На море в Турция - тема 60

  • 60 553
  • 771
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 710
Здравейте,
Накой  може ли да ми  каже  дали е посещавал хотел  MC MAHBERI BEACH HOTEL 4 * .Отзивите са много лоши от преди 2години.

Не само преди 2 години, а и в момента почиващи коментират, че хотелът е ужасен.

Aquawomann, на Тадж Махал и аква, и лунапаркът, и местоположението са по-добри, така че не съжалявайте.

# 571
  • Мнения: 496
Бях в Тадж Махал януари, хареса ми. Персонала е любезен, храната вкусна и разнообразна, починахме си хубаво. Плажа е пясъчен, широк. Наблизо е Сиде, с долмушка може да се отиде до там,  има спирка в близост до хотела. Античната част е много добре съхранена. Не знам в сезона как е, на мен лично ми хареса.

# 572
  • Мнения: 803
Искам да попитам нещо тези, които са почивали в Сиде . Един от дните искам да отидем до Античния Сиде да го разгледаме и после да съчетаем с шопинг в Нова мол, този мол видях от Гугъл мапс,  че е най-големия в околността и с познатите марки. Знам, че има маршрутки до Античния Сиде  , ние ще сме в хотел Сиде Премиум. Но какво да гледам , надпис на тях, някакъв номер, няма да мога да се разбера на турски с шофьорите. А и като ми е за първи път , нямам идея как ще комуникирам с тях. Та ще съм благодарна за съвет как да се придвижа от хотела до останките от древния Сиде и после до Нова мол Манавгат. И после пак до хотела. Какво е работното време на маршрутките или автобуси, ако окъснеем?

# 573
  • Варна
  • Мнения: 3 955
как да се придвижа от хотела до останките от древния Сиде и после до Нова мол Манавгат. И после пак до хотела. Какво е работното време на маршрутките или автобуси, ако окъснеем?нтрум Сиде
 

пред хотела ще спете долмуш до центум Сиде , след това следващия долмуш казвате отогар и ще ви закарат на автогарата Сиде , там търсите Манавгат и ще ви закарат на отогар Манавгат- там долмуш до НоваМол , водопадите и т.н.Всяко качване на долмуша ви е около 3 - 4 лири.На 200 м. от отогар Манавгат е пазара със всякакви дрехурници - големия пазар е в понеделник и със стотици земаделски производители - от другата страна  на  отогар Манавгат е главната улица на Манавгат - там има 5 етажен Уайкики , 2 Де Факто и други техни вериги.Долмуши навсякаде из Турция има и до полунощ.

# 574
  • Мнения: 496
Те имат надписи отпред/табелки за къде пътуват.

# 575
  • Мнения: 539
Искам да попитам нещо тези, които са почивали в Сиде . Един от дните искам да отидем до Античния Сиде да го разгледаме и после да съчетаем с шопинг в Нова мол, този мол видях от Гугъл мапс,  че е най-големия в околността и с познатите марки. Знам, че има маршрутки до Античния Сиде  , ние ще сме в хотел Сиде Премиум. Но какво да гледам , надпис на тях, някакъв номер, няма да мога да се разбера на турски с шофьорите. А и като ми е за първи път , нямам идея как ще комуникирам с тях. Та ще съм благодарна за съвет как да се придвижа от хотела до останките от древния Сиде и после до Нова мол Манавгат. И после пак до хотела. Какво е работното време на маршрутките или автобуси, ако окъснеем?


Лично мнение - един ден отидете до Сиде, а на другия до Манавгат.На 200 метра от хотела е първа спирка на долмушите.  Питате за Сиде и на последна спирка слизате и отивате и разглеждате Антик Сиде.
На другият ден отново като излезете от хотела  хващате долмуш за Манавгат.Ние сме казвали на шофьора да ни спре до магазина на  Уайкики, който е на 3-4 етажа И след това сме се разхождали из града. Не знам къде е този МОЛ, но най-вероятно ще се наложи от града Манавгат да хванете още един долмуш и да стигнете до него.

