Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 6

  • 46 115
  • 825
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 955
Здравейте, момичета. Имам нужда от малко помощ. Накратко видях така дълго чакания положителен тест преди 2 дена. Другата седмица съм на гинеколог за установяване на бременност и оттам нататък мисля да се насоча към клиника Щерев за проследяване на бременноста. Виждам, че има пакети за проследяване с всички необходими изследвания. Ориентирала съм се към д-р Арабаджи или др Милчева и в тази връзка ви моля за отзиви, при коя как е, доволни ли сте, дълго ли се чака. При д-р Арабаджи се ориентирам, че записването на час отнема доста повече време, това значи ли, че започна ли при нея, ще има проблем със спазването на прегледите? Ще отида направо за установяване нс сърдечен пулс, тоест тогава ли трябва да кажа на лекарката, че искам да се следя с пакет при нея и да отида да го платя или? Пакета в началото на 1 път ли се плаща? Първа бременност ми е и все още съм доста "боса" в нещата. Предварително ви благодаря! Blush

# 691
  • Мнения: 108
Здравей,  аз родих преди 17 дни. Следях си бремеността и раждах при д-р Арабаджи. За мен тя е прекрасен човек и специалист. През цялата бременност и по време на раждането се чувствах супер спокойна и знаех, че съм в сигурни ръце.
В началото ще ти се налага да ходиш веднъж месечно. Просто веднага след прегледа си запазвай час за следващия месец. След това, когато се налага да ходиш два пъти в месеца и по-често просто се регистрираш и чакаш. Като цяло не съм чакала безкрайно много. Опитва се да действа бързо, но не за сметка на качеството. Каквото е нужно го прави с грижа, не се притеснявай.
Имам също много добри впечатления от д-р Милчева. Преглеждала ме е няколко пъти, когато д-р Арабаджи е била в отпуск. Внимателна и мила е. Която имот двете да избереш, мисля че че останеш доволна. Успех с бремеността Simple Smile

По отношение на пакета: като отидеш кажи, че би искала да си продължиш да се следиш при избрания от теб лекар. След това сподели, че искаш да ползваш пакет. Ако всичко е наред отиваш на информация да ти разяснят видовете пакети. След това отиваш на касата и си го плащаш. Плаща се цялата сума наведнъж. Хубаво е да си го купиш преди първия БХС, защото той ти влиза в пакета и няма смисъл да го плащаш отделно.

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 21:05 от AnMary

# 692
  • Мнения: 480
Здравей и тук! Simple Smile Аз се следя в Щерев. Платих си само първият преглед за установяване на бременност.( Редактирах поста, т.к следващият ми беше за пулс, отидох много рано първият път) След това си записах час за след 14 дни и си платих пакета. За сега не съм плащала нищо допълнително. Купих си оптимален. Следя си при доктор Михайлович. Simple Smile Ако те интересува още нещо, може да ме питаш.
А, аз да питам, има ли момичета, които ходят на йога за бременни в Щерев? Доволни ли сте, мисля скоро да се запиша някъде. Simple Smile Благодаря!

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 17:43 от girlwithballon

# 693
  • Мнения: 286
Аз съм много доволна от д-р Милчева. Повече от 3г съм при нея, като тя ми е правила лапароскопия и 2 ин витро процедури. За щастие и след смяната на организацията аз забременях от 2-то ин витро, а тя остана в бременност и раждане. Нито веднъж за тези години не ме е разочаровала или накарала да се съмнявам в нея. Освен това е и страхотен човек.

# 694
  • Мнения: 783
Следих се при Арабаджи и на 04.10 родих секцио близначетата си при нея. Simple Smile Изключително доволна съм от отношението и професионализма й. Никога не съм зяпазвала час при нея-винаги сме се разбирали кога да ида пак и никога не съм чакала. Simple Smile

# 695
  • Мнения: 354
Аз в момента се следя при д- р Арабаджи и съм доволна Simple Smile но всеки път си чакам доста , дори, когато съм с час. Иначе да, графикът доста бързо се пълни и накрая е малко трудно да го предвидиш , защото се налага да те вземе още на следващата седмица да кажем, затова се регистрираш и чакаш. Основно лудницата е, когато е след отпуск първите дни( аз два пъти нацелих и беше доста висене, но не знаех , че е след отпуск).
За пакета са ти казали- плащаш го преси бхс- то 11-13 седмица , по- рано няма смисъл. По- удобно е с пакет, има дребни неща за доплащане, но като цяло се изразходва и си заслужава Simple Smile

# 696
  • Мнения: 955
Благодаря Ви! Hug

# 697
  • Мнения: 31
Мен вчера ме изписаха, но бебето ми беше транспортирано в Токуда и сега е там. Оставихме почерпка за отделението на старшата акушерка, а за нашата лекарка бяхме приготвили цветя и подарък и помолихме да й го предадат.


Здравейте, каква беше причината да го транспортират? Аз съм с близнаци и ще раждам скоро там и това ми р най- голямото притеснение Sad ще се радвам да споделите !

