Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 479
  • 787
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Чак на пресечка на Витошка не се равнява местонахожданието, но бих казала, че мястото е още по-добро, хем в центъра, хем далеч от лудницата. Около Руски паметник или площад Македония за София. Доколкото виждам е зад Пощата и Катедралата, но далеч от пешеходката зона и реалния център (не говоря като квартал).

Ние ще купуваме с 90% ипотека. Всеки си преценя рисковете, различни хора сме, с различни професии, доходи и имотни състояния.

# 706
  • Мнения: 25 738
Чак на пресечка на Витошка не се равнява местонахожданието, но бих казала, че мястото е още по-добро, хем в центъра, хем далеч от лудницата. Около Руски паметник или площад Македония за София. Доколкото виждам е зад Пощата и Катедралата, но далеч от пешеходката зона и реалния център (не говоря като квартал).

Ние ще купуваме с 90% ипотека. Всеки си преценя рисковете, различни хора сме, с различни професии, доходи и имотни състояния.
Точно зад пощата, която е срещу Катедралата. Пешеходната започва от катедралния храм, доста е централно мястото.  Peace

# 707
  • Мнения: X
Познавам Варна и виждам добре къде е мястото. Просто споря за съпоставката, иначе очевидно е в центъра.

# 708
  • София
  • Мнения: 17 775
Разбира се, всеки според ситуацията си действа. А има хора с по 100 декара ниви на хубаво място. Почти кеш ще си купят апартамент. Или с големи и поддържани къщи в градовете. Без да се наьага да плащат наем, ако не са от София. Повечето в София има къде да живеят. Но на мен лично не ми е окей, такъв човек съм, че искам аз да си имам нещо постигнато от мен. Ще ми донесе гордост. )
Варианти най- различни. И сценарии. Но аз не бих изключила най- черния в своята глава. Неслучайно и при добър бизнес план се прави най- неблагоприятен, придружен от планове за da,age control 

# 709
  • Мнения: 25 738
Познавам Варна и виждам добре къде е мястото. Просто споря за съпоставката, иначе очевидно е в центъра.
Добре, добре разбрах те.  Peace

# 710
  • Мнения: X
Ние си имаме собствено жилище, искаме по-голямо и искаме да задържим старото. Реално риска за нас е някой да се спомине, но аз и сама (с по-нисък доход съм) мога да плащам ипотека тогава. Ако умрем и двамата, винаги може да се продаде нещо и да се запази по-ценното. Искаме да се преместим сега, а не след 5 години, че да сме с по-голямо самоучастие. Комфорта ми е важен, не искам да се бутам толкова време, пестейки за първоначална вноска.

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 23:38 от Анонимен

# 711
  • София
  • Мнения: 17 775
За кое не съм права ПАК?
Казвам за мен как стоят нещата. За теб най- черният сценарий е еди- какъв си, който при положение, че си семейна, имаш пасивен доход и си на 40 ще бъде разрешен по един начин. За мен е друг черният сценарий, за трети- съвсем пък различен. Не съм казала, че е общ, а че трябва и това да се премисли и да се съпоставят рискове и ползи. Аз, примерно, не искам да се оженя и да отиват много пари към ипотека за моето нещо. За да мога да градя и общи неща. Просто различни са ни на всички житейските ситуации.
За нивите беше просто пример, има хора, които го правят, за да имат тук и сега заветно апартаментче в София.

# 712
  • Мнения: X
Между другото, в този разговор е важно да се спомене, че % самоучастие и срок на кредита, зависят много от типа човек, който ги изплаща. Ако е налице липса на стройна финансова политика (като в моето семейство), кредита би помогнал да се изгради такава.

Има ниви, които не носят добри приходи по една или друга причина, не виждам защо да не се продадат тогава.

# 713
  • Мнения: 9 777
За кое не съм права ПАК?
Казвам за мен как стоят нещата. За теб най- черният сценарий е еди- какъв си, който при положение, че си семейна, имаш пасивен доход и си на 40 ще бъде разрешен по един начин. За мен е друг черният сценарий, за трети- съвсем пък различен. Не съм казала, че е общ, а че трябва и това да се премисли и да се съпоставят рискове и ползи. Аз, примерно, не искам да се оженя и да отиват много пари към ипотека за моето нещо. За да мога да градя и общи неща. Просто различни са ни на всички житейските ситуации.  

