болницата не е ли изцяло частна?
Кои са докторите някой знае ли?
По голяма част от манипулациите, болницата получава и пари по клинична пътека. Например за раждане, по клинична пътека получава 750 лв + парите, които си плащаш по ценоразпис - 2140 или 2340.

# 247
  • Мнения: 500
За оперативни процедури-да, възможно е да е по здравна каса, за бременност и раждане не. Така ми каза една акушерка от 3 етаж

# 248
  • Мнения: 3 252
За оперативни процедури-да, възможно е да е по здравна каса, за бременност и раждане не. Така ми каза една акушерка от 3 етаж
В документите, които попълвах за раждане, пише, че взимат 750 лв по клинична пътека и аз си доплащам пакет комфорт лукс мини + избор на екип. Както и, че съм запозната, че за избор на екип се заплащат 900 лв.

# 249
  • Мнения: 295
Малко им е глобата.

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 11:17 от andota

# 250
  • Мнения: 295
Нещо ми се струва, че има много такива случаи в болницата, както и случаи, в които не е обръщано достатъчно внимание на пациентите и има пропуски ( сега се сещам за починалата родилка пренасочена към майчин дом), и направо не знам дали да не сменям и да раждам някъде другаде. Но направо не знма къде, знам ли дали е по-добре в другите болници. За Вита приемтно не съм чувала нищо негативно до момента, ама знам ли, според мен много случаи остават скрити, както в щерев, така и в други болници. Вие какво мислите по въпроса? И също така да попитам на вас дават ли амбулаторни листове след прегледите - на мен никога не са ми давали.. Въпроса ми е запознати ли сте с това дали по закон са длъжни да дават

# 251
  • Мнения: 74
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/razsledvane-na-btv … ala-saglasie.html
Това ме втрещи. За каква пътека по каса става въпрос, болницата не е ли изцяло частна?
Кои са докторите някой знае ли?
Мисля че е Савова

# 252
  • Мнения: 3 252
На мен винаги ми дават фиш за проследяване на бременността + снимки. Аз съм доволна от Щерев, не мисля, че на другите места е по-добре, като чета и за болница Надежда.. мисля, че и там не е по-розово. Като цена също пакета за проследяване им е по-евтин от Надежда и Токуда, а и на мен ми е близо, не мога да си представя за всяко нещо да търча от Люлин 5 до Токуда. Има къде и да се спира с кола около болницата, не е като в Надежда, задължително да си плащаш паркинга. Сега има си и негативи - например Кардиолога е под всякаква критика, с един апарат за кръвно предписва бета блокери, без дори да те прегледа.. за разлика от Надежда, където и двамата кардиолози са на светлинни години..

# 253
  • Мнения: 135
Аз съм доволна от Щерев, но фиш за проследяване след всеки преглед не са ми давали, единствено от феталните имам. Да ,кардиолога в Щерев не е на добро ниво - при мен с постоянно ниско кръвно ,само очестен пулс - около 100 , като той самия каза при бременни особено накрая е нормално ,ми предписа бета блокери , но моята докторка каза да не ги взимам, защото кръвното ми е наистина ниско,някой път с доста близки граници и е опасно, ако ги взимам,защото още ще го понижат.Бета блокерите са за хора с постоянно високо кръвно и очестен пулс. Явно масово ги предписва. Даже не успя да се аргументира като го попитах, вика за всеки случай, за да те предпазя.

# 254
  • Мнения: 299
Ох, да, те яко се презастраховат всички. Което до едно положение е ок, но има момент, в който ти вкарват мухи в бременната глава.
Споменавала съм за моя опит с фАталните специалисти...
Иначе аз поне от АГто ми съм си доволна, от обстановката.. което ми беше важно през бременността. Администрацията им е малко не в час, но и там само веднъж съм имала проблем.
Когато раждах акушерките бяха страхотни, след това тези, които се грижеха за бебка също. Като цяло съм доволна и аз от болницата. Според мен навсякъде има “пробойни”, но както някой спомена- лошите случаи се крият....

Общи условия

Активация на акаунт