Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 434
  • 787
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 878
Извинявам се за въпроса, но ЕПК не е ли "едропанелна конструкция", т.е. пак панелен блок ? Обърках се вече и аз при този "бетон с тухла". Също търся жилище и прескачам обявите, които са с "ЕПК", че не търся панел..

ЕПК е абревиатурата на Едроплощен кофраж. Доста различен е от панелите.
Има две системи: При едната кофражът представлява нещо като тунелчета. Разстоянието между стените на тунелите е тъкмо бетоновите стени. Върху тавана на тези тунелни кофражи се лее плочата. При втората система стените са отделен кофраж и след като се декофрират върху новоизлетите стени се закача кофража на плочите. Реално е една технологична фуга повече. Разликата между двете системи няма практическа стойност откъм носимоспособност и дълготрайност.
Понеже виждам, че сте в заблуждение, да ви кажа: има и система ППП - пакето-повдигани плочи, а също и ПК - пълзящ кофраж.
Най-добре не отсявайте предварително нищо само защото сте чули нещо от някого си. Ходете по огледи, изградете си поглед върху пазара и тогава решете какво наистина искате и какво не.

Като стана дума за ЕПК може ли малко въпроси от любопитство.
 Тази сграда в Младост 4 трябва да е ЕПК нали така?
https://www.google.de/maps/@42.629117,23.3723929,3a,75y,229.97h, … 3312!8i6656?hl=bg
 интересно ми е защо най-долните етажи са по-широки - търсен е някакъв естетичен ефект или е имало друг смисъл???
 А жилищни сгради ППП в София пак от любопитство- къде се срещат такива и има ли как да се разпознаят отвън?

# 556
  • Мнения: 9 767
ППП - сградата (чукът) на профсъюзите на площад Македония.
https://www.google.com/maps/place/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B5 … 93h,108.15t/data=!3m7!1e1!3m5!1srON9SLHVL1Iutytguu6KUw!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DrON9SLHVL1Iutytguu6KUw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D211%26h%3D120%26yaw%3D166.78049%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x0:0xc384b459b0c7742b!8m2!3d42.6955915!4d23.3161828

# 557
  • Мнения: 969
Като стана дума за ЕПК може ли малко въпроси от любопитство.
 Тази сграда в Младост 4 трябва да е ЕПК нали така?
https://www.google.de/maps/@42.629117,23.3723929,3a,75y,229.97h, … 3312!8i6656?hl=bg
 интересно ми е защо най-долните етажи са по-широки - търсен е някакъв естетичен ефект или е имало друг смисъл???
 А жилищни сгради ППП в София пак от любопитство- къде се срещат такива и има ли как да се разпознаят отвън?

Ето едно ППП: https://www.google.bg/maps/@42.720307,23.2511256,3a,60y,214.27h, … e0!7i13312!8i6656

За условията на София при етажност над 7 не успяват да скрият носещите колони в стените - винаги някоя някъде стърчи. При по-ниска етажност - питай, ще помагаме.
По принцип са до 8 етажа (не съм срещал по-високи), малко по-разчупени в план сгради, често са с фасадни тухлички, но не е задължително, мяркал съм и с фасадни панели.
Дефект им е технологията на изпълнение на противоземетръсните шайби.

ППП - сградата (чукът) на профсъюзите на площад Македония.
https://www.google.com/maps/place/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B5 … 93h,108.15t/data=!3m7!1e1!3m5!1srON9SLHVL1Iutytguu6KUw!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DrON9SLHVL1Iutytguu6KUw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D211%26h%3D120%26yaw%3D166.78049%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x0:0xc384b459b0c7742b!8m2!3d42.6955915!4d23.3161828
Тази е много-много особена откъм строителна конструкция сграда.Най-вероятно плочите извън ядрото са изпълнени точно на терена и после са вдигани нагоре, но дали е ППП или само ПП не съм сигурен.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 13:39 от bachkator

