Лятна жега или бурен дъжд, НОЕМВРИ ще си дойде изведнъж

  • 13 818
  • 276
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 708
в една моя книга за бременността пи6е,4е след 5 месец е нормално да се появи секрет от гърдите,което оба4е не е гаранция за коли4еството на кърмата която 6те има жената след раждането.....напълно нормално е ,така 4е споко  Hug Peace

# 256
  • Мнения: 7 480
    Близначките са приети в 35 СОУ\трета немска\.Но като втори език се учи руски, като трети английски ,френски. Получават френска \немска\ диплома. Но ще чакаме второ класиране. Тази година в немската са влезли само с 6.00.
   Не съм от майките ,чакащи бебе през ноември,НО си имам пристрастие към вас.Моето дете завърши 35 СОУ с втори английски /тогава руския не беше задължителен/.И се явяваше в първа немска като частна ученичка ,само на изпитите по немски.Ами знаеше го по добре от учениците в нея и решихме,че няма нужда да продължава да се явява там на изпити.УСПЕХ НА БЛИЗНАЧКИТЕ. Hug Peace

# 257
  • Мнения: 325
шехерезада-мила при кои си на фетална?

# 258
  • Мнения: 2 274
   Jenny b, не се шашкай бе жена  Mr. Green! Това е коластрата! Ха честито  Mr. Green! На много жени им потича още през бременността, а на други чак като родят! Няма нищо страшно! Това обаче наистина не е индикатор за количеството на кърмата като родиш, както ти е писала Бимба!
   Bimba, браво! Добре сте го отпразнували! И аз не бих пропуснала този момент, ако бях там  Peace, без значение че имам контракции! Може за 5 минути да изляза, ама там ще съм  Mr. Green!

# 259
  • Мнения: 1 328
Добре де Simple Smile Успокоих се вече, говорих с доки и тя каза това, че е нормално и т.н... на хормонална основа, но единственото "условие" е ДА НЕ СЕ ПИПА, ИЗЦЕЖДА ИЛИ каквото и да е друго да не се прави.  Rolling Eyes

# 260
  • Мнения: 2 332
Добре де Simple Smile Успокоих се вече, говорих с доки и тя каза това, че е нормално и т.н... на хормонална основа, но единственото "условие" е ДА НЕ СЕ ПИПА, ИЗЦЕЖДА ИЛИ каквото и да е друго да не се прави.  Rolling Eyes

Абсолютно е така Simple Smile. докато ти отговоря че това е коластра и да не се шашкаш, са те успокоили момичетата. Миналия път на мен още 5-ти месец ми потече, а сега - нищо... Мамета - бременни за 2-ри път - при вас как е? Иначе с Йоана имах страшно много кърма, даже бях донор към БМК, сега дано пак да е така....

# 261
  • Мнения: 198
шехерезада-мила при кои си на фетална?
klukarkata  Hug  ще ходя при лекарката , която  ми води консултациите тук в Благоевград. Тя още в началото ми обясни какво ще правим и кога и и имам достатъчно доверие. Wink Работила е в Израел доста години и  следва световните параметри за изследвания и други неща Grinning
Виж вече за за фетален кардиолог -  мисля да дойда до София - д-р Спасов в МЦ"Фемина"  ми звучи добре. Само не знам дали има значение в коя седмица се прави кардиология ?

# 262
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте мили мамчета! Хайде и аз да споделя нещо - от 2-3 дни чувствам корема си доста издут и твърд /но не като контракция/, като напомпан. Не знам дали е нормално. На вас случвало ли ви се е? Дали е редно да отида на консултация за това или не newsm78? Възможно ли е да е от храна, въпреки че не съм яла нещо по-различно от друг път ...

# 263
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Добре де Simple Smile Успокоих се вече, говорих с доки и тя каза това, че е нормално и т.н... на хормонална основа, но единственото "условие" е ДА НЕ СЕ ПИПА, ИЗЦЕЖДА ИЛИ каквото и да е друго да не се прави.  Rolling Eyes

Абсолютно е така Simple Smile. докато ти отговоря че това е коластра и да не се шашкаш, са те успокоили момичетата. Миналия път на мен още 5-ти месец ми потече, а сега - нищо... Мамета - бременни за 2-ри път - при вас как е? Иначе с Йоана имах страшно много кърма, даже бях донор към БМК, сега дано пак да е така....

на мен също вчера ми потече и аз си изкарах акъла, но съседката която е акушерка ме успокои, така че няма страшно. Ама ми стана много гадно, не знам защо направо се отвратих от себе си дори се разтреперах. Абе кукувица съм си аз

Мишенце ЧРД   newsm59 всичко най най хубаво ти пожелавам !!!!