# 698
  • Мнения: X
Здравейте. Не знам дали има други майки с подобни впечатления като моите, но аз искам да споделя какво не ми хареса лично на мен в престоят ми в болницата. Раждах септември и ми стана много неприятно от препоръка да кърмя по 3 часовият график, който са си установили в болницата дори и вкъщи. То именно така им спира кърмата на майките. Също ми се направи забележка -"какво го държа на гърда като още нямам мляко да го нахраня". Само за информация бебето се изписа без разлика в теглото от дохранването с АМ защото аз съм нямала кърма. Помпите им за кърма трябва да се подменят. Някои изобщо не засмукват. Мен много странно ме гледаха като си исках. Носете си свои по-добре. Успех с намирането кой да ви я стелиризира, ако не хванете акушерките навреме. Аз друг път бих си повлякла моя си стелиризатор. В болницата има на къде да се развиват по посока подкрепа на кърменето. И друго да вметна , макар че то вече може да не е актуално. Нямаше консумативи за баня както рекламират. Проблем с доставката. Носете си сапун и четка за зъби за всеки случай.

# 699
  • Мнения: 480
Благодаря на Веси за мнението, аз се следя в Щерев и бих желала там да раждам при следващият ме АГ.
И на мен ми е интересно поради какви причини транспортират бебета? Може би ще трябва да говоря и с моят АГ по този въпрос... Термина ми е началото на март, имам време, но вече съм започнала да оглеждат вариантите за раждане. Simple Smile

# 700
  • Мнения: 108
Наложи се да го транспортират, защото беше се нагълтало с околоплпдна води и получи дихателна инфекция. И от Щерев педиатърката каза, че не се наемат да го следят, за това по-сигурно в Токуда.
Но това ми навлече големи неприятности, защото бяхме разделени 10 дни с бебето и съответно в Токуда го хранеха само с шише и адаптирано мляко. И сега вече втора седмица вкъщи не иска да суче от гърда, а освен всичко не наддава нищо от както е изписан, а го храня през три часа а изцедена кърма...
 Относно кърменето да - и аз имах лош опит. Аз бях и без бебе и съвсем незнаех какво да правя като ми слезе кърмата. Само ми се караха, че трябвало да почвам да се изцеждам ама два дни никой не ми показа как. Накрая добре, че се появи моята лекарка и една любезна акушерка, че потръгна малко.
Аз раждах началото на октомври и нямаше никакви козметични консумативи.

# 701
  • Мнения: 480
Благодаря за отговора, радвам се, че всичко е наред с Вас и бебенцето вече! Не знам какво да посъветвам за кърменето, защото никога не съм кърмила, първа бременност ми е. Може да се допитате до Ла Лече Лига. Hug
От цялото ми следене до сега там, съм изключително доволна и от лекарят ми и от обслужването, но за раждането ще се позамисля. Blush

# 702
  • Мнения: 1 136
Абсолютно подкрепям. Наскоро раждах в болницата и се наложи да останем за около седмица. Бебчето си беше при мен през цялото време и беше само на кърма - АМ не съм давала, но понеже ми се караха, на няколко пъти го изхвърлях в тоалетната. За помпа за кърма помолих 5 пъти и никой не ми донесе. Отделно не ми хареса отношението на неонатолозите. Идват сутрин и от вратата само казват "добре е бебето", а нас ни задържаха, заради инфекция и беше на антибиотик. Докато разбера каква инфекция и какъв антибиотик минаха 3 дни и умрях от притеснения. За една седмица престой не смениха чаршафчетата на бебето нито веднъж. Дават залъгалки, но ако не ги помолиш да я подменят може би ще си седи там всичките дни. Като цяло съм много доволна от АГ специалистите - цялата бременност си следях там, но отношението в родилното отделение изобщо не ми хареса и мисля, че повече не бих раждала в Щерев.
Здравейте. Не знам дали има други майки с подобни впечатления като моите, но аз искам да споделя какво не ми хареса лично на мен в престоят ми в болницата. Раждах септември и ми стана много неприятно от препоръка да кърмя по 3 часовият график, който са си установили в болницата дори и вкъщи. То именно така им спира кърмата на майките. Също ми се направи забележка -"какво го държа на гърда като още нямам мляко да го нахраня". Само за информация бебето се изписа без разлика в теглото от дохранването с АМ защото аз съм нямала кърма. Помпите им за кърма трябва да се подменят. Някои изобщо не засмукват. Мен много странно ме гледаха като си исках. Носете си свои по-добре. Успех с намирането кой да ви я стелиризира, ако не хванете акушерките навреме. Аз друг път бих си повлякла моя си стелиризатор. В болницата има на къде да се развиват по посока подкрепа на кърменето. И друго да вметна , макар че то вече може да не е актуално. Нямаше консумативи за баня както рекламират. Проблем с доставката. Носете си сапун и четка за зъби за всеки случай.

# 703
  • Мнения: 508
Подкрепям BMR. Същото и при мен. Раждах м.Май.

# 704
  • Мнения: 354
Октомври 2016 имаше консумативи и никой не ми се е карал. Не че успяха мн да помогнат с кърменето, но помпа ми даваха постоянно стерилизирана и никой не се е опитвал да ми се кара. Винаги бяха усмихнати. Неонатолозите и при мен нищо не казваха...
това, което чета малко ме стряска и притеснява- излиза, че са вдигнали цените , а качеството е паднало...

Общи условия

Активация на акаунт