Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 437
  • 787
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 860
Цената като че ли е приемлива, но ми се струва подходящ за двойка, или за +1 дете. Заради прехода и много малката дневна. Или за сам човек. Аз в толкова тясно, не знам дали ще мога да живея

# 106
  • Мнения: X
Според мен това в Гео Милев е много компромисно за живеене, дори за сам човек или двойка. Разделено жилище, което не е било подходящо за разделяне въпреки че може би има два фекални канала (иначе съвсем не ми е ясно как е разделено),  две преходни стаи, няма мивка в кухнята-дневна - вероятно мият в банята, банята също не се вижда каква е. Щом е разделяно след 1990, кв по нот. акт може и да е подвеждаща, защото нотариуси всякакви, виждала съм нотариално разделен апартамент без тоалетна, имаше отделен нот. акт, а тоалетната останала в другата половина, а в тази няма фекален канал, естествено, цената беше с 30 % под пазарната за района, ама за какво ти е апартамент без тоалетна.
Ако се изяснят всички тези аспекти, тогава може да се говори за цената каква е. За мен в този му вид е непродаваемо.

# 107
  • София
  • Мнения: 878
Обявената квадратура е точна, така е по НА. Да, някога е бил част от по голям ап., който преди 20г. е разделен. Не е правен за наематели,  до скоро живееше сем. с 2 деца. Беше ми интересно вашето мнение за цената.
Лично мнение- проблемно жилище с проблемно разпределение. Така без схема на разпределението трудно може да се каже става или не- толкова ли е трудно да се добави едно разпределение с размери?
 Потенциални наематели предполагам че биха доста се мръщили и съответно биха го наемали само при наем под средния за района.
 Иначе казано цената е привидно ниска, от друга страна при тази цена за да се постигне някаква доходност от наем трябва да се отдава под наем за 900 лева, което едва ли е възможно. Иначе казано привидно ниска цена, на практика обаче всъщност надценено жилище. Покажете разпределението и санитарния възел!

# 108
  • Мнения: 25 736
Тесничко е за семейство с деца, а има и преход.
Цената не е лоша.

# 109
  • Мнения: 18 495
За сам човек или двойка е ок.
Чак сега виждам, че верно няма показана баня.
За цената - не знам какво да кажа. На нас ни предлагат на горе долу същата цена на зелено в посока външно.
Но както се казва при равни други условия, ако има нормален достъп до баня, ще се продаде.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 59
Офертата е нормална на фона на всички други обяви. Фонът не е нормален, но това е лично, субективно мнение и няма значение.

Мисля, че такива компромисни жилища трябва да струват максимум [месечен наем по 240], за да има някакъв минимален смисъл да се купува. Наемите ги знаете, преценявате дали ви се занимава и действате.

# 111
  • Мнения: 2 452
Е как без мивка в кухнята??? Никога не бих купила такава измишльотина освен при изключително добра цена а тази не е такава. Ако се очаква да се отдава за 250 евро в друг град примерно Пловдив(понеже тук живея и давам под наем)може да се вземе по-хубав апартамент на по-ниска цена и да се отдава за такъв наем.

# 112
  • Мнения: 9 860
Как си измислихте, че няма мивка в кухнята? Може би не е снимана просто.

Харесва ми че в спалнята има нещо като гардеробно.
А за всекидневна -трябва един комфортен кухненски ъгъл, разтегателен диван и висока маса. Диванът се маха и става точно. Удобно и практично. Но за макс 2+1 човека.
Според мен наемът би бил до 750 лв. След обзавеждането, ако го наеме двойка, и ако банята е ок.

