На море в Турция - тема 60

  • 60 510
  • 771
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 9 485
Здравейте,
разгледах множество оферти и отзиви, и вече се пообърках. Не сме ходили в Турция през последните 2 години и не съм много ориентирана. Затова ще бъда благодарна, ако някой може да ми помогне.
Семейство- 2 възрастни, 1 дете на 8 години и бебе под 1 година. Търсим оферта със самолет до 2500 лева, след 31.05 и преди 15.09. Курортът е без значение. Държим хотелът да е минимум 4*, да е чисто и поддържано, да има зелена площ и място за разходка, басейни, пързалки, хубава храна, да е близо до плажа, който по възможност да е пясъчен.
За момента намерих Eftalia Village, който отговаря като цяло на тези изисквания за дата 04.09. Това, което ме притеснява при него, е дали на Айланда не е претъпкано с хора, имайки предвид, че се ползва от няколко хотела. И ако не ходя там, заради бебето, дали пред самия хотел има площ за релакс- басейн, шезлонги, кафета и т.н. А също така и можем ли с количка да стигнем без проблем до Айлънда, много ли се върви и дали е удобно.

Ще бъда благодарна, ако някой може да предложи още нещо, за да разгледам!

Eftalia Island е доста голям и въпреки, че се ползва от всички хотели не се усеща да е пренаселен.
Отделно всеки хотел си има и собствен басейн.
Плажът обаче не е пясъчен.
С количката навсякъде може да ходите, връзката между хотелите и Острова е с подземни тунели, няма стълби и т.н.

# 181
  • Мнения: 35
Здравейте
Да се включа и аз по темата.
Обмисляме с една приятелка да идем с децата на море в Турция. Бяхме се спряли на СИДЕ - ХОТЕЛ KAMELYA HOLIDAY VILLAGE . Тъй като за първи път ще ходим в Турция на море и всички впечатления са ми от коментарите и отзивите които прочетох в интернет. Тъй като държим хотела да е на плажа, а плажа да е пясък, търсим хубав хотел за почивка с деца..Някой да е бил в този хотел?
Направихме запитване в aventura. bg
За 7 нощувки с самолетни билети за 16.08
И цената беше 7260 лева / при което неше уауу за 2 възрастни и 3 деца на 4г 3 г и 1г/

# 182
  • София
  • Мнения: 1 423
Баси цифрата...половин гарсониера в Обеля

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 2 018
На пръв поглед е много.Но периода е силен сезон а и децата над 4 са вече със собствени седалки в самолета .

# 184
  • Мнения: 797
Този хотелски комплекс Камелия е много хвален , но и цените му са за " хвалене" 😀
Който може да си го позволи е супер.  Тъй като и аз съм на тази вълна , казах на ТА за бюджет 2500 за трима възрастни и ми предложиха 5 хотела,между които трябва да избере. Чудя се дали този бюджет ще ми предложи повече в другите турски курорти?

# 185
  • Мнения: 413
Средата на август е абсолютно най-скъпия период за почивка в Турция, а и предполагам на други места. Ако можете си изберете различен период или сменете хотела.

# 186
  • Мнения: 35
Средата на август е абсолютно най-скъпия период за почивка в Турция, а и предполагам на други места. Ако можете си изберете различен период или сменете хотела.
Няма как да изберем друг период , тъй като тогава имаме право на отпуска 😞
Може ли да ми препоръчате агенции който организират такива почивки. В интернет има много, но търся нещо от “личен опит”.
Благодаря предварително

# 187
  • Мнения: 9 485
А какъв тип настаняване ви предложиха за тази цена? Ако са две стаи, цената е ок.

Разгледайте сайтовете на Емералд, Аква тур, Турс клуб, Ориент.
Но както са писали вече, август е най-високия сезон, децата над 2г плащат места в самолета, отделно сезонът вече започна и цените са високи.

# 188
  • Мнения: 35
А какъв тип настаняване ви предложиха за тази цена? Ако са две стаи, цената е ок.

Разгледайте сайтовете на Емералд, Аква тур, Турс клуб, Ориент.
Но както са писали вече, август е най-високия сезон, децата над 2г плащат места в самолета, отделно сезонът вече започна и цените са високи.
Семеен апартамент
Благодаря ще разгледам

# 189
  • Мнения: 683
Ние скоро се завърнахме от Kamelya Fulya, а приятелите ни бяха в клубната част, та мога да дам някакви отзиви.

