На море в Турция - тема 60

  • 60 450
  • 771
  •   1
Отговори
# 585
  • Sofia
  • Мнения: 3 779
В крайна сметка се спряхме в избора си на Gurar Premier Belek, надявам се да не сме сбъркали Simple Smile. Хотелът е на 1км. от центъра на Белек. Въпросът ми е има ли интересни забележителности там, които да си заслужават да отидем да разгледаме?
Не, не сте сбъркали, бяхме през един хотел от Гюрала и от това, което видях хотелът е прекрасен. Белек е на 1 км., няколко пъти се разходихме до там, има lc waikiki и доста магазини, не си харесахме нищо, но има страхотен водопад. В петък се прибрахме. Времето беше супер, за разлика от дъжда с който ни посрещна София. Приятна почивка Ви желая.😀

# 586
  • Мнения: 1 710
Аз почвам да следя прогнозата за времето за нашата почивка и не ми харесва. Опитват се да ме плашат с някакви гръмотевични бури. Вече си представям как тичаме мокри до кости от стаята до ресторанта Simple Smile
Миналата година прогнозата също беше кофти, но за щастие, нямаше драма с времето. Надявам се и сега да е така.

Наближаващата почивка ме подсеща, че имаме 9 дни да изпишем темата, за да пусна нова преди да тръгна. Така че въвеждам норма - 5 поста на ден, на човек Smile Всеки цитат в нов пост Wink
Майтапя се, разбира се. Няма да ви карам насила да пишете по 5 пъти, 3 са нъпълно достатъчни Wink

Последна редакция: нд, 02 юни 2019, 10:01 от Мaрги

# 587
  • Мнения: 493
Да се включа и аз тогава с въпрос, за да помогна с изпълването на темата Simple Smile

Интересувам се има ли пътували чрез агенция Воаяж ? Доволни ли сте от обслужването и коректни ли са ? Избрах хотел, който се предлага само от тях и не можах да го открия при другите агенции, но се притеснявам да няма нещо съмнително.

# 588
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Марги не знам къде следиш прогнозата?Аз в гизметео.Миналата година познаха много точно в кой дни ще вали.Не ми се вярваше ,че ще има буря след като предния ден беше 37 градуса.Имах усещането ,че настъпва края на света.Много силен ураганен вятър със силен дъжд.Тук в България не е така.Беше се наводнил хотела но турците  успяха за няколко часа да оправят  всичко за което шапка им свалям.

# 589
  • Sofia
  • Мнения: 3 779
Хайде и аз като изпълнително "девойче" да допринеса за по-бързото изписване на темата.😀
Марги, не се притеснявайте за времето, от 12 дни в Белек нямахме пропуснат плаж, всеки следващ ден ставаше все по-топло, водата в морето беше 24°С, само един ден преваля за 5 минути и това беше.😀Приятна почивка, прекрасно време и много положителни емоции Ви желая. 😀

# 590
  • София
  • Мнения: 11 765
Марги къде се разваля времето? Че аз за Анталия гледам и го дават слънчево. Ние сряда заминаваме живот и здраве в Adalya Elite Lara! Отивам за банскииии!

# 591
  • Мнения: 797
Като ще трябва да пишем Wink , аз пък да се оплача , че трябва да чакам до 30-ти юни LaughingLaughingLaughing
Мен пък ме притесняват да не станат едни 40 -градусови жегиииии, че да се изпържим и да не се показваме от хотела, ама да ми имате проблема Wink

# 592
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Като ще трябва да пишем Wink , аз пък да се оплача , че трябва да чакам до 30-ти юни LaughingLaughingLaughing
Мен пък ме притесняват да не станат едни 40 -градусови жегиииии, че да се изпържим и да не се показваме от хотела, ама да ми имате проблема Wink

Хах, и ние пътуваме на 28.06 за Лара .. Настроила съм се за 50 градуса 😁😁😁 - "като ще е гарга, да е рошава" 😁😁😁

# 593
  • Мнения: 198
В крайна сметка се спряхме в избора си на Gurar Premier Belek, надявам се да не сме сбъркали Simple Smile. Хотелът е на 1км. от центъра на Белек. Въпросът ми е има ли интересни забележителности там, които да си заслужават да отидем да разгледаме?

Ще чакам отзиви с нетърпение. Аз дълго се колебах между двата Gural-a, но накрая избрах този в Кемер.
Марги, и за тебе се отнася същото. Ще чакам с огромен интерес разказа за този в Кемер. Ние сме седмица след вас. Flowers Hibiscus

# 594
  • Мнения: 681
mamaden, чак да сте сбъркали при този клас хотели едва ли, но аз лично гледам на Ali Bey Sorgun като на по-добра версия на Gural Premier, който между другото преди време се казваше Club Ali Bey Belek, но това е друга история. Иначе ако ви хареса и решите да отидете пак на почивка в Турция може да се upgrade-нете следващия път, но няма за какво да се притеснявате горе-долу съм съгласен с това, което е Марги е казала за двата хотела.

От друга страна за призраците от миналото наречени Делфин съм на напълно противоположно мнение, но и това е друга тема. Aз като видя неща като остарели концепции, прашасали сгради, малки територии, да не говорим пък за каменни "плажове" и бягам далече, а това че портиера се оженил за камериерката, а дъщеря им станала рецепциониста щеше сигурно да е страшно интересно ако беше част от сюжетната линия на някой турски сериал, но не и достатъчна причина за избор на хотел поне за мен.

