Лятна жега или бурен дъжд, НОЕМВРИ ще си дойде изведнъж

  • 13 819
  • 276
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 216
Мишенце, честит рожден ден! Бъди жива и здрава и много щастлива мама през ноември!

Честити девойки на Веселинка и Били! Момиченцата май дори ще станат повече от мъжете в ноемврийския отбор  Grinning

Благодаря на всички, които ми отговориха по моите проблеми. Притеснява ме това, че хемоглобинът ми не се повлиява от медикаменти и не само не се вдига, но не мога и да го поддържам и всеки път е все по-нисък. В момента е 96, а почнах да пия лекарства от момента, в който беше 104 и не съм спирала. А иначе се старая да приемам полезна храна....А за гъбичките - и аз си го мислих това за партньора, ама ние нали сме си все още със забрана за секс, та реших, че не е наложително. Тали, а ти прави ли промивки преди употребата на Гиназол и сама ли си го постави, защото мен и от това ме хвана страх - да не би много навътре да го поставя...Та засега си го купих и само го гледам.
И като съм започнала да се оплаквам - вчера явно се притесних и получих контракции - безболезнени, но ме хвана страх и за капак вечерта имах страхотно повръщане. Първо си помислих, че съм лепнала вируса от малкия, но пък нищо друго ми няма. По начина, по който се чуствам днес, стигнах до извода, че май съм направила гастритна криза (не ми се е случвало от 12 години). Засега ще опитам самолечение, пък дано се оправя.
Мацки, извинявяайте, че така омрънках, ама май много ми се събра вчера!
Целувки и  Hug

# 241
  • Мнения: 2 673
Честит празник Мишенце!!! newsm51
     Желая ти от сърце, всички мечти да ти се сбъднат!! Много здраве и семейно щастие!!! newsm59  party023
                                    Честит юбилей!!!
 Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts
                                                                                                                       



                                                            

                                                                               

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 09:50 от karil

# 242
  • Мнения: 815
здравейте! аз съм болничка Sad - лепнах оня гаден вирус с болящо гърло и запушен нос- вчера ми се ревеше от болка, но след много чай с мед и лимон и едно хомеопатично сиропче- съм по-добре и мога да седна да прочета как сте. обаче д аси призная нещо ми е така хаотично в главата, че нищо не запомних....

Добре дошла лина д ! На Били и Веселинка- честити момиченца!!! Били, моя зет беше като твоя мъж- толкова искаше да има момче- обаче му се роди дъщеричка- ела сега да го видиш - дуе се като пуяк с  малката- ще спука от кеф и обяснява, че само майсторите правели момичета Simple Smile абе каквото и да е си го обичаш- няма друг начин!

Карил, ти се всепризнат гении за мислене на заглавия и разни писания изобщо- за близначките- честито!!! Сестра ми е завършила 35 - то  и до ден днешиен не е забравила езика, въпреки, че не го ползва много

МИШЕНЦЕ- ЧЕТИТ ПРАЗНИК!!! МНОГО ЩАСТИЕ- и аз чакам моето синче да каже,че ме обича- за сега само ме прегръща Simple Smile

За хемоглобина- нали Ран като малък имаше проблем и се сетих, че много помага червеното просо и най- вече ЕЛДА- намира се в диетичните магазини, има я и в големите супермаркети- е, не е най- вкусното нещо на земята, но пък е страшно полезна

преднината на момченцата е стопена и за сега очакваме 22 момченца и 22 момиченца Simple Smile да са ни живи и здрави- много ми е интересно дали някоя от нас ще е изненадана по време на раждането- тайно се надявам да не съм аз Simple Smile

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 10:22 от Цветина

# 243
  • Мнения: 3 034
 newsm59   Честит Рожден Ден, Мишенце !  Да си жива и здрава, много усмихната и много обичана майка и жена !  bouquet


Karil, беше права - грипче е лепнала Мака. yu5 Вчера дигна и температура и беше една такава тъжна.... Ill  Даваме ударно всякакви чайове, бонбони за кашлица, сиропчета и слава богу - цяла нощ е спала без да кашля, но още не е добре.

Аз пък съм с контракции - не болезнени, но чести. Пия си магнезия, но вчера на женската консултация лекарката ми каза, че контракциите спират кръвоподаването към бебето и също храната и то, милото, може да не се развива добре. Което адски ме притесни. Аз си го знам това, но като ти го кажат и звучи много страшно.... Neutral Face

# 244
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
Честит Рожден Ден, Мишенце! Да си жива и здрава, много усмивки и още едно прекрасно детенце през ноември!