Територията: голяма, много добре поддържана, всеки ден правеха по нещо и се подготвяха за лятото. Пригодена отлично за бебешки колички и разходки. Няколко площадки за деца, полянки, хамаци, вообще чудесна. Постоянно чистят.

Храната: за всеки хотел има основен ресторант, където се хранят почиващите в него за основните хранения-останалото е общо. Е, ние ядохме един път в К-клуб и не ни изгониха. Очаквах по-голямо разнообразие във Фулия, но определено имаше какво да хапне човек-скара, манджи, салати, предястия, десерти, плодове. Имаше лавраци, ципури, сьомга, скаридки, суши (посредствено). Ресторантът на к-клуб е доста по-голям и натоварен. Има и външна част, по-голямо разнообразие и чуден детски бюфет и за най-малките. Ние обядвахме на алеята зад плажа, където също имаше риба, дюнер, пици, скара, супи. Още няколко часта за хранене около басейните, сладкарници с чудесно кафе, гюзлемета. Алкохолът също беше приемлив - бира Ефес и Козел, уиски Балнтайнс и Паспорт (и разни други де) виното е ок, казаха, че и коктейлите стават, но аз по начало не съм по тях и не пробвах. На самият плаж има само хамбургери, безалкохолни и бира.

Стайте: биват. Изглед море не е за хора свикнали на тишина. Чаршафите и хавлиите бяха чисто нови, останалото...бива.

Ако има въпроси съм на разположение.

# 190
  • Мнения: 1 710
Тъй като и аз съм на тази вълна , казах на ТА за бюджет 2500 за трима възрастни и ми предложиха 5 хотела,между които трябва да избере. Чудя се дали този бюджет ще ми предложи повече в другите турски курорти?

Едва ли ще е кой знае колко голяма разликата. Знаете, че цените са най-изгодни в началото и края на сезона. В Анталия първите дни на юни са напълно подходящи за почивка и тогава цените са по-умерени. Но в другите курорти водата е студеничка по това време. Там е добре в края на юни, началото на юли или в началото на септември. Обаче тогава цените са по-високи. Така че, за да имате напълно комфортна откъм температура почивка, в другите курорти ще трябва да отидете по-късно и да платите повече.
Освен това в Анталия има най-много хотели от всякакви категории и цени и изборът е наистина голям.
Но не пречи да потърсите и в другите курорти. Може пък да намерите подходяща оферта, не се знае.

diana1991, през месец май вече няма никакви отстъпки и цените са много високи. Преди 3-4 месеца офертите за хотелите бяха с 20 до 35 % по-ниски, някои хотели бяха дори с по-големи намаления. Иначе Камелия е доста надолу от цените на скъпите хотели в Анталия и е по-скоро в средния ценови клас. Просто не сте уцелили точното време за резервация и за това цената хвърчи в небесата. Разбира се и топ сезонът оказва влияние.

# 191
  • Мнения: 413
Средата на август е абсолютно най-скъпия период за почивка в Турция, а и предполагам на други места. Ако можете си изберете различен период или сменете хотела.
Няма как да изберем друг период , тъй като тогава имаме право на отпуска 😞
Може ли да ми препоръчате агенции който организират такива почивки. В интернет има много, но търся нещо от “личен опит”.
Благодаря предварително

Препоръчвам ви Тез Тур, търсачката им е много добра:
https://www.tez-tour.com/bg/sofia/search.html
Избирате желана дата, слагате брой възрастни и деца и натискате търсене. Ще ви подреди всички хотели по цена, като може да сложите допълнителни критерии. И вече спрямо бюджета може да си намерите подходящ хотел. Simple Smile

# 192
  • Мнения: 20
Ванилия, благодаря!
Много позитивни мнения в новата тема!

Запис и от мен със предстояща септемврийска почивка в Суено Белек.
И аз в хотела, края на септември, началото на октомври.
За първи път ще почиваме в Белек.
Нашата резервация е за Суено голф Белек. 10 нощувки, но от 28 септември.
Нямам търпение!
Здравейте ,ще бъдем в Sueno Golf в началото на септември, през юни сме се носочили към Bosforus Side...  Слънчеви дни и топло море пожелавам на всички.... 😊😉🏄

# 193
  • София
  • Мнения: 1 355
Аз съм в Суено Белек през втората половина на  септември, но няма да се засечем. Благодаря, Халим!

# 194
  • Мнения: 1 540
Здравейте, дали някой може да ми каже дали в Кушадасъ предлагат екскурзии до остров Самос? И също за този Делфинариум, за който четох в предната тема, но не мога да се ориентирам нито къде точно е, нито какви са цените?

Общи условия

Активация на акаунт