Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 426
  • 787
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 98
Благодаря за споделеното мнение. И на нас ни се вижда като панелка. Някой сподели мнение, че този блок, както и други в квартала, били пакетно повдигнато строителство (не съм сигурна за термина), така че ще трябва допълнително да се образовам на тази тема. Ако някой има лични впечатления за качеството, ще се радвам да ги чуя.

# 46
  • Мнения: 969
Здравейте, бих искала да ви питам за съвет за един апартамент е Стрелбище. Мой познат обмисля да закупи апартамент в блок 99 в квартала (на ул. Златни врата 3), като му го продават за ЕПК, но на нас страшно много ни прилича на панелно строителство. Чудех се дали някой има повече информация за блока, и в частност дали е панел?

Линк към Google Maps Street view: https://www.google.com/maps/@42.6728667,23.3014958,3a,75y,218.2h … e0!7i13312!8i6656


Блокът е завършен с фасадни панели от страните, от които е ваден кофража. Те са неносещи. Ако се погледнат калканите обаче, се вижда, че е ЕПК. В този район има много на брой ниска ЕПК-та, строени за неслучайни хора.

Благодаря за споделеното мнение. И на нас ни се вижда като панелка. Някой сподели мнение, че този блок, както и други в квартала, били пакетно повдигнато строителство (не съм сигурна за термина), така че ще трябва допълнително да се образовам на тази тема. Ако някой има лични впечатления за качеството, ще се радвам да ги чуя.
Едва ли е ППП. На 8 етажа ППП ще има някоя и друга колона, появила се я в коридор, я някъде другаде. Това е минус на системата ППП спрямо оригиналния си събрат Liftslabs.

Последна редакция: вт, 07 май 2019, 12:55 от bachkator

# 47
  • Мнения: 1 711
Bachkator, как разбра по калканите, че е ЕПК????? Нали знаеш, че има доста панелки, които имат мозайка, която прикрива панелните свръзки? Без да съм специалист по строителството, но само от поглед на калкана не може да се прави извод. Веднага давам за пример типична панелка, която няма тези фуги на калкана (даже не е санирана):
https://www.google.com/maps/@42.6665184,23.2718637,3a,75y,127.79h,125.76t/data=!3m6!1e1!3m4!1sO9Ju7oX5aKu9rw36c5UrLA!2e0!7i13312!8i6656

# 48
  • Мнения: 969
Bachkator, как разбра по калканите, че е ЕПК????? Нали знаеш, че има доста панелки, които имат мозайка, която прикрива панелните свръзки? Без да съм специалист по строителството, но само от поглед на калкана не може да се прави извод. Веднага давам за пример типична панелка, която няма тези фуги на калкана (даже не е санирана):
https://www.google.com/maps/@42.6665184,23.2718637,3a,75y,127.79h,125.76t/data=!3m6!1e1!3m4!1sO9Ju7oX5aKu9rw36c5UrLA!2e0!7i13312!8i6656
Разбрах... Както казваше Копрински по математиките в УАСГ: "умен съм бил, сетил съм се". Пропуснах ли да кажа: и красив Simple Smile)).
Ако наистина го интересува питащия - може да провери в УАГ. Иска се документ за собственост, затова хваща под ръка продавача и убиват 2 часа. След което питащият пише тук резултата от проверката.

# 49
  • Мнения: 1 711
Bachkator, как разбра по калканите, че е ЕПК????? Нали знаеш, че има доста панелки, които имат мозайка, която прикрива панелните свръзки? Без да съм специалист по строителството, но само от поглед на калкана не може да се прави извод. Веднага давам за пример типична панелка, която няма тези фуги на калкана (даже не е санирана):
https://www.google.com/maps/@42.6665184,23.2718637,3a,75y,127.79h,125.76t/data=!3m6!1e1!3m4!1sO9Ju7oX5aKu9rw36c5UrLA!2e0!7i13312!8i6656
Разбрах... Както казваше Копрински по математиките в УАСГ: "умен съм бил, сетил съм се". Пропуснах ли да кажа: и красив Simple Smile)).
Ако наистина го интересува питащия - може да провери в УАГ. Иска се документ за собственост, затова хваща под ръка продавача и убиват 2 часа. След което питащият пише тук резултата от проверката.
Значи единственият ти аргумент е, че си учил в УАСГ, така ли да разбирам? Мен ме интересува как разбра и те питам.

# 50
  • Мнения: 8 796
Добра тема, ще я следя. Ще продавам, а след това ще купувам. В Пловдив обаче, но общите тенденции са едни и същи навсякъде.