Аз имам 1 кратко въпросче, забравих си магнерота, вкъщи, и не ми се дават 5 лева за цял блистер, при условия, че имам пълна опаковка. ще стане ли нещо, ако пропусна 2 хапчета? пия ги 3 по 1 и без особено проблеми, т.е. малко превантивно?

Цвети, да оздравяваш бързо.
Честити момиченца на Веселинка и Били!

# 245
Здравейте, сладуранки!
Отдавна не съм писала, но често си ви чета.Радвам се,че мога да поизлизам повече след 2 месечно седене в къщи и използвам всяка минута,за да го правя, а после съм толкова изморена,че нищо не ми се прави, но в къщи не се издържа и то сама.
Виждам,че доста мами имат проблем с хемоглобина и желязото.Аз последния път преди 2 мес.бях с желязо 2.9.Анемията ми я откриха малко преди да забременея.Вчера си взех новите изследвания и за щастие желязото се е дигнало на16.Страшно съм щастлива,зто много се притеснявах.Пиех сорбифер  и явно то най-накрая ми е помогнало.Преди това съм пила малтофер,но той не ми понесе и легофер,което е сироп и се оказа много слаб.Пия и магнерот, некой обаче не ме предупреди,че той пречи на усвояването на желязото - аз сама го прочетох в листовката, така че си нагласях разлика от 4 часа между приема им,обаче беше досто сложно и падаха страшни изчисления в колко часа кое. За желязото е важно да се яде месо( откакто съм бременна не го понасям), спанак, лапад и коприва.Аз си хапвах доста такива супички. И сок от червено цвекло, но да е разреден с ябълки, моркови.....
Относно витамините, и на мен гинеколкожката ми каза нищо да не пия,при положение че има на пазара толкова полодове  и зеленчуци пресни, мисля че е права, та нагъвам от тях.Обаче смятам след 2 седмии да започна дапия едни,които ми донесоха и които се пият от 25 г.с.
Заболя ме гърба,така че спирам с писането.Цвети, добави ми моля те града в списъка - София.
МНого хубав и усмихнат ден на всички, поздравявам тези с рождените дни, успешните изпити и излезлите от болница.

# 246
Дари М, ако така и така след като свършиш пълната опаковка ,ще трябва да си купиш нова, по -добре го направи сега и без това ще ги изпиеш, защо да пропускаш цели 2 пъти.
Цвети, бързо оздравяване.Мен също ме боли от 2 дни гърлото,но си мисля,че просто съм настинала.Какво хомеопатично мога да пия за настинка и да го направя ли?

# 247
  • Мнения: 2 332
ЧЕСТИТ ЮБИЛЕЙ, Мишенце!!! Пожелавам ти най-вече здраве, щастие и много любов, а през ноември - и най-сладкото бебе!

На новодошлите - добре дошли Simple Smile, на разбралите в скоро време пола на очакваните бебоци - честито!

Ех, мамета, колко много сте изписали... Аз си пуснах отпуска от вчера до края на седмицата, днес сутринта бях на ЖК - д-рката каза, че не може още нищо да ми каже за пола, изписа ми Клотримазол крем и Гино-Паверил свещички за гъбите, които са ме нападнали... Друго, което ме учуди - каза, че всичко си е ок с плацентата, не е ниско разположена, както каза д-р Димитрова... И тя беше учудена - "Д-р Димитрова не може да е сгрешила..." и сега се чудя да ходя ли на контролен преглед 30-та седмица изобщо... Е, ще се почудя още малко. Този път заведох и Йоана да види бебето, обаче, честно казано, тя беше по-заинтригувана от гела в/у корема ми, отколкото от него... Питаше д-рката: "Нали ще го махнеш? (гела)"  Laughing
И да ви се похваля - все още съм +3кг, дано все така се запази тенденцията Wink.

Иве, пожелавам ти бързо да оздравява Мага, и дано и ти да не го лепнеш това вирусче, че сме способни на такива неща майките... За контракциите ти - мисля си, че е добре повечко да си почиваш, че както си се юрнала с тези задачки... но дали ще ти е възможно - не знам...  newsm78

Цветина, и на теб бързо оздравяване - вярвам че бързо ще пребориш вируса, май на бременните имунната им система е някак си по-силна.

Засега това е от мен - ако се сетя още нещо - ще пиша. Ааа, сетих се - 2-3 стр. напред някой питаше за фетален кардиолог - аз ходих при д-р Спасов в МЦ"Фемина".
 

