Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 494
  • 787
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X

Това е Панорама Житница, на ул. Житница, точно до депото на градския транспорт и на третата метролиния. Неслучайно цената е такава, тази сграда е много стара, едва наскоро обновена. Старият облик може да се види в стрийт вю.

# 166
  • Мнения: 25 739
Не се бъзикай с мен.

Скрит текст:
...
Този теч е от компрометиран комин, който трябва да се изгради наново
...
Мале-мале! Експертиза братче! Направо да бута комина и бодне един от ТЕЦ Simple Smile!
Ами експертиза е, и то безплатна за който я иска!

# 167
  • Мнения: 12 473
Малко съм на път и затова не отговарям бързо..)
Апартаментът е на роднина. Нито сградата е тази, нито има теч, доколкото знам. Хубав, много светъл и панорамен апартамент, а не таванско помещение. Но ми ми интересно мнението ви..

П.С - аз лично имам нужда от ориентир за цена на 2 или 3-стайно жилище в Манастирски ливади - изток.
Предпочитам да е ново, ако не - задължително с гараж или подземно паркомясто.
Или - за колко би могло да се продаде тристайно там до Лидл, ново - на 6-7 г кооперация с подземен гараж и мазе.

# 168
  • Мнения: X
По принцип не следя много обявите за Лозенец, но хвърлям по едно око. Наскоро се продаде един, старо строителство за ремонт, последен етаж (3 ти), около 100 кв.м. в малка сграда, долен Лозенец (по към УАСГ) за около 150 хил.евро.

Този апартамент е малък, последен висок етаж (наистина е много високо, аз се отказах от много по-хубав апартамент и вход, заради 5 етаж (4 над партер)., има теч и т.н. Роднината се е поизхвърлил.

# 169
  • София
  • Мнения: 878
Малко съм на път и затова не отговарям бързо..)
Апартаментът е на роднина. Нито сградата е тази, нито има теч, доколкото знам. Хубав, много светъл и панорамен апартамент, а не таванско помещение. Но ми ми интересно мнението ви..

П.С - аз лично имам нужда от ориентир за цена на 2 или 3-стайно жилище в Манастирски ливади - изток.
Предпочитам да е ново, ако не - задължително с гараж или подземно паркомясто.
Или - за колко би могло да се продаде тристайно там до Лидл, ново - на 6-7 г кооперация с подземен гараж и мазе.

  Обявата на роднината ви е налазена вече от няколко агенции- Явлена, Адрес  (некоректно поведение и от двете но и те и Мирела са агенции на които нито бих се доверил за купуване нито за продаване- тия трите по мое мнение са нещо като Макдоналдс на имотния пазар). Обявата е налазена и от някакви си Прогрес и от Корта (за тях като купувах забелязах че са предимно по некоректните практики) които даже са обявили 5000 евро по-ниска цена от частното лице. Това което частното лице е "спечелило" е че обявата му е заразена както се изразяваше брокера ми и сега я чака не особено весела съдба. Скоро ще я налазят още 7-8 агенции и в очите на купувачите ще стане на "оня кофти имот обявен 10 пъти дето нещо сигурно не му е наред". Лично за мен продажбата без агенция и то на която са дадени ексклузивни права води до голяма загуба на пари и скоро роднината ви ще го разбере по трудния начин.

# 170
  • Мнения: X
Малко съм на път и затова не отговарям бързо..)
Апартаментът е на роднина. Нито сградата е тази, нито има теч, доколкото знам. Хубав, много светъл и панорамен апартамент, а не таванско помещение. Но ми ми интересно мнението ви..

Тази сграда е посочена от роднината ви в обявата, а и отговаря на скицата -последен етаж с открита тераса, част от която е затворена. Гледката на снимка 10, към 35-то и към съседната сграда на ъгъла (с характерни кръгли балкони, 3 етажа плюс магазини) също показва, че това е сградата. На площад Йоан Павел 2 (адресът, посочен в обявата), няма 6 етажна сграда. И няма начин нормален апартамент да е с H светло  2,38 м., както е посочено на скицата, снимана и поставена в обявата от роднината ви. На снимките се вижда, че не е светъл, а е захлупен, заради ниската етажна височина. Течът се вижда ясно на снимките, поставени в обявата от роднината ви. Етаж 6 без асансьор - също. Нищо от това не е наше мнение, а само информация, сложена в обявата от роднината ви. Иначе всеки може да си има каквото си иска мнение. Успех с продажбата!

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 12:44 от Анонимен

# 171
  • Мнения: X
На площад Йоан Павел 2 (адресът, посочен в обявата), няма 6 етажна сграда. И няма начин нормален апартамент да е с H светло  2,38 м., както е посочено на скицата, снимана и поставена в обявата от роднината ви.
Мисля, че става въпрос за сградата на ул."Акация"1 (68134.901.84.1),
която е 6 етажна, но не се знае с какъв статут са помещенията на 6-ти етаж.
(кадастъра "мълчи")
https://www.google.com/maps/place/%D1%83%D0%BB.+%E2%80%9E%D0%90% … 4734!4d23.3274336

# 172
  • Мнения: 25 739

Апартаментът е на роднина. Нито сградата е тази, нито има теч, доколкото знам. Хубав, много светъл и панорамен апартамент, а не таванско помещение. Но ми ми интересно мнението ви..



Има теч, или е имало и покрива е ремонтиран и вече е спрял. По скоро съм за първото.
Че е панорамен е ясно, повечето последни етажи са такива.