# 558
  • Мнения: 2 264
За  домоуправители няма чак толкова желаещи обикновено. В нашата етажна собственост първоначално беше мъжът ми , защото ние сме строили сградата и това беше най - удачният вариант от гледна точка бърза реакция при гаранционни дефекти, отлично познаване на проектите и т.н. През това време успяхме да въведем добра практика по отношение на вътрешен правилник на етажната собственост, такси, фонд ремонти и т.н. След 5 г. общото събрание реши да е на ротационен принцип и един съсед пое тази функция, справя се чудесно, в месечните вноски е предвидена и определена сума (около 120 лв.) за възнаграждение на домоуправителя. Когато му писне, не зная кой ще поеме тези функции, защото си е ангажимент и отнема време все пак. 
Моят лош опит беше в Люлин. Подозирам, че част от неплащащите наистина са били доста зле финансово, а когато има такива проблеми настава една верижна реакция на принципа "аз пък да не съм по - глупав че да си плащам" и нещата допълнително се затлачват.
Но ми е правило лошо впечатление, че на повечето места  където съм гостувала в големи сгради неизменно има неуредици. Мебели по коридорите, допълнително поставени решетки, заключване на врати към стълбищната клетка (което си е направо опасно от гледна точка на пожарна безопасност) и т.н.
bachkator, тази сграда навренето беше давана за пример на уникална сглобяема конструкция. При нея особеното е че е строена отгоре - надолу. Т.е изградено е мощно носещо ядро, всички плочи са предварително заготвени и накачулени най - отгоре. Със специална хидравлика постепенно се спускат надоло. Кому е било нужно това - нямам обяснение

# 559
  • София
  • Мнения: 1 103
 Много се учудвам, че доста хора не знаят какво е ЕПК и го мислят за панелно строителство. Въпрос на елементарна обща култура е според мен. Самият факт, че банките го финансират като тухла, говори че няма общо с панела и е монолитно строителство.
 За общите части навсякъде е много относително и не съм сигурна, че състоянието им се определя  от броя на живущите. Живея в 8 етажен блок с четири входа. В два от входовете общите части се подържат прилично, но в другите два е погром. Не знам как се получило, говорила съм с хората от тях, възмущават се, но явно не могат да се разберат. При нас също има неплащащи, но нещата изглеждат по друг начин. Може би защото имаме във входа човек, който без да е домоуправител се занимава с разни дребни поправки, боядисване и шпакловка на общите части също беше негово дело и то срещу заплащане по ниско от пазарните цени. Просто човека обича да помага и е сръчен.
 В някои ЕПК-ата има един друг недостатък свързан с общите части-  трупането на стара покъщнина в широките коридори и някакви открити складови помещения заградени с решетки между етажите. Ужасно грозна гледка. Без тези неща биха изглеждали доста по-добре дори да не са прясно боядисани.

# 560
  • Мнения: 1 711
Аз не бих могъл да направя компромис със СС най-малкото заради напастта от хлебарки, съжалявам.
В ново хлебарки не си ли срещал - 'щото те се въдят и на ново, ако не се вземат мерки срещу тях. В сграда на 2 години съм виждала хлебари от онези черните, големите. Просто някой ги е донесъл отнякъде и не са взети мерки да се напръска и да ги унищожат. По принцип въпросът с хлебарките е същият като с обищте части - трябва съгласие за обработка на всички общи помещения, а също и на домовете. И това е едно и също и в старо, и в ново.
А за какво съжаляваш - мислиш ли, че на някого му пука  за това ти с какво ще направиш или не компромис - ако имаш достатъчно пари за НС на хубаво място, купуваш, ако не - купуваш за където имаш пари и си живееш в него, и се оплакваш, че трябва да разчиташ на автомобила си, а никой не иска да ти осигури условия за това. Тенденцията е да има все по-големи ограничения за автомобили и така трябва, защото задръстванията и замърсяването го изискват, от там нататък си е лична работа на всеки с какво да прави компромис и да си носи последиците от него.   
Хлебарки в НС не съм виждал, да. И на мен не ми пука ти принципно какво си мислиш, нали е форум и всеки си казва мнението. Пак повтарям, умишленото затрудняване на и без това затруднения трафик няма да ви оправи никви проблеми. И много ясно, че като купиш имот в града се очаква да имаш и съответната инфраструктура. Все пак замисли се, за да се издават разрешения за строеж би следвало да има и план за застрояване, и т.н. Просто истината е, че районните кметове са продажници. Въобще не се и опитвай да ме убедиш как вината е у човек, купил в някой нов квартал!