# 248
  • Мнения: 2 274
   Тами, разчисти си кутията за ЛС! Иначе за хомеопатията:
Виж ми този постинг, но е добре да се консултираш и с личния си лекар! За гърлото - сироп Стодал! Хомеопатичен е е има страхотен ефект! На всички болни - бързо оздравяване  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=111336.140
   Роси, в 30-32 г.с., докторите препоръчват последна контрола т.е. последна фетална морфология, защото в по-късните седмици е възможно да се видят някои аномалии, които не се виждат по-рано! И на мен доки ми препоръча да се видим 30-32 седмица отново, макар че каза, че за сега контракциите ми са единствения проблем!
   Малко смях  Mr. Green: Вчера мъж ми ме гледа по сутиен и бикини и вика: "Жена, имаше период в който много се впечатлявах от големите ти  bombs , ама сега бледнеят пред това коремче!"  Joy

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 11:37 от benighted

# 249
  • Мнения: 167
 newsm59Честит Рожден Ден,Мишенце!
 Жива,здрава и щастлива - много подаръци,много положителни емоции,много усмивки!!!   bigdance2

# 250
  • Мнения: 325
bdbaloni bdbaloni bdbaloni bdbaloni И ОТ МЕН МИшЕНЦЕ!!!!!!!
              Цвети бързо да оздравяваш -и да не се предаваш на вирусчето -опасно завладяло повечето маики ужасно!
        Мами стискаите ми палци утре съм на фетална при д-р Врагалева ох и ужасно се притеснявам така ми се се свило сърчицето #Puppy dog

# 251
  • Мнения: 255
Мишенце, честит юбилей, как се казва "Добре дошла в клуба". С пожелания за много здраве, любов, мечти, късмет и сили да ги осъществиш.
Мамета, стискам палци която е болничка - бързо да й оздравее, че в това топлото - с настинка или грипче си е наприятно.
За пиенето на хомеопатия - препаратите на Боарон са по принцип насочени към признаците на болеста - тоест ако на един човек са лекували зачервено гърло, вероятно и на друг ще помогнат за същото...
Но честно казано хомеопатията си е цяла наука, близка до психологията, аз лично пия лекарства предписани ми от моята хомеопатка. Понеже зависи какъв темперамент си, дали си болен, защото си тъжен, ядосан или просто си настинал.
Айде стига толкова лекции от некомпетентна лекторка.
Много усмивки и успешен ден мами!

# 252
  • Мнения: 198
Честит рожден ден , Мишенце !
Желая ти много щастие, здраве и любов ! Hug
Честити девойки на Веселинка и Били и от мен ! Утре съм на фетална и може иаз да се присъединя към женският ноемврийски отбор  Laughing
 klukarkata стискам палци, стискай и ти за мен  Praynig всичко ще наред ! Simple Smile
На болните мами , бързо оздравяване  !
 

# 253
  • Мнения: 708
Ми6енце 4естит рожден ден,да си жива и здрава и все така оби4ана от вси4ки и скоро да 4уе6 сладките думи4ки от о6те едно съкрови6те    Gift bdbaloni
Цвети скоро6но оздравяване   bouquet
На вси4ки новоразбрали пола на бебовците 4естито  baloni

А да ви кажа сега за неделя ве4ер когато станахме 6ампиони.....така де италиянците станаха hahaha
Та голяма радост бе6е,след ма4а ходихме на центъра,въпреки мрънкането на мъжо и на майка ми,4е не е подходя6то за една бременна да ходи по такива места.Аз оба4е викам,кога пак 6те се слу4и такова не6то и нарамих знамето и айдеееее.
Такова викане му ударухмпредстава си нямате,а по улиците бе6е просто като на война,от всякъде гърмежи,огън,голяма атракция бе6е като мина един джип и отгоре на джипа две мацки голи.....тоест по цици с извинение и мятат това знаме и хи4 не им пука.....те вярно имаха какво да покажат де....силикона си бе6е казал думата.Та така голямо 6оу бе6е и със сигурност 6те го запомня как с тумбака Италия е станала 6ампион и какво 6оу бе6е.

Ина4е сутринта след като мъжо тръгна на работа майка легна до мен,4е пак да бъбрим и бебката така ме ритна,4е 4ак майка я видя.....ей такива о4и извади  Shocked.Не можа да повярва как силно се мърда и 4ак ми движи корема  Mr. Green

Та това е от мен......аз да се опла4а от как майка ми е тук съ ве4е 2 кг отгоре....ама какво да правя като така хубаво ми готви  newsm78

цунки и лек ден на вси4ки
  bouquet  bouquet

# 254
  • Мнения: 1 328
Честит рожден ден на Мишенце:) Мноооого здраве ти пожелавам:)

А сега с мойта драма - снощи ми прокапа нещо от едната гърда и не съм мигнала цяла нощ. И сутринта пак имах малко. Съвсем малко - по една капчица от време на време, но много се притесних и не знам какво да правя. Някъде бях чела че е нормално след 21 г.с.,  а сега съм в 23-та. Много моля за някакво мнение!

Общи условия

Активация на акаунт