Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 446
  • 787
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
Не говоря за цигани, аз харесвам зелени улици с преобладаващо ниско застрояване, с метро и голям парк на пешеходно разстояние (5-10 мин пеш), а също и на пешеходно разстояние до южния център - НДК или СУ. Но пак казвам, това са си мои критерии, не искам да споря с никого, всеки си има право да харесва, каквото му е на сърце. Всъщност, това в Зона Б-5 е на поносима цена, за 1200 е/кв на такова място, каквото бих предпочела, за реална квадратура не може да се намери, така че от тази гледна точка е добре.

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 17:08 от Анонимен

# 736
  • София
  • Мнения: 17 775
Това е на пешеходно разстояние от НДК и също е с метро (5-6 мин) Laughing

# 737
  • Мнения: X
Това е на пешеходно разстояние от НДК и също е с метро (5-6 мин) Laughing
Обаче не отговаря на някои други мои критерии - зелени тихи улички с ниско застрояване и с голям парк (може и не Борисовата, но да е лесопарк) на 5 мин пеш. Нещо такова:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15519353933250 … k=4np79p&f1=1
или такова:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d15318118281596 … k=4np7o5&f1=1
или такова:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1e15509412179088 … k=4np8eb&f1=1

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 17:21 от Анонимен

# 738
  • Мнения: 1 554
Е не около Журналист, ама и цената не е такава. Между другото съм живяла на Журналист. Действително е несравнимо място в София. Просто друго такова няма, не споря. Но на апартамента, който пращам в Зона Б-5, единственото което не му отговаря е ниското строителство. Зелени и тихи улички бол, парк под прозореца, 15 мин пеш до Витошка и НДК пак по такива тихи и зелен улички. Магазини и метро. Както казах, само ниското строителство се губи в картинката. И всеки блок си е малко село все пак, факт.

Между другото ето една обява, която според мен си заслужава изключително много. Тристаен, който с едно щракане на пръст може да стане четиристаен като дори не се прави преустройство. Директно си правиш хола на още една спалня, ако имаш голямо семейство. Бих го взела без да се замислям, ама мисля да ги правя такива упражнения най-рано след година и половина. Вижте го, заслужава си

https://m.imot.bg/details/1c155954432452007

Това е разкошен двуспален апартамент. Само една врата трябва между трапезарията и хола и всички заспива. Говоря от гледна точка на разположението.

Аз пък бих направила хола трета спалня, а трапезарията на малък хол с някаква една идея по-висока маса, на която да може и да се хапва и да си пиеш кафето. Просто бих заложила на повечето спални. Фантастично ми изглежда, може и наистина да е продаден обаче.

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 00:36 от AnMary

# 739
  • Мнения: X
Е не около Журналист, ама и цената не е такава. Между другото съм живяла на Журналист. Действително е несравнимо място в София. Просто друго такова няма, не споря. Но на апартамента, който пращам в Зона Б-5, единственото което не му отговаря е ниското строителство. Зелени и тихи улички бол, парк под прозореца, 15 мин пеш до Витошка и НДК пак по такива тихи и зелен улички. Магазини и метро. Както казах, само ниското строителство се губи в картинката. И всеки блок си е малко село все пак, факт.
Именно, с това се съгласих. Пак под прозреца няма, това не е парк, а е междублокова градинка. Парк е Борисовата или Западният, или Южният, или Севреният, или Ловният (ако приемем, че е отделен от Борисовата). Накратко - да е лесопарк. И донякъде Заимов и Докторски, които не са.
За застрояването - мен лично ме подтискат тези гиганти, имат си и предимства, разбира се (върешното разпределение като правило е хубаво), но като среда не ми допадат. Предпочитам от прозореца да гледам дърво, а не огромна бетонна сграда насреща.  Лично усещане.  

# 740
  • Мнения: 1 554
Кажи го на Данчето Фандъкова Grinning. Но не е и баш междублокова градинка. Още повече, че още е голо, щото са малко дръвчетата. По-натам ще си стане паркче. Ако искаш гора, това е друга работа и не е гора, да. Но паркове като Сеета Троица, Петър и Павел, този до районния съд в лагера, Гео Милев и тн са пак не много големи, ама паркове.

# 741
  • Мнения: X
Кажи го на Данчето Фандъкова Grinning. Но не е и баш междублокова градинка. Още повече, че още е голо, щото са малко дръвчетата. По-натам ще си стане паркче. Ако искаш гора, това е друга работа и не е гора, да. Но паркове като Сеета Троица, Петър и Павел, този до районния съд в лагера, Гео Милев и тн са пак не много големи, ама паркове.
Защо на нея? Тя какво общо има с моите критерии? Да, името им е паркове, ама на мен не са ми достатъчни, искам гора, факт Simple Smile И ниски сгради с много и големи дървета, достигащи до последните етажи на сградите.
Хубаво е, че са направили там парк, но колкото и да порастнат дърветата, до 10-ия етаж едва ли ще стигнат.
Пак казвам, не споря, само се опитвам да обясня, че предложената оферта по моите критерии е далеч от съвършена (за даденостите на София, не изобщо), затова и не ахкам и охкам на нея. Но се съглсявам, че съотношението цена/качество е добро.