# 561
  • Мнения: 25 736

Така е за довършването, но това е отговор на репликата ти за майсторите като фактор да избягваш СС, а този фактор е един и същ и при СС, и при НС, тоест, няма как да е фактор против СС.

За довършване на ново не ти трябва кой знае какъв майстор. ВиК е ново изградено, само лепи плочни и монтира санитария. За СС обаче ти трябва човек който разбира от тръби и не само, защото няма да искаш да къртиш след година две ако на комши отгоре му се спука тръба. В този ред на мисли за ремонт на старо ще трябва да се бръкна по на дълбоко от колкото за довършване на ново.  Старото и ел сигурно ще му е за подмяна и ревизия и там отидоха едни пари, при новото само казвам кой контакт на колко санта да е от другия.


# 562
  • Мнения: 9 767
Бачкатор, сградата на КНСБ била комбинация от ППП и ПК, така мернах в нета.
Иначе на мен ми е интересно трите високи блока на края на Слатина, северно от комплекс "Червено знаме" каква конструкция са? Примерно бл. 73 в Слатина (да речем фирма Ай Ви Къмпани ми излиза на снимка в Гугъл мапс).
Да не се обидиш само
Скрит текст:
Веднъж попитах лекарка да ми обясни какво представлява астигматизмът. Тя се замисли и каза: Как да ти го обясня най-просто? В крайния случай една точка се вижда като тире! SmileSmileSmile


Мирамар, аз ли се бъркам или някаква друга грешка се получава - в термините монолитно и масивно.

Технически грамотното лице в къщи ( Smirk) ми обясняваше веднъж, че в българския език много объркващо има термин "паянтова" сграда, което за непрофесионалистите означава калпава, нестабилна къща, а всъщност думата "паянта" означава нещо съвсем друго - укрепващ елемент, идвала от италиански.

А разликата между панел и ЕПК ми беше обяснена така - панелите се карат готови излети на строежа и се заваряват стърчащите железа за съседния панел. Фугите при заварките трябва да се циментират, но често са ги запушвали с боклуци и само отгоре малко замазка. Там можело да се получи фал с времето, ако не е заварено както трябва и/или ако не е запълнена фугата както трябва. При ЕПК-то всичко се излива на самото място, затова било по-сигурно.
Това беше обяснението от технически грамотен мъж като за жена, независимо дали е блондинка или не.

# 563
  • Мнения: 969
Бачкатор, сградата на КНСБ била комбинация от ППП и ПК, така мернах в нета...
[/spoiler] ...
Имам силни съмнения, че не е ППП, а ПП. Разликата е в това колко плочи се вдигат наведнъж. И тъй като първо е вдигната най-горната плоча, закачена е на конзолата горе да виси, после следващата, също закачена малко по-надолу и т.н. предполагам, че е ПП - повдигани плочи, а не ППП - пакето-повдигани плочи.

# 564
  • Мнения: X
Скрит текст:

Така е за довършването, но това е отговор на репликата ти за майсторите като фактор да избягваш СС, а този фактор е един и същ и при СС, и при НС, тоест, няма как да е фактор против СС.

За довършване на ново не ти трябва кой знае какъв майстор. ВиК е ново изградено, само лепи плочни и монтира санитария. За СС обаче ти трябва човек който разбира от тръби и не само, защото няма да искаш да къртиш след година две ако на комши отгоре му се спука тръба. В този ред на мисли за ремонт на старо ще трябва да се бръкна по на дълбоко от колкото за довършване на ново.  Старото и ел сигурно ще му е за подмяна и ревизия и там отидоха едни пари, при новото само казвам кой контакт на колко санта да е от другия.

