На море в Турция - тема 60

  • 60 491
  • 771
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 765
Тази година за първи път искаме да отидем с децато на море в Турция, за да е по евтино си мислех със кола ли или автобус, децата са на 6 и 3.Ако сте пътували с автобус как го преживяват децата, дайте ми и препоръка за период, аз искам юни , мм настоява септември - октомври начало ,
Ако имате вариант да пътувате с кола, изберете го. Ще видите много повече места, ще можете да спирате по пътя когато поискате, за почивка, за хапване, или за кафе. Ще можете да разделите пътя на връщане на 2 части и да посетите и още някое добро място из Турция, а не просто да препускате и да се върнете грохнали.
А за периода, зависи какво търсите за почивка: хотел с АИ и да сте като закотвени там, или малко хотелче и да обикаляте района с колата си (ако сте с кола). Ако е първото и искате да е евтино, по-добре да е Септември-Октомври, времето и водата да са топли със сигурност. Ако е второто, можете да отидите и Юли-Август и цената пак да е евтина.

# 241
  • Мнения: 5 951
Благодаря ви много за отделеното внимание!

# 242
  • София
  • Мнения: 1 423
Чудя се, аджеба, Валерко получава ли % от Атлантик или не вижда по-далеч от нослето? Другото което ме шокира е цената на Камелия, трябва да ви хлопа дъската, че да платите такива пари за този посредствен хотел.

Де да беше така. Просто ми е легнал на сърце. Ми знам ли, като за първа почивка и то с деца в Кушадасъ най-удачния вариант ми се виждат Атлантик и Аква Фентъзи заради аквапарка, Аквата не го казвам, щото пък плажа не е чак толкова добър както на Атлантик. И Клуб Ялъ не го казвам, че и той има аквапарк, ама работи до 15.09. пък и е в царевичака. Новия Инфинити уж има аквапарк, но пък и той май към днешна дата не е готов, до септември ега тръгне.

# 243
  • Мнения: 539
Ако е второто, можете да отидите и Юли-Август и цената пак да е евтина.


А жегата и влажността на въздуха? с тези малки деца цял ден ще са в стаята на климатик.

# 244
  • Мнения: 681
Чудя се, аджеба, Валерко получава ли % от Атлантик или не вижда по-далеч от нослето? Другото което ме шокира е цената на Камелия, трябва да ви хлопа дъската, че да платите такива пари за този посредствен хотел.

Ами няма нищо шокиращо всъщност, цените на хотелите, както и тези на самолетните билети в днешно време се определят динамично и всеки, може да поиска толкова, колкото си мисли, че може да вземе в даден момент и всъщност наистина не се съмнявай, че ще ги вземе.
 
В този случай дори са им предложили фамилен апартамент от 110 кв. м, в който съм бил, ако правилно са го превели и който на тях точно може и да не им трябва, но спокойно може да вдига цената с около 1000 лв. в сравнение със стандартна фамилна стая от 60 кв. м например.

Както съм казвал и преди, аз съм умерено критичен към хотелите от средния клас като Камелия, защото се предлагат на много достъпни цени и са направо рай в сравнение с изключително долнопробни санаториуми като Атлантик Холидей Клуб в Кушадасъ например, които умишлено избягвам въобще и да коментирам, защото и нищо хубаво не мога да кажа. Да не говорим, че ако хората четат малко повече и си правят резервациите, когато трябва могат да отидат в значително по-добри хотели в Анталия на не много по-различни цени особено пък ако успеят да се откъснат от мъртвата хватка на гаражните фирми наречени туристическите агенции у нас.

Вече резервациите след началото на сезона са отделен въпрос, там просто трябва да се прегледат всички възможности включително и офертите в последния момент и да се направи някакъв компромис, защото наистина не си заслужава да се хвърлят двойно повече пари за среден клас хотели.

Сега точно се видях с едни упорити по-възрастни познати, които са именно в Камелия в момента и лично съм спасил от Кушадасъ, който до миналата година си им харесваше, защото било "по-народно", но сега вече го наричат "черна дупка за социален туризъм" и се радват, че ги нямало "тълпите дето събират маси, тъпчат се с храна, наливат се с алкохол, вдигат шумни наздравици и щракат с пръсти..." та сега дълго време ще ми благодарят за тази Камелия, аз пък може догодина и от нея да реша да ги спася, ако ми се занимава да им намеря нещо по-добро, но не много по-скъпо въпреки, че сега те упорито ще искат всяка година да ходят там. Общо взето понякога насила трябва да променяш ограничените представи на хората, но все повече се убеждавам, че не си заслужава и е най-добре да ги оставиш да си трошат главите един, два, пет пъти, колкото трябва, докато се научат, ако въобще някога стане, защото при някои не е сигурно.