Съгласна съм, житейските ситуации са различни. В моята  - дори и 50% ипотека не ми се струва приемливо, като се имат предвид цените на недвижимите имоти. В тази ситуация 50% от 100 000 евро хич не е малко.
За градежа на общи неща - играла съм го това упражнение Smirk, но с мисъл и за "черния" сценарий, който се и случи.
Слава Богу, вече има възможност за лична собственост, не само СИО.

# 714
  • Мнения: X
От няколко дни е даже седмица.
Не съм звънила на брокерите, фирмите които го предлагат са от най мизерните. И понеже четат да им кажа, забравили сте схема. А сте дали локация.

Този за преустройство не знам.
Стига сте ме навивали, че имам парите и като нищо ще го взема.Joy
Ха-ха, Лъки, аз не те навивам, всеки си знае за себе си. Просто от дискусиите досега с такова впечатление съм останала, че търсиш двуспален за себе си.
Не мога да кажа за преустройство, защото няма схема, може и да става, с компромис малка спалня (10-ина кв кухнята) и малка холокухня - около 18-20 кв светло.  Но пък има хубави големи балкони, които донякъде компенсират това. Та ако преглътнеш, че е СС и че ти трябва сериозна допълнителна инвестиция за преустройството, може и да ти върши работа. Мястото разбирам от вас, че е топ, аз Варна не я познавам.

# 715
  • Мнения: X
Според мен човек трябва добре да си прецени състоянието (здравословно) и възможностите и перспективата.
Понякога след "просто продажбата" пак оставаш длъжник с дълг, който се олихвява гадно.
В другия случай цял живот  плащаш наеми и когато се пенсионираш започваш да се чудиш как с пенсията хем да преживяваш, хем да плащаш наем. Отделно в период на лична, а и не само криза, дали ще си под наем или ще изплащаш свой имот няма голяма разлика. Все трябв да живееш някъде.

# 716
  • Мнения: 25 738

Ха-ха, Лъки, аз не те навивам, всеки си знае за себе си. Просто от дискусиите досега с такова впечатление съм останала, че търсиш двуспален за себе си.
Скрит текст:
Не мога да кажа за преустройство, защото няма схема, може и да става, с компромис малка спалня (10-ина кв кухнята) и малка холокухня - около 18-20 кв светло.  Но пък има хубави големи балкони, които донякъде компенсират това. Та ако преглътнеш, че е СС и че ти трябва сериозна допълнителна инвестиция за преустройството, може и да ти върши работа. Мястото разбирам от вас, че е топ, аз Варна не я познавам.
Да, предпочитам двуспален, и честно казано холокухня 18-20м2 ми е много малка. Но пък локацията е без компромисна.  Rolling Eyes

# 717
  • София
  • Мнения: 17 775
Това не е "другият случай", който е антоним на написаното от мен. : )
Просто възможен вариант.
Ето още един: пенсионираш се, родителите ти вече са починали и заживяваш в наследствен имот. Не всички живеят в чужд на родния си град.

Колко излиза г/д преустройството на кухня в спално помещение и голям хол в холокухня? 5-10-20?

# 718
  • София
  • Мнения: 5 946
А да, ще живея цял живот и ще " чакам" родителите ми да си отидат, че да наследя апартамента им, като в общия случай наследниците сме двама.... И какво като наследя...децата ми ще са вече големи и на свой ред ще ме чакат мен да се спомина....Чудесна семейна идилия се очертава...няма що

# 719
  • Мнения: X
Да, предпочитам двуспален, и честно казано холокухня 18-20м2 ми е много малка. Но пък локацията е без компромисна.  Rolling Eyes
Лъки, за тези пари няма начин да не е с компромис, ако е топ мястото, във Варна НС "мръсни" са над 1000 е/кв, доколкото аз знам. Да, не е много, но зависи, с добра оптимизация и част от балкона може да стане много прилично и удобно дори на тази малка квадратура.

Общи условия

Активация на акаунт