Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 343
  • 787
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 18 317
Зависи и от какви цени ще започне спада - едно е 10-20 процента надолу от 2 000 евро, друго - от 3 000 евро.
------------

Позагубиха се нещо апокалиптиците., скоро не е имало включвания.

# 271
  • Мнения: 40 280
Позагубиха се нещо апокалиптиците., скоро не е имало включвания.

Ми те прогнозират вече няколко години, може и да им е писнало вече:D

# 272
  • София
  • Мнения: 878
А стига се смя и си представи следния елементарен сценарий : имам в буркани 80к евро и днес мога да си купя 2-стаен. Идва криза, 30% надолу и си купувам 3-стаен. Какво да управлявам, какъв 1 % ?
1997...доста народ имаше долари в бурканите.Долара стана 3000 лева а заплатата няколко долара. Гарсониери се продаваха по 6000 долара ... е в Дружба в дъртите панелки де ама имоти. Имаш 6000 в бурканите ама последното дето ти идва на ум е да купуваш имоти- не е ясно там дето работиш това място ще го има утре, по магазините няма хляб, в центъра хората бият комунисти и комунисти бият хората  .... някой е купувал имоти сигурно ама не бях аз (не че имах 6000 долара в  бурканите) не бяха и родителите ми (те имаха горе-долу) никой познат нищо не купи и да имаш парите не смееш да предприемеш нищо ...
 Не че ще се повтори 1997 ама ако паднат имотите с 30% на 99% няма да им е до имоти.

# 273
  • Мнения: 30
А стига се смя и си представи следния елементарен сценарий : имам в буркани 80к евро и днес мога да си купя 2-стаен. Идва криза, 30% надолу и си купувам 3-стаен. Какво да управлявам, какъв 1 % ?
1997...доста народ имаше долари в бурканите.Долара стана 3000 лева а заплатата няколко долара. Гарсониери се продаваха по 6000 долара ... е в Дружба в дъртите панелки де ама имоти. Имаш 6000 в бурканите ама последното дето ти идва на ум е да купуваш имоти- не е ясно там дето работиш това място ще го има утре, по магазините няма хляб, в центъра хората бият комунисти и комунисти бият хората  .... някой е купувал имоти сигурно ама не бях аз (не че имах 6000 долара в  бурканите) не бяха и родителите ми (те имаха горе-долу) никой познат нищо не купи и да имаш парите не смееш да предприемеш нищо ...
 Не че ще се повтори 1997 ама ако паднат имотите с 30% на 99% няма да им е до имоти.
Ожасен сценарий с голямо, главно О, но тогава не беше криза, а малко кражба направиха комунистите, така че не е подходящ пример. Криза беше 2008г., но отражението и беше, че нормализира цените, които ТОГАВА бяха надути. Съпостави заплати и цени, и ще ме разбереш. Моята заплата от тогава до сега се е увеличила 2.5 пъти и вече взимам 600 лв чисто !!! (хваля се). Последното в рамките на майтапа, но сегашните цени на имоти са предкризовите, а доходите са по - големи от 2008г. Другата заблуда - банките ще вдигнат лихвите и КРАЙ !!!
НА 100к за 20год при 3% - вноска 550, при 5% - вноска 590.  Ако 40 (лв, евро, долара) ще ти разклатят бюджета за месец, ами по - добре не купувай.

# 274
  • Мнения: 9 825
Dream-writers , пак сънувате минус 30%.
Вероятността да спаднат имотите с толкова е същата, както да спадне цената на хляба с толкова. Наистина ли си вярвате???

# 275
  • София
  • Мнения: 878
Криза беше 2008г., но отражението и беше, че нормализира цените, които ТОГАВА бяха надути.
Да де ама 2010-та имотите бяха паднали ама като дойде от нейде нареждане да ни нашибат заплатите с 25% надолу, прекратиха международен проект по който работих и там хонорарите изведнъж на нула и изплащах кредит на това отгоре (неголям ама кредит) и а иди та мисли за купуване като на всичкото отгоре и жената беше в несигура ситуация дали ще е на работа и иди та купувай в такава ситуация. Всъщност мислех панически да продаваме един наследствен имот в провинцията добре че не се поддадохме на емоции ...
 Та как да купуваш по време на такава криза като над 90% от хората при подобна криза си нямаме доверие, несигурни сме и прочие ...