...
   
Иначе както и очаквах и тази година в средата на май е средно над 30 градуса на повечето места в Анталия, по пясъка не се стъпва, а пред повечето големи и пълни комплекси децата и бабите са превърнали спокойното тип езеро море в жабурняк...

За тези с термометрите, само да кажа, че наблюдавах една рускиня вчера, която след доста сериозни "научни" експерименти с един термометър достигна до извода, че средната температура на морската вода около нея е 23 градуса, след което си рови в телефона известно време вероятно сравнявайки данните с други "научни" работници и накрая си изкъпа почти бебето в морето. В Али Бей Соргун се развиваше случката и даже мисля да я наблюдавам да видя дали и към други дейности няма да прояви същия научен подход, че ми стана интересно...

На мен лично миналата по-хладна седмица ми допадна много повече, както и вълните, но…

# 245
  • Варна
  • Мнения: 765
Ако е второто, можете да отидите и Юли-Август и цената пак да е евтина.
А жегата и влажността на въздуха? с тези малки деца цял ден ще са в стаята на климатик.
Жега и влажност? Зависи до човека, за нас 32-34 градуса не са жега, а все през този период ходим. Като ни стане топло има море, това е идеята все пак. А за влажност, като се замисля и един ден не се е случило за последните години да ни вали дъжд докато сме на почивка в южна Турция и никога не съм си мислела че е влажно. Обратното е по-вярно, сухо е особено ако не вали, а през този период по принцип не вали. Случвало ни се е ако минем с колата по черни пътища за разглеждане на руини после да ходим на автомивка, заради дебелия слой прах натрупан по колата. Което показва колко е влажно или сухо.

# 246
  • Мнения: 508
Adventurer,  в кой хотел си? Радвам се че времето е хубаво там, преди години като ходихме от 23.05 -30.05 след обяд не можеше да се стои на плаж, адска жега и се прибирах на климатик. Затова и сега сме от 22.05 като се надявам да е хубаво времето.

# 247
  • Мнения: 775
Ако е второто, можете да отидите и Юли-Август и цената пак да е евтина.
А жегата и влажността на въздуха? с тези малки деца цял ден ще са в стаята на климатик.
Жега и влажност? Зависи до човека, за нас 32-34 градуса не са жега, а все през този период ходим. Като ни стане топло има море, това е идеята все пак. А за влажност, като се замисля и един ден не се е случило за последните години да ни вали дъжд докато сме на почивка в южна Турция и никога не съм си мислела че е влажно. Обратното е по-вярно, сухо е особено ако не вали, а през този период по принцип не вали. Случвало ни се е ако минем с колата по черни пътища за разглеждане на руини после да ходим на автомивка, заради дебелия слой прах натрупан по колата. Което показва колко е влажно или сухо.

Юли Август заедно със влагата става въпрос за над 45-48 градуса температура, при което не се диша ни денем ни нощем..   Simple Smile

Скрит текст:
иначе - влага, влажност, валеж
станало каша Simple Smile

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 12:17 от BsrnX

# 248
  • Варна
  • Мнения: 765
Юли Август заедно със влагата става въпрос за над 45-48 градуса температура, при което не се диша ни денем ни нощем..   Simple Smile

Скрит текст:
иначе - влага, влажност, валеж
станало каша Simple Smile
Не сме имали щастието да видим такива температури на живо, дори и 40 градуса не сме виждали. Най-много помня да е ставало около 36-38 градуса по обед , ако се вярва на прогнозите на времето и на термометъра на колата. И дъжд не сме виждали също през почивките си.
Обикновено почиваме в района от Фетие до Анталия и на изток, за там се отнася и информацията ни. И обикновено около края на Юли/началото на Август. Възможно е по-късно през Август да става по-топло времето, но не мога да кажа, нямам такъв опит.