# 51
  • Мнения: 378
Здравейте, бих искала да ви помоля за съвет и мнение.
 Попаднах на прекрасен 3стаен апартамент на 200-300 метра от метростанция Ал. Малинов, 149 000 евро. Има 2 спални с две бани и тоалетни, чиста площ е 108м2 на 2ри етаж в началото на Улица Свети Киприян. Необзаведен, но баните са страхотни и паркета е нов. Блока е от 2014 година и според брокера досега не е живяно в него, с което мога да се съглася понеже няма никакви мебели, кухня или инсталирани радиатори.
Понеже живеем в чужбина на нас ни се струва разумно като цена, но искам да чуя вашето мнение. Разбира се ще продължаваме да се информираме, но исках да чуя и вас.
Благодаря!

# 52
  • Мнения: 9 162
 Mira8991
Много е скъп за района 1000евро квадрат за Младост може повече ..ако мине или някой се навие Peace

# 53
  • Мнения: 969
Здравейте, бих искала да ви помоля за съвет и мнение.
 Попаднах на прекрасен 3стаен апартамент на 200-300 метра от метростанция Ал. Малинов, 149 000 евро. Има 2 спални с две бани и тоалетни, чиста площ е 108м2 на 2ри етаж в началото на Улица Свети Киприян. Необзаведен, но баните са страхотни и паркета е нов. Блока е от 2014 година и според брокера досега не е живяно в него, с което мога да се съглася понеже няма никакви мебели, кухня или инсталирани радиатори.
Понеже живеем в чужбина на нас ни се струва разумно като цена, но искам да чуя вашето мнение. Разбира се ще продължаваме да се информираме, но исках да чуя и вас.
Благодаря!
За този район е много добре, ако има гараж. Поради презастрояването на Св. Киприян паркирането, даже спирането е затруднено. Иначе районът е добър като цяло. Вече зависи от изложения, дали панорамата към Витоша не е застрашена от застрояване и подобни. Но цената не звучи като надценена. Поне не много. Задължително обследване имота като собственост. И не разчитайте за това на брокера, трябва Ви доверен адвокат.

# 54
  • Мнения: 677
Хубавите довършителни работи вдигат цената. Само една хубава баня си е €5к.

Вижте дали може да вземете и гараж/парко място.

# 55
  • Мнения: 378
Здравейте и благодаря , че се отзовахте. В цената е включено и мазе, а има и възможност за закупуване на подземно парко място или гаражна клетка в подземен гараж.
Изложението му е Изток-Юг- Запад.
Вътре е напълно готов, само мебели му трябват. Истината е , че мислехме да търсим на зелено, защото повечето готови пак ще имат нужда от ремонт, но този е абсолютно това, което искам. Има Акт 16 и е близо до метро и парк.
С приятелят ми в момента сме в процес на прибиране в България и сме се насочили към Младост, Изток и Изгрев, но там цените са много високи.
Задължително ще обследваме, благодаря, че ми казахте.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 59
Попаднах на прекрасен 3стаен апартамент на 200-300 метра от метростанция Ал. Малинов, 149 000 евро.
Цената е горе-долу ОК предвид пазара в момента.

От снимките не се вижда размера на помещенията. Ще се строи ли още в непосредствена близост? На каква цена може да се купи паркомясто? Какво има под апартамента?

Продава се от поне месец, което говори, че цената не е промоционална Simple Smile

Онзи ден апартамент в Луксозенец си замина за няколко часа...

# 57
  • Мнения: 378
Попаднах на прекрасен 3стаен апартамент на 200-300 метра от метростанция Ал. Малинов, 149 000 евро.
Цената е горе-долу ОК предвид пазара в момента.

От снимките не се вижда размера на помещенията. Ще се строи ли още в непосредствена близост? На каква цена може да се купи паркомясто? Какво има под апартамента?

Продава се от поне месец, което говори, че цената не е промоционална Simple Smile

Онзи ден апартамент в Луксозенец си замина за няколко часа...


Всъщност се виждат почти всички стаи-хол и двете спални, дори и коридора. За строеж наблизо не знам, ще трябва да преценя когато отида на оглед. Чакам отговор за различните опции за гараж. Под апартамента има магазин и офиси.
Съгласна съм, че цената е малко завишена, но като гледам на зелено за 90кв.м чиста площ искат 127 000 и някак си ми се струва приемливо.Разбира се не означава, че няма да се опитаме да водим преговори.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 59
При всички случаи преговаряйте за цената. Иначе на фона на цените на зелено на сграда Соната на BLD в Младост 3 примерно, изглежда OK.

Провери откъде и как ще се извършва зареждането на тези магазини. Да не затръшват вратите на баничарките всяка сутрин под прозореца ти.

# 59
  • Мнения: 1 878
Не се сещам къде на 200, 300м от Киприян може да е тази метро спирка ? Освен да е към частта към рума...

Общи условия

Активация на акаунт