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 17:39 от Анонимен

# 742
  • Мнения: 931
Айде да се мелдна и аз в темата.
Търся малък двустаен..ама 65 000 без акт 16(това ни показа брокер) ми се струват  много..а нямаше чиста площ 60кв.🙄

# 743
  • Мнения: 1 878
Мелдвай се, дано и другите да разберат какво е това хихихи: 65К дали са много няма как да преценим. Дай повече детайли:  къде е, етаж, разпределение, изложение, кога ще се завърши и т.н.

Този дето го обсъждате в зона Б-5, гледам му схемата и не мога да се светна, как би се преустроил в 4-стаен?! Аз под 4-стаен разбирам 3 спални+ холокухня.

# 744
  • Мнения: 9 774
Аз пък искам на висок етаж, за да не могат дърветата да ми стигнат до прозореца.
Предпочитам светъл апартамент, а дърветата да са ми под, а не пред прозореца.
Лично усещане.
Това е единственияг недостатък на долни Лозенец, според моите критерии - дърветата по улиците засенчват прозорците.
Апартаментът в Зона Б-5 ми харесва много. Районът е много комуникативен, без майтап.
Преди няколко пъти бяха писали, че имало много цигани и наркомани в района, но пък също така уверено твърдяха, че на Сточна гара шетат тълпи цигани и мигранти, което пък със сигурност не е вярно. Та не знам за Зоната как е.
Парк "Възраждане", който го правят там, вече ще има и аквапарк в него, дръвчетата ще пораснат, спортни съоръжения, сигурно ще стане много хубаво.

# 745
  • Мнения: 1 554
Не е вярно за Зона Б5. Това го твърди някой мернал циганин веднъж и извадил голямото заключение без да е живял и ден. Има понякога по някой преминаващ, но няма живеещи, катуни и тн. Едно време преди години имаше пункт за хартия, метал и нз си какво в квартала и действително минаваха бая цигани, щото предаваха. Но вече не работи този пункт отдавна. И като човек живял и в Лозенец ще кажа, че на самия Журналист съвсем не са по-малко странните субекти, включая цигани, клошари, пияници и съчетания.

Виж в Зона Б19 и Сердика в частта, където се срещат с Константин Величков, си има цигани. Действително не са супер далече тези точки от Зона Б5, но в района покрай парка няма цигани, нито пък наркомани. Това с наркоманите също е някакъв мит поради това, че на 3 километра е някакъв център по наркомании. Там е обаче по-скоро Банишора или Зона Б18. Не знам. Наркоман не съм виждала или пък съм малоумна и не ги разпознавам.

# 746
  • Мнения: 931
Мелдвай се, дано и другите да разберат какво е това хихихи: 65К дали са много няма как да преценим. Дай повече детайли:  къде е, етаж, разпределение, изложение, кога ще се завърши и т.н.

Този дето го обсъждате в зона Б-5, гледам му схемата и не мога да се светна, как би се преустроил в 4-стаен?! Аз под 4-стаен разбирам 3 спални+ холокухня.

😂оф ...лелее ..без  да искам.Да се запиша 😜.
Овча купел..5 ти етаж,със съседния блок  ще се здрависват през прозореца..толко е близо😂.2 стаички..очакван акт 16,края на годината.

# 747
  • Мнения: X
Овча купел е широко понятие, дай конкретика!

Сточна гара никой не е обсъждал, виж Лъвов мост и Мария Луиза - да. Зоната си има предимства, има и кусури. Ако можеш да ги преглътнеш - действай!

# 748
  • Мнения: X
Аз пък искам на висок етаж, за да не могат дърветата да ми стигнат до прозореца.
Предпочитам светъл апартамент, а дърветата да са ми под, а не пред прозореца.
Лично усещане.
Това е единственияг недостатък на долни Лозенец, според моите критерии - дърветата по улиците засенчват прозорците.
Апартаментът в Зона Б-5 ми харесва много. Районът е много комуникативен, без майтап.
Преди няколко пъти бяха писали, че имало много цигани и наркомани в района, но пък също така уверено твърдяха, че на Сточна гара шетат тълпи цигани и мигранти, което пък със сигурност не е вярно. Та не знам за Зоната как е.
Парк "Възраждане", който го правят там, вече ще има и аквапарк в него, дръвчетата ще пораснат, спортни съоръжения, сигурно ще стане много хубаво.
А не ти ли е горещо лятото без дървета? Мен сянката им в съчетание с отворен прозорец ме спасява, не ми трябва климатик, спя си с леко одеяло и ми е супер. На улица с много дървета и ниски сгради винаги е по-хладно, създават такъв микро-климат, като вилна зона, а ако няма дървета, сградите с напичат през деня и цяла нощ излъчват.  А аз климатици не понасям, ни денем, ни нощем. А зимата е светло и слънчево, защото дърветата нямат листа, а слънцето е ниско и пече в прозорците.  Разбира се, зависи и от изложението. Затова селските къщи са с големи дълбоки чардаци/веранди на юг, биоклиматична архитектура му викат.

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 19:41 от Анонимен

# 749
  • Мнения: 1 554
Овча купел е широко понятие, дай конкретика!

Сточна гара никой не е обсъждал, виж Лъвов мост и Мария Луиза - да. Зоната си има предимства, има и кусури. Ако можеш да ги преглътнеш - действай!

Има кусури, да. Един такъв кусур са точно многото хора в една сграда. Ама наистина и това се менажира с един добър домоуправител. В моя блок нямаше хън мън.

Живяла съм и в Изгрев обаче на Елемаг до Борисовата градина. Същата работа. В големите блокове е така. Тук там има някой дето къса нервите на блока.

Общи условия

Активация на акаунт