# 249
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Здравейте!
Пиша с молба за съвет за хотел. Ето и какво търся:
7 нощувки - период на пътуване 26 юни до 14 юли
Скрит текст:
(гъвкави сме откъм конкретни дати на тръгване, но периодът е фиксиран). Млада двойка, не държим на атракции и анимация. Не държим на пясъчен плаж, но чистата вода ни е важна (ако е възможно да се виждат рибките Grinning ). Държим много на храната и в количествено, и в качествено измерение. Бюджет около 3700лв за двама със самолет.
Нямаме претенции за курорт, а по-скоро самият хотел/комплекс да е просторен и сравнително нов. За предпочитане с агенция, но ако има идеи, бихме се справили и сами с организацията.

Не ни е първи път в Турция и съм наясно, че е малко късно вече, но се надявам да успея да организирам почивката този месец Simple Smile

Загледала съм La Blanche Island Bodrum, но се чудя дали за тези пари няма да получим нещо по-добро в Анталия или друг курорт.

Благодаря предварително!

Подкрепям мнението на ledi.
Щом чистата вода ви е приоритет, хотелите в Кемер биха изпълнили изискването напълно, защото каменистото дъно там, прави водата много бистра. И другите райони в Анталия се радват на чиста вода, много хотели имат Син флаг, но не е толкова бистра заради пясъка и вълнението.
Другото място, на което съм виждала кристална вода е Мармарис. Там няма никакво вълнение и водата е равна, чиста и безкрайно бистра. Можете да погледнета класиката в района - Grand Yazici Club Turban или един от любимите ми хотели - Turunc Resort Hotel. Turunc е в залив и има и пясъчен плаж и скалиста част, и платформа, много е яко. Това не са единствените хотели, разбира се. Който и в Мармарис да хванете, все е с хубава вода, а и като бюджет ви пасват.


Ами аз пак да си подбутна въпроса .
Началото на септември 2 възрастни с не много голям бюджет  за двамата  2200 лв.
Скрит текст:
Обичаме да си пътуваме с рейс .
Кушадасъ ,Бодрум .
Били сме в Блу Скай ,бившо Онура ,Батихан ,Palm Wings Ephesus Beach Resort и SEALIGHT RESORT HOTEL- Кушадасъ.
И в Бодрум -Вече не е с това ими Бодрум Холидей Ресорт СПА .

Като заговорих за Мармарис, защо не погледнете хотелите там. Като гледам изброените хотели, не сте били в Мармарис, а предполагам, че ще ви хареса. Club Turban е по джоба ви. Хотел Elegance или Turunc също. Разгледайте, там има страхотни хотели.

Забравих да кажа ,че в Мармарис бяхме в Идеал Прайм -страхотен хотел ,обслужване ,чистота всичко .
Единствения недостатък беше морето ,много беше мътно .
Ние обикновено ходим септември и там беше 42 -45 градуса .
Благодаря много ще го погледна .

# 250
  • Мнения: 683
Adventurer, кажи къде ще ги пратиш, че аз вече мисля за другата пролет 😆

# 251
  • Варна
  • Мнения: 10 571
Адвенчър, аз и преди съм писала, най-много съм плащала за Гюрал Текирова, 2700 лв със самолет за двама, за една седмица, в края на септември, като платих месец по-рано. Винаги можеш да си намериш добра оферта, по всяко време. Ето тук колко хора помагат, не е като да се оправят сами.

Валерко, не с лошо, никой не е казал, че трябва да се почива само в класни хотели.

# 252
  • Мнения: 1 710
Adventurer, с нетърпение чакам разказ за Али Бей Соргун, защото много го харесвам. Хубава почивка!

jb66, мътно море? Стига бе, сериозно ли? Аз винаги съм смятала, че в целия Мармарис водата е чиста. Защо беше мътно според вас? Там пясъкът на брега всъщност не е пясък, да не би от него да се носи пепеляк в морето?
Може би аз съм го виждала все кристално чисто, защото винаги съм била в Мармарис през месец май, когато хората са малко. Няма кой да мъти водата Smirk И все морето снимах, защото винаги ми е изглеждало много красиво и чисто. От хотелите нямам толкова снимки, колкото от морето Simple Smile
Скрит текст:
Ето така го помня аз







# 253
  • Там където
  • Мнения: 792
Скрит текст:
Чудя се, аджеба, Валерко получава ли % от Атлантик или не вижда по-далеч от нослето? Другото което ме шокира е цената на Камелия, трябва да ви хлопа дъската, че да платите такива пари за този посредствен хотел.