Лъки, много си доверчива Wink Приятелка си купи НС в МанЛи, довършено при това, и се оказа, че изводите за батерия в кухнята са на по-малко Фи от тези на сатндартна батерия. Наложи се да разбие и подмени цялата хоризонтала в кухнята. В коридора се оказа, че има сложен котел на газ за апаратмента и й е продаден с отопление на газ, но няма тръбна разовдка от котела до стаите - и й се наложи да разбие и коридора, и стаите. Не си мисли, че като е НС и ти е гаратнирано, че няма разбиване. Ако не разбираш самата ти от вътрешни ремонти или не си водиш с теб някой, който разбира, е много вероятно да те очакват изненади.
Скрит текст:
Аз не бих могъл да направя компромис със СС най-малкото заради напастта от хлебарки, съжалявам.
Хлебарки в НС не съм виждал, да. И на мен не ми пука ти принципно какво си мислиш, нали е форум и всеки си казва мнението. Пак повтарям, умишленото затрудняване на и без това затруднения трафик няма да ви оправи никви проблеми. И много ясно, че като купиш имот в града се очаква да имаш и съответната инфраструктура. Все пак замисли се, за да се издават разрешения за строеж би следвало да има и план за застрояване, и т.н. Просто истината е, че районните кметове са продажници. Въобще не се и опитвай да ме убедиш как вината е у човек, купил в някой нов квартал!
Мисля, че си виждал малко НС Simple Smile - хлебарките обичат чисто и топло, не са глупави, и ги има навсякъде, където не се вземат мерки срещу тях. Виждаш колко други ти казаха същото.
А защо ми е да те убеждавам в нещо, според теб? Дават ти мнения на експери - не, ти си по-умен и повече знаеш. Обясняват ти по-опитни на пазара - не, ти си по-умен и повече знаеш - ами троши си главата тогава, тя си е твоя Simple Smile Градът ще върви към все повече ограничения за автомобили не защото аз искам така, а защото 1) няма друг начин да поеме увеличения брой хора и от там, коли и трафик и 2) това показва опитът на всички големи градове в Европа, особено по-старите, планирани по друго време и с други цели. Ти сам избираш дали да се съобразиш с действителността или да не се съобразиш и да си носиш последците от несъобразяването - например невъзможност да си ползваш автомобила всеки ден поради зона или ограничения за паркиране, където работиш, или ако си го ползваш, да висиш в задръствания, или трето.
И разбери - автомобилът не е част от човешките ти права и никой не е длъжен да ти осигури възможност за ежедневното му ползване, независимо колко ти се иска и колко смяташ ти, че ти се полага, да не говорим, че това обективно  не е възможно при наличието  на още 500 000 такива като теб в този град.
И накрая - аз виждам как зоната ми оправя проблемите на практика, бе човек, стига ми обяснява как нямало да ми ги оправи! Оправя ги и още как - и виждаш колко народ тука, живеещ в зона, казва същото. И квартал след квартал искат от районните си кметства зона - последният пример е Иван Вазов. След него подозирам, че ще са Стрелбище и Гоце Делчев, че направо не ги виждам след като въведат зона в Иван Вазов.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 14:03 от Анонимен

# 565
  • Мнения: 9 767
Бачкатор, има снимки в нета за строежа, ти го разгадававай

http://stara-sofia.blogspot.com/2010/05/blog-post_20.html

# 566
  • Мнения: 969
Бачкатор, има снимки в нета за строежа, ти го разгадававай

http://stara-sofia.blogspot.com/2010/05/blog-post_20.html
Да, снимката потвърждава написаното от мен: плочите са повдигани, но единично. Система Lift slabs или на български език: повдигани плочи - ПП. ППП са пакето повдигани плочи. Побългарена нелоша западна система. В днешно време вече отпаднала и на запад (поради развитието на други системи).

# 567
  • Мнения: 1 711
Скрит текст:

Скрит текст:
Така е за довършването, но това е отговор на репликата ти за майсторите като фактор да избягваш СС, а този фактор е един и същ и при СС, и при НС, тоест, няма как да е фактор против СС.

Скрит текст:
За довършване на ново не ти трябва кой знае какъв майстор. ВиК е ново изградено, само лепи плочни и монтира санитария. За СС обаче ти трябва човек който разбира от тръби и не само, защото няма да искаш да къртиш след година две ако на комши отгоре му се спука тръба. В този ред на мисли за ремонт на старо ще трябва да се бръкна по на дълбоко от колкото за довършване на ново.  Старото и ел сигурно ще му е за подмяна и ревизия и там отидоха едни пари, при новото само казвам кой контакт на колко санта да е от другия.