И няколко други коментара от общ характер, повечето оплаквания са пак в сферата на нереалистичните очаквания, не веднъж съм казвал, че Sueno Beach Side е среден клас хотел със стара сграда и елементи на посредственост, на който името му тежи доста и не случайно цените му често са доста по-ниски от тези на Von и Kamelya. Освен това от няколко години руснаците са затрупали сайтовете с оплаквания от стаите, защото има не само малки, но и такива в лошо състояние и с много лошо местоположение (Ali Bey също има пръст тук поне от едната страна), както и от персонала и мениджмънта на хотела. Относно Lonicera, новата му сграда е най-голямото му предимство за мен и превъзхожда остарелите сгради на много хотели от по-висок клас, а ограничения избор на плодове там особено в началото на сезона също е добре известно. С други думи има доста неща, за които можете да се информирате предварително особено ако са ви важни, а не да сте поредните, които ще ги открият на място... Тук точно не съм съгласен с клишетата, че популярните хотели били лоши, нашите агенции нямат капацитета да направят даден хотел популярен или не, други фактори го правят, те просто ги следват. Хотели като Lonicera Resort&Spa са популярни по принцип заради доброто качество, което предлагат често на смешно ниска цена (не коментирам цените на нашите агенции) почти без конкуренция , какъвто е случая и с други хотели от средния клас, за който съм казал, че дори и да не е моят първи избор мога да го защитавам, защото покриват представите за добра почивка на добра цена на доста широк кръг от хора.

По повод на обслужването само да вметна, че синът на един мой колега, който по-принцип нищо не може да прави, тази година работи в хотел на нашето море, защото за парите, които му дават просто няма кой друг да се навие освен някой, който се радва, че е на морето и толкова. В крайна сметка, когато предлагаш услуги на много конкурентен пазар и се стремиш да привличаш клиенти с по-ниски цени се налага да се правят и компромиси, което е особено видимо при хотели от средния клас надолу, от където са и повечето оплаквания, но не само там. Това между другото важи и за всеки друг сектор не само за хотелите и е нещо доста обичайно в последно време.

Сега ви оставям да си говорите за времето, температурата на водата и моля ви се не пропускайте и популацията на котките, че много не обърнах внимание тази година, а живо ме интересува… искам да знам дали се хранят добре и най-вече дали са щастливи… въпреки, че аз съм от тези, който хранят кучетата по плажовете, защото те са леко онеправдани там, но и това е друга тема. Sunglasses

# 595
  • Мнения: 1 710
Adventurer, а защо пропусна разказа за Али Бей Соргун? До колкото помня няма отзив на първа страница, а хотелът е прекрасен и си заслужава да се прочете за него.

Да се включа и аз тогава с въпрос, за да помогна с изпълването на темата Simple Smile

Интересувам се има ли пътували чрез агенция Воаяж ? Доволни ли сте от обслужването и коректни ли са ? Избрах хотел, който се предлага само от тях и не можах да го открия при другите агенции, но се притеснявам да няма нещо съмнително.

Дайте линк към сайта им, защото май има повече от една агенция с подобно име.
За кой хотел става въпрос? И друг важен въпрос - вие ли ще си организирате транспорта или ще ползвате пакетна програма?

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 00:56 от AnMary

# 596
  • Мнения: 498
Днес тръгваме и ние за Кушадасъ Bowtie
Да повторя един въпрос от предните страници,на който не видях отговор. Комари няма там, нали? Blush

# 597
  • Мнения: 1 710
Напълно възможно е да има комари. Почти навсякъде пръскат, но се случва от време на време да се прочете оплакване от комари, така че по-добре си вземете репеленти.
Хубава почивка!

# 598
  • Мнения: 493
 Марги, става дума за хотел RAMADA RESORT AKBUK 4* от тази агенция.. Цената посочена в сайта е повече от добра, а отзивите, които четох из нет-а за този хотел са почти само положителни. Планираме почивка за 2 възрастни без деца за автобусна програма през началото на септември. За първи път ще сме в Турция и нямам някакви свръх изисквания, но и не искам да си хвърля парите на вятъра.

# 599
  • Мнения: 847
Здравейте. Вчера се завърнахме от Турция и бързам да допринеса с полезна информация може би за някого... Почивахме в Бодрум в хител Бодрум Парк Ризорт. При настаняването се поразправяхме за стаята защото се опитаха да ни настанят в друга стая, а не в такава, каквато резервирахме, но бързо се разбрахме. Като цяло хотела не отговори на очакванията - от гледна точка на храна и природа, чистота всичко беше супер, нооо почти никой от персонала не разбираше английски, детската площадка беше доста далече от плажа и басейните и работеше от 10 до 12ч и от 14:30 до 17:30 (период, в който повечето деца спят), а в периода от 17:30 до 20ч (когатожповечето деца вече са се наспали) детския кът/площадка не работеше... Т.е. нямаше достатъчно измислени забавления за децата (което ние търсехме). Почивахме от 24 май и не сме имали и един ден без плаж..водата в басейна беше достатъчно топла и в морето се къпахме последните дни и водата беше ок (и за деца). На отиване пътувахме през нощта около 13ч, а на връщане направихме междинна нощувка в Чанаккале и беше много по леко пътуването. Пътувах със служебен автомобил с пълномощно на български и английски език и не сме имали никамви проблеми на границата, а даже мъжа ми шофираше въпреки, че пълномощното е на мое име. Определено морето в Турция не беше това, което очаквахме за съжаление... Просто може би не попаднахме и на хотел или просто хотела не отговори на очакванията ни... Времето обаче беше супер..за 9 дни не температурата не е паднала по 27-30градуса, а имахме дни с температури 32-34градуса, което за месец май ни изненада приятно😊

Общи условия

Активация на акаунт