# 113
  • Мнения: X
Как си измислихте, че няма мивка в кухнята? Може би не е снимана просто.

Харесва ми че в спалнята има нещо като гардеробно.
А за всекидневна -трябва един комфортен кухненски ъгъл, разтегателен диван и висока маса. Диванът се маха и става точно. Удобно и практично. Но за макс 2+1 човека.
Според мен наемът би бил до 750 лв. След обзавеждането, ако го наеме двойка, и ако банята е ок.
Ами не сме си измислили, кухнята е снимана от няколко ъгъла и се вижда цялата, а мивка няма - снимка 1 е на печка, хладилник и шкафове, пералня няма, мивка няма, снимка две е на ъгловата стена с вратата на кухнята и няма мивка, снимка три е на стената с прозореца и радиатора под него, а снимка 4 е с диван на четвъртата стена и пак мивка не се вижда никъде, а снимка 5 е на стената с дивана и вратата към другото помещение, а снимка 6 е на последния ъгъл от кухнята - мивка никъде няма. Цялото помещение се вижда на снимките, няма нито пералня, нито мивка, явно изобщо няма инсталация за вода в това помещение. И не е ясно какво има в банята, защото и тя не е снимана.

Последна редакция: чт, 09 май 2019, 17:26 от Анонимен

# 114
  • Мнения: 25 736
Няма мивка и аз сега се върнах да гледам.

# 115
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 708
Продаде се апартаментчето за няма и 1 ден.  Банята е малка, по скоро тоалетна с душ, мивката в коридора. Това бяха двата минуса, но и двата са поправими. 

# 116
  • Мнения: 25 736
Продаде се апартаментчето за няма и 1 ден.  Банята е малка, по скоро тоалетна с душ, мивката в коридора. Това бяха двата минуса, но и двата са поправими. 
Супер, знаех си че на такава цена няма да виси дълго. С един пипнат ремонт може да носи много приличен наем.

# 117
  • Мнения: X
Това само показва, че цената е ниска за района и минусите на жилището, ако си беше стандартна гарсониера с тези параметри, но с нормална баня/ВС, с нормална кухня с мивка и без преход, щеше да е едно 10 К евро отгоре, може и повече. Това, че е в добро състояние, не е толкова важно в случая, защото за да се поправят минусите, пак си трябва разбиване и ремонт. А преходът не може и да  се оправи, доколкото може да се съди по снимките. И малката баня сигурно е бившата тоалетна, в която са сложили душ.

# 118
  • Мнения: X
Това само показва, че цената е ниска за района и минусите на жилището, ако си беше стандартна гарсониера с тези параметри, но с нормална баня/ВС, с нормална кухня с мивка и без преход, щеше да е едно 10 К евро отгоре, може и повече. Това, че е в добро състояние, не е толкова важно в случая, защото за да се поправят минусите, пак си трябва разбиване и ремонт. А преходът не може и да  се оправи, доколкото може да се съди по снимките. И малката баня сигурно е бившата тоалетна, в която са сложили душ.
Въпросът беше  “Как ви се струва тази оферта в Гео Милев?”, а не идеално ли е жилището. Явно офертата е добра, ако се съди по бързата продажба.

# 119
  • Мнения: X
Това само показва, че цената е ниска за района и минусите на жилището, ако си беше стандартна гарсониера с тези параметри, но с нормална баня/ВС, с нормална кухня с мивка и без преход, щеше да е едно 10 К евро отгоре, може и повече. Това, че е в добро състояние, не е толкова важно в случая, защото за да се поправят минусите, пак си трябва разбиване и ремонт. А преходът не може и да  се оправи, доколкото може да се съди по снимките. И малката баня сигурно е бившата тоалетна, в която са сложили душ.
Въпросът беше  “Как ви се струва тази оферта в Гео Милев?”, а не идеално ли е жилището. Явно офертата е добра, ако се съди по бързата продажба.
Niko, офертата е добра на фона на цените в Гео Милев (реално), защото е с около 20-30 % по-ниска от цената на тухлено на хубав етаж, тихо и зелено жилище, но на 5 мин от Плиска. На подобно място строителство от около 2000 се продаде за над 2000 Е/кв, а това е 1300. Но аз лично не бих купила нещо такова независимо на каква цена, защото са твърде много непоправимите дефекти, които колкото и пари да вложиш после, няма да можеш да избегнеш. Аз бих купила с 10 К евро отгоре, но да е нормално жилище, а не неудобно разделено, което и коментирах. Но аз съм си аз, а хората сме различни, а и цената е много важен критерий, разбира се. 

Общи условия

Активация на акаунт