Скрит текст:
Лъки, много си доверчива Wink Приятелка си купи НС в МанЛи, довършено при това, и се оказа, че изводите за батерия в кухнята са на по-малко Фи от тези на сатндартна батерия. Наложи се да разбие и подмени цялата хоризонтала в кухнята. В коридора се оказа, че има сложен котел на газ за апаратмента и й е продаден с отопление на газ, но няма тръбна разовдка от котела до стаите - и й се наложи да разбие и коридора, и стаите. Не си мисли, че като е НС и ти е гаратнирано, че няма разбиване. Ако не разбираш самата ти от вътрешни ремонти или не си водиш с теб някой, който разбира, е много вероятно да те очакват изненади.
Скрит текст:
Аз не бих могъл да направя компромис със СС най-малкото заради напастта от хлебарки, съжалявам.
Хлебарки в НС не съм виждал, да. И на мен не ми пука ти принципно какво си мислиш, нали е форум и всеки си казва мнението. Пак повтарям, умишленото затрудняване на и без това затруднения трафик няма да ви оправи никви проблеми. И много ясно, че като купиш имот в града се очаква да имаш и съответната инфраструктура. Все пак замисли се, за да се издават разрешения за строеж би следвало да има и план за застрояване, и т.н. Просто истината е, че районните кметове са продажници. Въобще не се и опитвай да ме убедиш как вината е у човек, купил в някой нов квартал!
[/quote]Мисля, че си виждал малко НС Simple Smile - хлебарките обичат чисто и топло, не са глупави, и ги има навсякъде, където не се вземат мерки срещу тях. Виждаш колко други ти казаха същото.
А защо ми е да те убеждавам в нещо, според теб? Дават ти мнения на експери - не, ти си по-умен и повече знаеш. Обясняват ти по-опитни на пазара - не, ти си по-умен и повече знаеш - ами троши си главата тогава, тя си е твоя Simple Smile Градът ще върви към все повече ограничения за автомобили не защото аз искам така, а защото 1) няма друг начин да поеме увеличения брой хора и от там, коли и трафик и 2) това показва опитът на всички големи градове в Европа, особено по-старите, планирани по друго време и с други цели. Ти сам избираш дали да се съобразиш с действителността или да не се съобразиш и да си носиш последците от несъобразяването - например невъзможност да си ползваш автомобила всеки ден поради зона или ограничения за паркиране, където работиш, или ако си го ползваш, да висиш в задръствания, или трето.
И разбери - автомобилът не е част от човешките ти права и никой не е длъжен да ти осигури възможност за ежедневното му ползване, независимо колко ти се иска и колко смяташ ти, че ти се полага, да не говорим, че това обективно  не е възможно при наличието  на още 500 000 такива като теб в този град.
И накрая - аз виждам как зоната ми оправя проблемите на практика, бе човек, стига ми обяснява как нямало да ми ги оправи! Оправя ги и още как - и виждаш колко народ тука, живеещ в зона, казва същото. И квартал след квартал искат от районните си кметства зона - последният пример е Иван Вазов. След него подозирам, че ще са Стрелбище и Гоце Делчев, че направо не ги виждам след като въведат зона в Иван Вазов.
[/quote]
1. За хлебарките абсолютно не съм съгласен. Не знам ти в какво НС и колко често си виждала, но аз наистина не съм. Има си и логично обяснение, тия гадинки не обичат например вар и всякакви видове шпакловки, лакиране и т.н. Само поради това първите няколко години в НС няма да видите хлебарки. Отделни, че доста от тези буболечки идват от топлофикацията, а както знаем доста масово НС няма ТЕЦ.
2. Относно експертите - кои са тия толкова експерти и за кой точно град са правили план. За София ли, понеже нещо се съмнявам. Пак казвам, дай ми пример за друг двумилионен град, където главните пътни артерии са с по 2 ленти в посока! И пак питам, при положение, че тия експерти са правили планове за други европейски градове, кое точно те кара да мислиш, че тия планове биха могли да се приложат и в нашата столица? Повтарям - повече умишлено задръстване = повече изгорели газове, повече изнервени шофьори, повече изразходено гориво, по-малко сън, по-мръсен въздух и т.н. Кое точно ще се подобри, наистина не ти схващам логиката?
3. Автомобилът Е част от човешките ми права, стига да е изправен и с платени данъци! И държавата е длъжна да ми осигури възможност за ежедневното му ползване, при положение, че аз вече съм заплатил за това нещо!!!
4. За теб зоната може да оправя неща, за други може би ги влошава. И аз да живея в  периферията на центъра сигурно ще ми е гот и ще злорадствам само аз да мога да си паркирам, а другите не. Докато не дойде момента, в който ти не трябва да отидеш някъде по работа и не ти се налага да плащаш за зона. Подчертавам, че говоря за зона извън центъра на града. Попринцип всички видове ГТ от всеки квартал водят до центъра така или иначе, така че там няма смисъл в действителност от автомобил. Но всички останали квартали по периферията, да не говорим за целия град, просто няма как да е нормално да има зона!

