Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 6

  • 45 897
  • 825
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 231
Става така, защото капацитета за нея е доста голям, всеки иска тя да е. И за да няма разочаровани има компромисен вариант.
Здравейте, тази седмица посетих "Щерев" за БХС и ФМ в края на 12-та седмица. Имах записан час при д-р Чавеева, но тъй като имаше някакво забавяне, за да не чакам ме пое д-р Константиниду. Изключително съм доволна от д-р Константиниду много е любезна, мила, отзивчива, прекрасен лекар. След прегледа при нея ме прегледа и д-р Чавеева, за нея не мога да кажа нищо по-различно, много отдаден на професията си лекар. И двете констатираха, че всичко е наред и не ме пратиха на повече изследвания. Препоръчвам ги с две ръце, радвам се, че има млади лекари като тях, които толкова много обичат работата си. Живот и здраве и за следващата ФМ сигурно ще се запиша при тях Simple Smile
Явно им е практика и при мен се случиха в този ред прегледите, излъгаха, че Чавеева я няма и за да не чакам, докато дойде ще ме прегледа Констандин...Чавеева ме погледна точно за 4-5 минути, което не е редно. Плащаме си и очакваме конкретен лекар да ни преглежда.

# 751
  • София
  • Мнения: 39 746
Моля пуснете нова тема.

# 752
  • Мнения: 102
като е извън капацитета да намалят цените за преглед при стажант, лесно е

# 753
  • Мнения: 52
Здравейте,

има ли някои от вас, който се е следил и е раждал при д-р Кръшкова. В момента съм в 3ти месец и се следя при нея, но никъде не намерих информация и мнения. Вижда ми се добър специалист, но сякаш е малко отнесена в собствени проблеми и задачи по време на прегледите, което ме притеснява. Исках да бъда при Коновалова, но ми казаха, че тя вече се занимава само с инвитро пациенти.

През 2016г. раждах отново в Щерев при д-р Арабаджи, но останах разочарована. По време на прегледите почти нищо не ми обясняваше и се дразнеше, ако попоитам нещо. Щях да родя в 25та г.с. заради започнали контракции  в следствие на летен вирус, а тя дори не предложи адекватно косервативно лечение, камо ли прием за задържане ( аи те нямат капацитет май за това). Добре че беше д-р Александров, който ме прие по спешност през ноща и назначи адекватно лечение.  Повреме на операцията Арабаджи беше изключително нервна, след като направи разреза обясняваше ''Не мога да го извадя, не мога да го извадя'' - поне 5 пъти го повтори (раждане със секцио). Да е жива и здрава акушерката, която спаси положението - а дори името и не разбрах. Не искам отново да се подлагам на това. Поради това търся сърдечен лекар със стабилен опит зад гърба си.
Моля имайте предвид, че това е опитът от преди 3 години изцяло базиран на лични преживявания.

Благодаря Simple Smile

# 754
  • София
  • Мнения: 3 836
Аз се интересувам от проследяване на бременност и раждане (секцио) при един от следните лекари: Милчева, Александров, Билчев. Чудя се кой да избера, някой да сподели влечатления?

# 755
  • Мнения: 135
Здравейте,

има ли някои от вас, който се е следил и е раждал при д-р Кръшкова. В момента съм в 3ти месец и се следя при нея, но никъде не намерих информация и мнения. Вижда ми се добър специалист, но сякаш е малко отнесена в собствени проблеми и задачи по време на прегледите, което ме притеснява. Исках да бъда при Коновалова, но ми казаха, че тя вече се занимава само с инвитро пациенти.

През 2016г. раждах отново в Щерев при д-р Арабаджи, но останах разочарована. По време на прегледите почти нищо не ми обясняваше и се дразнеше, ако попоитам нещо. Щях да родя в 25та г.с. заради започнали контракции  в следствие на летен вирус, а тя дори не предложи адекватно косервативно лечение, камо ли прием за задържане ( аи те нямат капацитет май за това). Добре че беше д-р Александров, който ме прие по спешност през ноща и назначи адекватно лечение.  Повреме на операцията Арабаджи беше изключително нервна, след като направи разреза обясняваше ''Не мога да го извадя, не мога да го извадя'' - поне 5 пъти го повтори (раждане със секцио). Да е жива и здрава акушерката, която спаси положението - а дори името и не разбрах. Не искам отново да се подлагам на това. Поради това търся сърдечен лекар със стабилен опит зад гърба си.
Моля имайте предвид, че това е опитът от преди 3 години изцяло базиран на лични преживявания.

Благодаря Simple Smile
Аз се следях и родих нормално при д-р Кръшкова. Като цяло останах доволна , най-вече при самото раждане . Беше спокойна , настояваше за нормално раждане до последно , въпреки голямото бебче и направи всичко необходимо да родя по този начин без излушно напрежение, знам че е добра и в секциото от позната. Тя е от този тип лекари, които си вършат работа без излишни разговори, но все пак не сме отишли там да си ставаме приятелки. А и след раждането идваше да ме види всеки ден, даже лично ми правеше една промивка, т.нар тоалет след епизитомията, нещо което почти никои друг лекар не прави и обикновено сестри , стажанти и акушерки пращат за това. Малко е особена,факт е, но ми беше най-важно да се чувствам в сигурни ръце при самото раждане. Имаго това с отнасянето и личните проблеми, даже майка и беше в болница като ме следеше , но никога не ме е пренебрегвала , винаги е връщала обаждания, дори тя лично ми е звъняла ако иска да направя изследване или да отида на преглед. Може би в края на бременността вече като ходих по-често ,така я усетих повече като човек и вече имахме по-лична комуникация.

# 756
  • Мнения: 34
Аз се интересувам от проследяване на бременност и раждане (секцио) при един от следните лекари: Милчева, Александров, Билчев. Чудя се кой да избера, някой да сподели влечатления?
Аз имам две раждания секцио при д-р Милчева и съответно две проследени бременности от нея, много съм доволна Simple Smile

# 757
  • Мнения: 13
Аз се следя при Д-р Милчева и съм доволна до момента, 6ти месец. Ходих два пъти на преглед при Д-р Кръшкова, когато д-р Милчева беше в отпуска и съм също доволна. Не е много многословна, но си личи, че си разбира от работата.

# 758
  • Мнения: 846
Аз се интересувам от проследяване на бременност и раждане (секцио) при един от следните лекари: Милчева, Александров, Билчев. Чудя се кой да избера, някой да сподели влечатления?

От изброениете- най- добре при Милчева.

# 759
  • Мнения: 120
с пакет за следене на бременност съм е болницата.досега съм доволна и от лекарите и сестрите при които съм ходила за предгледите.винаги внимателни и мили ,много добро отношение.
тази седмица ходих за консултация с анестезиолог и кардиолог-отново супер отношение, само главната акушерка Лидия не запомних фамилията ми направи лошо впечатление.студена и много забързана ,всичко мина отгоре отгоре,без да си направи труда да обясни за документи и сл.имах осещането че съм в общинска болница .все едно не бях вече в Щерев...

# 760
  • Мнения: 892
А пък Лидия е единствената, която се занимава с документи, приемане и какво ли не още.. Бих обвинила болницата, че само тя движи документално и организационно нещата, но и влизам напълно в положението и се чуствам длъжна да я защитя. Страхотен човек е и си нямам и на идея как може да запомни всички ни Simple Smile

# 761
  • Мнения: 955
Момичета, 1 въпрос за болничните. Вчера ми пуснаха болничен за 7 дни с уговорката след тези 7 дни да се пусне за 30. Не разбрах изобщо обаче как става (имах други проблеми и ми беше важно тях да изясним). Как става удължаването? Трябва ли пак с лекарката да говоря или утре като ида да си взема болничния да говоря с някой за удължаването, но с кой? Изобщо ми е тъмна индия. Благодаря предварително!

# 762
  • Мнения: 354
Момичета, 1 въпрос за болничните. Вчера ми пуснаха болничен за 7 дни с уговорката след тези 7 дни да се пусне за 30. Не разбрах изобщо обаче как става (имах други проблеми и ми беше важно тях да изясним). Как става удължаването? Трябва ли пак с лекарката да говоря или утре като ида да си взема болничния да говоря с някой за удължаването, но с кой? Изобщо ми е тъмна индия. Благодаря предварително!
Те си ги следят и издават без да е необходимо да ги подсещаш. Просто се взимат 2-3 дни след издаване. Примерно, ако ти започва на 1ви, ще е готов за взимане на 2 или 3ти. Като дойде време за 45дневния и него ще издадат.

# 763
  • Мнения: 53
Като си вземеш 7 дневния направо ги питаш кога да отидеш за 30 дневния - обикновено е 2-3 дни след края на 7 дневния.

И след това си ги заплащаш на каса Simple Smile
Скрит текст:
Момичета, 1 въпрос за болничните. Вчера ми пуснаха болничен за 7 дни с уговорката след тези 7 дни да се пусне за 30. Не разбрах изобщо обаче как става (имах други проблеми и ми беше важно тях да изясним). Как става удължаването? Трябва ли пак с лекарката да говоря или утре като ида да си взема болничния да говоря с някой за удължаването, но с кой? Изобщо ми е тъмна индия. Благодаря предварително!
Между другото, аз исках да попитам как стои въпросът, ако се следиш в Щерев, но решиш да раждаш другаде?
Кога е добре да го обсъдиш с проследяващия лекар и трябва ли да се подготвят някакви документи?

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 13:58 от AnMary

# 764
  • Мнения: 58
Здравейте,
Има ли някоя от вас, която е раждала при д-р Певтичев? Бихте ли споделили мнение и впечатления? И какво беше раждането - секцио или нормално? Мерси!

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 18:13 от vk87

Общи условия

Активация на акаунт