# 276
  • Мнения: 40 280
Ами то по време на криза повечето хора страдат, а удари правят съвсем малко - такива, които имат налични пари и дупе да ги рискуват. Но и те не печелят винаги Twisted Evil
Точно затова са ми смешни тези, дето се молят за криза та да се сринели цените. Все едно да се молиш за наводнение, че да ти полее градината.

# 277
  • Мнения: 9 684

 1997...доста народ имаше долари в бурканите.Долара стана 3000 лева а заплатата няколко долара. Гарсониери се продаваха по 6000 долара ... е в Дружба в дъртите панелки де ама имоти. Имаш 6000 в бурканите ама последното дето ти идва на ум е да купуваш имоти- не е ясно там дето работиш това място ще го има утре, по магазините няма хляб, в центъра хората бият комунисти и комунисти бият хората  .... някой е купувал имоти сигурно ама не бях аз (не че имах 6000 долара в  бурканите) не бяха и родителите ми (те имаха горе-долу) никой познат нищо не купи и да имаш парите не смееш да предприемеш нищо ...
 Не че ще се повтори 1997 ама ако паднат имотите с 30% на 99% няма да им е до имоти.

Ами ние купихме тогава с налични пари и сме много доволни, че го направихме. За сметка на битови лишения след това доста време - т.е. вместо да използваме кеш-а за ежедневни нужди, изсипахме всичките пари в имот и живяхме на мижава бюджетна заплата. Става дума за малък имот с цел подсигуряване на настоящи и бъдещи жилищни нужди и за да не ни изгорят парите, въпреки че бяха във валута. Иначе парите, във валута, сега щяха да стигнат за един гараж, с известно доплащане.
Осъществихме българската мечта, така да се каже - беден, но в собствено жилище.

Точно затова са ми смешни тези, дето се молят за криза та да се сринели цените. Все едно да се молиш за наводнение, че да ти полее градината.
Понеже не съм поетична душа, няма как да го кажа по-точно




# 278
  • Мнения: X
Точно затова са ми смешни тези, дето се молят за криза та да се сринели цените. Все едно да се молиш за наводнение, че да ти полее градината.
Точно Hands Plus1

# 279
  • Мнения: 1
Здравейте! Моля по-компетентните за съвет - планирам продажба на наследствен апартамент в София - жк Надежда I. Панелен, ет.8 /последен/, 62 кв.м., нуждае се от пълен основен ремонт. Тъй като съм доста далеч от София, нямам избор освен да се насоча към агенция за недв. имоти. Моля за съвет за избор на агенция и каква според Вас е реалистичната прод. цена за такъв имот. Благодаря на всички.

# 280
  • Мнения: 25 673
Здравейте! Моля по-компетентните за съвет - планирам продажба на наследствен апартамент в София - жк Надежда I. Панелен, ет.8 /последен/, 62 кв.м., нуждае се от пълен основен ремонт. Тъй като съм доста далеч от София, нямам избор освен да се насоча към агенция за недв. имоти. Моля за съвет за избор на агенция и каква според Вас е реалистичната прод. цена за такъв имот. Благодаря на всички.
Етажа много ще ви спъне, забелязвам ,че последен етаж а адски нежелан. Особено в стари сгради.

# 281
  • София
  • Мнения: 1 103
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15585447488670 … k=4ljceu&f1=1

 Една странна обява. Дали е възможно да е истинска?

# 282
  • Мнения: 25 673
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15585447488670 … k=4ljceu&f1=1

 Една странна обява. Дали е възможно да е истинска?
Може и да е някой на зор, не се знае. Питайте ги, има телефон.

# 283
  • Мнения: 9 119
 Twisted Evil
Пълно менте е агенцията, или както им казват набирателна обява.

# 284
  • Мнения: 57
Twisted Evil
Пълно менте е агенцията, или както им казват набирателна обява.

Профилa e от 2007г, липсват други оферти, по телефона не излизат много и съмнителни предложения - няма да е "набирателна" оферта. Вероятно имота си има други недостатъци, но така или иначе на тази цена ще се пласира бързо и без снимки.
Имот.бг спират до голяма степен фалшивите оферти, а агенции, които са известни с тази практика, не си позволяват да публикуват фалшиви обяви и се ограничават с по няколко. Фалшиви оферти на 99% може да се намерят в olx

Общи условия

Активация на акаунт