Ами няма нищо шокиращо всъщност, цените на хотелите, както и тези на самолетните билети в днешно време се определят динамично и всеки, може да поиска толкова, колкото си мисли, че може да вземе в даден момент и всъщност наистина не се съмнявай, че ще ги вземе.
 
В този случай дори са им предложили фамилен апартамент от 110 кв. м, в който съм бил, ако правилно са го превели и който на тях точно може и да не им трябва, но спокойно може да вдига цената с около 1000 лв. в сравнение със стандартна фамилна стая от 60 кв. м например.

Както съм казвал и преди, аз съм умерено критичен към хотелите от средния клас като Камелия, защото се предлагат на много достъпни цени и са направо рай в сравнение с изключително долнопробни санаториуми като Атлантик Холидей Клуб в Кушадасъ например, които умишлено избягвам въобще и да коментирам, защото и нищо хубаво не мога да кажа. Да не говорим, че ако хората четат малко повече и си правят резервациите, когато трябва могат да отидат в значително по-добри хотели в Анталия на не много по-различни цени особено пък ако успеят да се откъснат от мъртвата хватка на гаражните фирми наречени туристическите агенции у нас.

Вече резервациите след началото на сезона са отделен въпрос, там просто трябва да се прегледат всички възможности включително и офертите в последния момент и да се направи някакъв компромис, защото наистина не си заслужава да се хвърлят двойно повече пари за среден клас хотели.

Сега точно се видях с едни упорити по-възрастни познати, които са именно в Камелия в момента и лично съм спасил от Кушадасъ, който до миналата година си им харесваше, защото било "по-народно", но сега вече го наричат "черна дупка за социален туризъм" и се радват, че ги нямало "тълпите дето събират маси, тъпчат се с храна, наливат се с алкохол, вдигат шумни наздравици и щракат с пръсти..." та сега дълго време ще ми благодарят за тази Камелия, аз пък може догодина и от нея да реша да ги спася, ако ми се занимава да им намеря нещо по-добро, но не много по-скъпо въпреки, че сега те упорито ще искат всяка година да ходят там. Общо взето понякога насила трябва да променяш ограничените представи на хората, но все повече се убеждавам, че не си заслужава и е най-добре да ги оставиш да си трошат главите един, два, пет пъти, колкото трябва, докато се научат, ако въобще някога стане, защото при някои не е сигурно.

...
   
Иначе както и очаквах и тази година в средата на май е средно над 30 градуса на повечето места в Анталия, по пясъка не се стъпва, а пред повечето големи и пълни комплекси децата и бабите са превърнали спокойното тип езеро море в жабурняк...

За тези с термометрите, само да кажа, че наблюдавах една рускиня вчера, която след доста сериозни "научни" експерименти с един термометър достигна до извода, че средната температура на морската вода около нея е 23 градуса, след което си рови в телефона известно време вероятно сравнявайки данните с други "научни" работници и накрая си изкъпа почти бебето в морето. В Али Бей Соргун се развиваше случката и даже мисля да я наблюдавам да видя дали и към други дейности няма да прояви същия научен подход, че ми стана интересно...

На мен лично миналата по-хладна седмица ми допадна много повече, както и вълните, но…
[/quote]

Adventurer, направо ми оправи настроението с коментара за децата и бабите, дето са превърнали басейна в Жабурняк.... Ох, след цял ден ядове в службата, направо ме накара да се смея с цяло гърло Simple Smile А, пък това с Рускинята, направо ме довърши-те наистина са такива, всичко анализират. Наистина в Турция си е жега от Май, въпреки че последно преди 3 години като ходихме в Анталия, юни си беше добре. На обяд се прибираш, до към 4 и после пак на плаж

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 2 018
jb66 Е права и аз съм почивала в Идеал Прайм Бийч -Мармарис края на юни това беше най- лошото море което съм виждала.Камъни големи веднага дълбоко морето мътно ,студено, а плажа малък и борба сутрин за места.
На следващата година в Камелия Фулия имах усещането ,че съм в рая с плажа и морето там.

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 20:08 от slavei4e

Общи условия

Активация на акаунт