# 173
  • Мнения: X
На площад Йоан Павел 2 (адресът, посочен в обявата), няма 6 етажна сграда. И няма начин нормален апартамент да е с H светло  2,38 м., както е посочено на скицата, снимана и поставена в обявата от роднината ви.
Мисля, че става въпрос за сградата на ул."Акация"1 (68134.901.84.1),
която е 6 етажна, но не се знае с какъв статут са помещенията на 6-ти етаж.
(кадастъра "мълчи")
https://www.google.com/maps/place/%D1%83%D0%BB.+%E2%80%9E%D0%90% … 4734!4d23.3274336
Точно щях да напиша в каква сериозна грешка си и ти се поправи. Странно е, че попея не можа да познае мястото при положение, че доста години е живяла там. На мен ми трябваха 1-2 минути за да открия, коя е кооперацията. Според мен е с нормален 6-ти етаж.

# 174
  • Мнения: 12 473
Да, това е сградата.. Peace

Не отговорихте на питането ми за Манастирските ливади?

# 175
  • Мнения: X
На площад Йоан Павел 2 (адресът, посочен в обявата), няма 6 етажна сграда. И няма начин нормален апартамент да е с H светло  2,38 м., както е посочено на скицата, снимана и поставена в обявата от роднината ви.
Мисля, че става въпрос за сградата на ул."Акация"1 (68134.901.84.1),
която е 6 етажна, но не се знае с какъв статут са помещенията на 6-ти етаж.
(кадастъра "мълчи")
https://www.google.com/maps/place/%D1%83%D0%BB.+%E2%80%9E%D0%90% … 4734!4d23.3274336
Точно за нея става въпрос, написах го назад, площад Йоан Павел 2 е две преки по-надолу, към Евлоги. Панорамата на снимка 10 оказва точно тази сграда, отляво къщата със заоблените балкони, насреща двора на 35-то с баскетболните кошове. Точно на ъгъла на Милин Камък и Крум Попов, стават 5 кьошета с Акация (споменато е в обявата, че е на 5 кьошета).
 И са си преустроени тавани, то даже е сложена скицата на преустройството, където  има също и височината 2,38 м, не разбирам защо Ейнджъл уинг изобщо спори по въпроса. И са преустройвани след 1990, може и да им е сменен статута, тогава можеше всичко, затова в скицата пише "апартамент". Но  това не променя факта, че са с височината на гараж или ателие, не е вдигана височината при преустройството. Не ми е ясно с тази височина как е сменен статутът, но както казах, между 1990 и 2002-3 можеше всичко - щом апартамент без фекален канал съм виждала отделен като самостоятелен имот през 1997, какво да говорим повече.
За МанЛи - не мога да отговоря за нещо, което не знам.

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 15:22 от Анонимен

# 176
  • Мнения: 39
Не ме учудва, че хората с подкупи си правят нотариално разделение на имот без кухня, превръщат тавани в апартаменти. Учудва ме кой после купува половин апартамент или таван, приспособен за апартамент чрез подкупи в общината.

Вече 30 години България е един разграден двор, в който всякакви бездомни кучета и клошари вилнеят. Рано или късно някой ще въведе ред, дори и това да не стане чрез избори. И тогва тези полуимоти ще станат като къщите на циганите, дето ги строили без разрешение.

# 177
  • Мнения: X
Всъщност, в момента такава смяна на статута не може да стане, нещата се затегнаха много и така трябва да бъде. А кой ги купува, не знам, аз онзи без тоалетната естествено го отказах, дали някой го е купил, не знам. И този на Акация не знам кой и дали ще го купи - аз не бих, но хора всякакви, а на това място предлагането е силно ограничено и ако някой иска точно там и с гледка, може и да преглътне всички недостатъци.

# 178
  • Мнения: 12 473
Попеа,
не знам защо реши, че споря? Нямам никава идея какъв му е статута и тн. Купен е за апартамент и така се води.  И не знам и каква точно е височината, но за мен е нормална. (израсла съм в панелка, а не  с триметрови тавани)
Тук се обсъждат обяви и тенденции - дадох пример.
Казах и мен какво лично ме интересува?

# 179
  • Мнения: 1 195
Да, това е сградата.. Peace

Не отговорихте на питането ми за Манастирските ливади?
Понеже никой не пише, мога да дам не много актуално мнение от преди година и половина може би. За тристаен до Комсед точно (новите 2 сгради, които приличат на 1) ми искаха 130 000 евро на ш/з. Апартамента беше на среден етаж, без преходи- 2 спални, хол с кухня, баня с тоалетна, 1 тераса с гледка към Витоша (която най- вероятно скоро ще бъде закрита от новия строеж). Апартамента беше с много добро разпределение, но цената ни дойде доста висока. За двустаен искаха 58 000 ама той беше страшно малък и тъмен. Предполагам, че цените може би са се качили.
В момента се строи нова сграда точно на Шарл Шампо и Костенски водопад (вдигат я доста бързо) и една от другата страна, на Боянски водопад- La Famiglia (от сайта ми изглежда като да няма достатъчно паркоместа/ гаражи ама може и да бъркам; има и цени).
Паркирането е ясно, че е ад. Постоянно някой търси гараж/ паркомясто под наем или за купуване. В блока на майка ми подземно паркомясто се продаде за 10 000 евро по спомен.

Общи условия

Активация на акаунт