Искам да попитам към 30та седмица задължително ли е да се ходи отново на фетална и при същият доктор ли да си запиша час, аз ходих при д-р Томова и не знам как да постъпя сега.
Да ви се оплача от съседката акушерка ме изпошашка с разни изследвания които аз дори не съм чувала - токсоплазмоза, варицела, рубеола ...........Вчера се депресирах цяла вечер. Те много страшни тия работи били не знам дали да си направя всички тия изследвания!!! newsm78 newsm12

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 14:16 от Sbruny

# 264
  • Мнения: 2 274
   Sbruny, аз за тия изследвания знам отдавна и в 3-тия месец като питах моята гинеколожка, тя ми каза да не се шашкам излишно и че се правят само ако си имала предишни аборти и сега имаш проблеми с бременността! Още повече Томова ти е казала, че бебенцето ти се развива нормално! Защо се оставяш тогава да те плашат и притесняват? Те някои хора явно си нямат друга работа! Мен в Шейново ми казаха, че ако съм имала контакт с болен от шарка / щото аз имах/, единствено рубеолата трябва да ме притеснява и въобще не се впечатлиха, че съм имала контакт с болен от розеола /6-тата шарка/! Ето за това казвам аз, че понякога е добре да живееш в неведение  Peace!
   Iveto 75, резонния въпрос тук е: редовно ли посещаваш заведението 00? Ако не - от това ти е подуването, ако да - говори с лекаря си!
   Роси, аз предната бременност нямах коластра докато не родих, но после имах доста кърма! Дано и сега е така! За сега и тази бременност нямам коластра, но до края има още време!

# 265
  • Мнения: 2 332
Добре де Simple Smile Успокоих се вече, говорих с доки и тя каза това, че е нормално и т.н... на хормонална основа, но единственото "условие" е ДА НЕ СЕ ПИПА, ИЗЦЕЖДА ИЛИ каквото и да е друго да не се прави.  Rolling Eyes

Абсолютно е така Simple Smile. докато ти отговоря че това е коластра и да не се шашкаш, са те успокоили момичетата. Миналия път на мен още 5-ти месец ми потече, а сега - нищо... Мамета - бременни за 2-ри път - при вас как е? Иначе с Йоана имах страшно много кърма, даже бях донор към БМК, сега дано пак да е така....

на мен също вчера ми потече и аз си изкарах акъла, но съседката която е акушерка ме успокои, така че няма страшно. Ама ми стана много гадно, не знам защо направо се отвратих от себе си дори се разтреперах. Абе кукувица съм си аз

Бих ти препоръчала да си купиш подложки (за многократна употреба) - аз съм доволна от тези на Авент. Май бяха 6 бр., ползваш си ги, переш си ги, пак ги ползваш и т.н. Това е за да нямаш мокри петна по блузите от коластрата Simple Smile. А иначе усещането е странно, да не говорим пък за кърмата - но няма друго такова чувства на удовлетворение като това да кърмиш бебето си... Няма!

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 15:59 от Роси74

# 266
  • Мнения: 498
Мишенце, Честит Рожден ти Ден! Да си жива и здрава и щастлива майка през ноември!   bouquet

Sbruny, и аз се чудех,защо не ме питат за рубеола или токсоплазмоза,,,ама явно не се натоварват излишно с такива изследвания..все пак и рискът вероятно е малък. Аз имам котка, но се отказах да си правя изследвания - реших че имам имунитет. Затова пък си пуснах (и платих Sad ) излследвания за антитела и имам 3 минуса..сиреч, всичко е ок! Simple Smile
Iveto 75, и моят корем тази седмица е по-твърди като че ли по-опънат...ако това имаш предвид..предполагам бебето расте!
На болните пожелавам скорошно оздравяване!
Аз съм една 3 ден на работа след болничните и вече се чуствам зле - главоболие, сънливост и отпадналост са ме налегнали днес.
Днес отивам да си купя вагиналните таблетки - моят лекар ми препоръча и промивки със сода (явно смята, че не се опасни  Thinking)
Абе,,,,криво ми е нещо,,,и това си е..сигурно е от облачното време,,
Лек ден на всички!

# 267
  • Мнения: 498
грешка

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 15:40 от ronja

# 268
  • Мнения: 2 673
   Роня, каква сода за промивки .... какви са тези измишльотини!! Твоя Доки сигурно е решил да си направикекс с теб
    При толкова невероятно нежни разтвори\прахове\ от аптека, грях е да правиш промивки със сода!!  Лигавицата ти много ще се зарадва и ще станеш свидетел на "монолог на една вагина" Joy

# 269
  • Мнения: 498
Промивки с хлебна сода Simple Smile
"Монолози на една вагина" много ми хареса. Гледах го мисля 2003. Карил, близначките ти разнояйчни ли са?

Общи условия

Активация на акаунт