# 568
  • Мнения: 25 736
Скрит текст:

Така е за довършването, но това е отговор на репликата ти за майсторите като фактор да избягваш СС, а този фактор е един и същ и при СС, и при НС, тоест, няма как да е фактор против СС.

За довършване на ново не ти трябва кой знае какъв майстор. ВиК е ново изградено, само лепи плочни и монтира санитария. За СС обаче ти трябва човек който разбира от тръби и не само, защото няма да искаш да къртиш след година две ако на комши отгоре му се спука тръба. В този ред на мисли за ремонт на старо ще трябва да се бръкна по на дълбоко от колкото за довършване на ново.  Старото и ел сигурно ще му е за подмяна и ревизия и там отидоха едни пари, при новото само казвам кой контакт на колко санта да е от другия.

Лъки, много си доверчива Wink Приятелка си купи НС в МанЛи, довършено при това, и се оказа, че изводите за батерия в кухнята са на по-малко Фи от тези на сатндартна батерия. Наложи се да разбие и подмени цялата хоризонтала в кухнята. В коридора се оказа, че има сложен котел на газ за апаратмента и й е продаден с отопление на газ, но няма тръбна разовдка от котела до стаите - и й се наложи да разбие и коридора, и стаите. Не си мисли, че като е НС и ти е гаратнирано, че няма разбиване. Ако не разбираш самата ти от вътрешни ремонти или не си водиш с теб някой, който разбира, е много вероятно да те очакват изненади.

Не си ме разбрала. Не говоря да купиш ново завършено как да е и от кой да е, а ПОКУПКА НА ШПАКЛОВКА И ЗАМАСКА, ВМЕСТО СТАРО ЗА ТОТАЛЕН РЕМОНТ. Като аз съм за първото, с две ръце пред второто.
Освен това съм много предирчива и няма как да харесам на някой вкуса за плочки и мебели за баня, така или иначе ще му ги изкъртя.  Mr. Green

# 569
  • Мнения: X
Fuck, мисля, че диалогът ми с теб се изчерпа Simple Smile Със здраве!
Не си ме разбрала. Не говоря да купиш ново завършено как да е и от кой да е, а ПОКУПКА НА ШПАКЛОВКА И ЗАМАСКА, ВМЕСТО СТАРО ЗА ТОТАЛЕН РЕМОНТ. Като аз съм за първото, с две ръце пред второто.
Освен това съм много предирчива и няма как да харесам на някой вкуса за плочки и мебели за баня, така или иначе ще му ги изкъртя.  Mr. Green

Лъки, ти не си ме разбрала - хоризонталите в кухнята са част от състоянието Шпакловка/Замазка (Ш/З), те са под шпакловката на стените, а ако са за отопление, може и да са под замазката на пода, те не са част от довършването Simple Smile - тоест, ако са сложили в сградата или в твоя имот нестандартни тръби, ще си ги купиш на Ш/З още. Същото се отнася за котела и разводката за отоплението. В случая на приятелката ми споменах, че е довършено не заради тръбите, а защото тя много се радваше, че няма да има нужда да пипа нищо Simple Smile - тя беше харесала довършването още като го гледаше. А се наожи да го разбие цялото накрая. Но иначе и на Ш/З да беше, пак щеше да кърти и в кухнята, и в другите помещения, тези тръби са под шпакловката и няма начин да има РП без тях, тоест, няма начин да купиш имот на Ш/З без тях.
Не те разубеждавам, но си имай едно на ум да си водиш с теб експерт, ако гледаш НС - и то не един, поне двама по вътрешни ремонти (ВиК и електро), един по конструкция (ПГС) и един по архитектура. Или пък като го вземеш, извикай такив аспециалисти да ти направят оценка и д ати кажат какво трябва, за да стане годно за обитаване.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 14:36 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт