Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 451
  • 787
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 19 482
Мястото - до пазара. Отпред има петно за строеж според мен и може да изпляскат нещо с недопустимо отстояние по новите строителни норми. Апартаментът е за пълен ремонт, вкл. и дограмата. Отделно че ми се вижда скъпо, а и не е четиристаен определено. Свободното паркиране също е мит вече в София. А може да има и съмнителни ипотеки или други особености в документите и покупката да е рискова по тази причина. Ако Ви е харесал - идете и го вижте, разпитайте. Гледката е много хубава, стига да се запази.

# 301
  • Мнения: 25 737
Мнение за тази обява, моля.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d15234316497437 … k=4ltn8v&f1=4
Седи много дълго време. Има над 4000 преглеждания. Какво може да е кофти?
На пръв поглед не виждам уловката, освен че е за масивен ремонт.

# 302
  • Мнения: 2 681
Мнение за тази обява, моля.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d15234316497437 … k=4ltn8v&f1=4
Седи много дълго време. Има над 4000 преглеждания. Какво може да е кофти?

Доста хора не искат да купуват висок етаж в ЕПК. Смятат ги за мизерни и неподдържани блокове. За мене това не е вярно.
Но в хола на  показания имот има бутани носещи стени.Балкона е усвоен.  Едва ли е взето стр. разрешение.

# 303
  • София
  • Мнения: 4 122
Мнение за тази обява, моля.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d15234316497437 … k=4ltn8v&f1=4
Седи много дълго време. Има над 4000 преглеждания. Какво може да е кофти?

Много има да се прави по жилището за да добие доста по добър външен вид. А и аз лични не бих купила на толкова висок етаж. Мебелите в хола и трапезарията изглежда добри и запазени.

# 304
  • Мнения: 9 774
Много е вероятно и да бъркам, ама май някой беше питал за Грийн Вилидж.
http://sales.bcpea.org/bg/properties/item293190.html

И Лозенец - 94 квадрата мезонет за 101 хил. евро, за тотален ремонт, според мен, доколкото успях да си врътна взора на 90 градуса.
http://sales.bcpea.org/bg/properties/item293169.html

# 305
  • Мнения: 19 482
Мебелите на мен въобще не ми харесват, ако се сложи нещо по-светло и ефирно ще се отвори помещението. И аз пък харесвам високите етажи, особено в днешно време, когато ако си забит долу често не виждаш светлина. За преустройствата не се бях сетила, най-вероятно не са носещи стените за да се бутнат, все пак блокът е на 40 години, досега е преживял бая земетресения, вкл. и пернишкото. Мраморът в коридора ми допада, аз съм старомодна, харесвам такива неща. Може да стане хубаво жилище. Пак повтарям че цената е височка за това, което има да се прави по него.

# 306
  • Мнения: 1 711
Мнение за тази обява, моля.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d15234316497437 … k=4ltn8v&f1=4
Седи много дълго време. Има над 4000 преглеждания. Какво може да е кофти?

Доста хора не искат да купуват висок етаж в ЕПК. Смятат ги за мизерни и неподдържани блокове. За мене това не е вярно.
Но в хола на  показания имот има бутани носещи стени.Балкона е усвоен.  Едва ли е взето стр. разрешение.
Това как го разбрахте?

# 307
  • Мнения: 2 357
Ние миналата година купихме ЕПК, 13-ти етаж и на мен много ми харесва гледката. Сутрин е много светло, от всякъде слънце, а вечер се вижда нощна София. Моят мъж си скубе косите обаче заради съседите, защото точно този отгоре е стар ееген-алкохолик и надува на макс музика по цяла нощ. Та наистина се оказа рискова полупка на висок етаж . Точно преди да се нанесем се развали големият асансьор и се оказа , че ремонтът струва 5 хил..за моя огромна изненада все оак ги събраха и за месец -два го оправиха. Работят си нормално и двата асансьора и няма проблеми с това. Отклоних се малко, но по повод на покупката на ЕПК на висок етаж.
Сега водим спорове с мъжа ми дали можем да го продадем, защото според него е абсолятно непродаваем, а според мен ще има наплив Grinning

# 308
  • Мнения: 18 497
Кофти съсед може да се случи и на нисък етаж.
Наскоро бях на гости на 17. етаж. Ами супер гледка, хубаво, широко, светло. Изцяло "саниран", поддържан вход - освен обичайните чипове за вход и асансьори, и видоенаблюдение на всеки етаж.
Има и добре поддържани епк-та, които според мен ще се продават лесно и ще държат цена.

# 309
  • София
  • Мнения: 9 919
Не стана ясно - заради съседа ли ще го продавате Flushed нали е супер било?
Има си законни начини да се коригира съседа, като начало...
Тоо, не виждам функция високия етаж да е с по-кофти съседи, айде да беше в някой по-скъп квартал, да - по-малко вероятно е.

Пп. Преди покупка някой правил ли си е труда да разпита съседите? Не виждам защо да не помогне (при кофти съседи) - ако си с връзки може да се провери в районното за сигнали за някой лимпен, като този.

# 310
  • Мнения: 2 357
Да, наистина зависи много. Ние по примцип искахме нов , готов и такива изобщо не гледахме, беше един единствен по изключение. Но след поредната ‘дупка’ , която видяхме - малки стаи, а големи тераси, някъде скосявания, тъмно, защото е презастроено и какво ли още не, влязохме в този- голямо, светло, баня и тиалетна отделно, просторни спални, хубава гледка към планината от едната страна, цената добра и си казахме-е, май това ще е Simple Smile Но си е въпрос на приоритети и компромиси..

Не стана ясно - заради съседа ли ще го продавате Flushed нали е супер било?
Има си законни начини да се коригира съседа, като начало...
Тоо, не виждам функция високия етаж да е с по-кофти съседи, айде да беше в някой по-скъп квартал, да - по-малко вероятно е.

Пп. Преди покупка някой правил ли си е труда да разпита съседите? Не виждам защо да не помогне (при кофти съседи) - ако си с връзки може да се провери в районното за сигнали за някой лимпен, като този.

Точно това съветвам всички при бъдвща покупка, особено на старо строителство, най-малкото да поразпитат съседите и домоуправителя.много нерви могат да се спестят така.
Ние подавахме жалби до полицията и засега се е кротнал нашият, но не знаем до кога Sad мъжът ми ибаче не миже да приеме, че има ‘и такива хора’, които започват с патрончетата от рано сутринта и най-вече не иска детето ни да расте стед тях. Аз не съм на съвсем същото мнение , защото ние си определяме средата, а не тя нас.
При нас драмата е пъкна , защото бебчо го приеха на ясла на пешеходни разстояние до нас, което по принцип е супер, но ако искаме да се преместим, няма да имаме точка за уседналост , т.е трябва да сметнем едни 600-700 лв за частна ясла или 1000 за гледачка към бюджета Sad
От друга страна, не ни харесва училището тук и ако останем..пак ще даваме пари за частно. Сега семействата с малки деца трябва да съобразяват и всичко това-има ли градини, достъпни ли са, как е прилежащото училище...

Последна редакция: вт, 28 май 2019, 10:53 от AnMary

# 311
  • Мнения: 18 497
Да, това с градините и училищата вече си е фактор.
Честно казано съм на мнението на мъжа ти за средата. Но все пак един такъв съсед не е цялата среда там, сигурно има и нормални хора.

# 312
  • Мнения: 10 210
..след поредната ‘дупка’ , която видяхме - малки стаи, а големи тераси, ..
Да, тези дни размишлявам върху това - защо строят така? Две стаи се равняват на квадратурата на терасата.

# 313
  • София
  • Мнения: 878
Моят мъж си скубе косите обаче заради съседите, защото точно този отгоре е стар ееген-алкохолик и надува на макс музика по цяла нощ.
   Добре де, мъжът ви  толкова ли не може да строи алкохолика в две редици? От личен опит- такива разбират много добре от шамари. А да се местите за да се предпазели децата от средата? Не ги разбирам тия възгледи- малко по-кофти среда формира характера на децата особено на момчетата в положителна посока.

# 314
  • Мнения: 19 482
..след поредната ‘дупка’ , която видяхме - малки стаи, а големи тераси, ..
Да, тези дни размишлявам върху това - защо строят така? Две стаи се равняват на квадратурата на терасата.
Защото по-лесно да залееш един бетон на терасата, отколкото да правиш вътре квадратура. Която всъщност ти е на една цена при продажбата.

Общи условия

Активация на акаунт