Последна редакция: сб, 01 юни 2019, 09:18 от tedizonova

# 576
  • Мнения: 803
Благодаря ви много за отговорите, звучи ми сложно,  но дано да се оправим.  Нямам предвид р.Манавгат и водопадите й. А само Nova mall, Manavgat. Така поне е надписа върху самата сграда. А таксита ползвали ли сте ? Някой беше споменал фиксирана цена 6 евро. От толкова четене не помня къде беше 😄😄😄--
Ние сме 3-ма души, и дали няма да е добре да хванем , със сигурност трябва да питам таксито колко ще вземе до мола, правят ли пазарлък (то хич ме няма по тая част де ) , да не остана изненадана ?

https://www.google.com/maps/dir/Side+Premium,+Evren+Mah.,+27.Cad … 3469412,13z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x14c35ec6a8458b2f:0xbaab09d794fae8b7!2m2!1d31.3385796!2d36.810484!1m5!1m1!1s0x14c359bf8fa6bcbd:0x66388d216fe6ff30!2m2!1d31.4253412!2d36.7810095!3e0

Това е пътя от хотела до мол-а ?  А има ли някой, който е ходил до този мол, заслужава ли си или в района се намират същите магазини, нямам нищо конкретно да пазарувам от този мол, просто търсих молове и шопинг центрове и го намерих.

Последна редакция: сб, 01 юни 2019, 11:39 от Краси2603

# 577
  • Мнения: 539
или в района се намират същите магазини, нямам нищо конкретно да пазарувам от този мол, просто търсих молове и шопинг центрове и го намерих.
Благодаря ви много за отговорите, звучи ми сложно,  но дано да се оправим.  Нямам предвид р.Манавгат и водопадите й. А само Nova mall, Manavgat. Така поне е надписа върху самата сграда. А таксита ползвали ли сте ? Някой беше споменал фиксирана цена 6 евро. От толкова четене не помня къде беше 😄😄😄

Не е сложно ако следвате указанията,които Ви дадахме. Слизате на отогар Манавгат и питате кой долмуш ходи до Nova mall.


Отново се включвам. Сега като видях къде е този МОЛ може би долмуша от хотела Ви до Манавгат да минава покрай него. Питайте шофьора за МОЛ-а, защото ми направи впечатление че доста обикаляхме преди да стигнем град Манавгат. Щом нямате нищо конкретно за пазаруване аз Ви предлагам да посетите  Уайкики в Манавгат.

Последна редакция: сб, 01 юни 2019, 13:06 от tedizonova

# 578
  • Мнения: 52
Здравейте ,
Нахлувам в темата , тъй като за първи път ми предстои почивка в Турция и сме се спрели на Дидим. В темата не намерих почти никакви отзиви за мястото и това ме изненада , тъй като бях решила , че това е предпочитана дестинация. Ще пътуваме с Емералд или турс клуб още не съм решила окончателно. Относно хотелите обаче имам доста колебания тъй като харесах the Roxy luxury spa ,който е 5 звезди и е на плажа и другия вариант the holiday resort , който пък е 4 звезди и отново е на плажа . Ценова разликата между двата при условията на нашета почивка ще е около 300 лв за двама човека и се чудя много . Реално погледнато не съм от много придирчивите клиенти и държа на хубав плаж тъй като мисля там да прекараме повечето време. Ако имате някакви впечатления и отзиви за курорта и хотелите ще се радвам да споделите.
Благодаря предварително и приятна почивка на всички Simple Smile

Здравейте, Paris love.
Два пъти съм почивала в Дидим. Градът има какво да предложи като магазини и места за разходка. Има си т.нар. пазарен ден. Не познавам двата хотела, за които пишете, ние почивахме в Aquasis. Приятно изкарване.

# 579
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 444
Полезна информация за новото летище на Истанбул:
https://blog.esky.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BB … ORT_TK_31_05_2019

# 580
  • Мнения: 681
Ако някой има някакви въпроси по темата с новото летище да пита, аз имах доста полети от там и го познавам добре вече, писал съм и достатъчно по въпроса тук

Понеже виждам, че се интересувате, на летището освен маркови магазини има и LC Waikiki.



EDIT:
Относно Nova Mall, хващаш си долмуш за Manavgat и казваш на шофьора да спре на Nova Mall, на връщане се качваш на долмуш за Çolaklı и си казваш хотела, ще ти спрат близо до него. Няма нужда да знаеш турски, за да се разбереш с шофьорите единствено трябва да им кажеш къде отиваш. Обикновено работят от 7 до 24 часа и са през 5-10 мин.

Последна редакция: нд, 02 юни 2019, 01:01 от Adventurer

# 581
  • Варна
  • Мнения: 3 955
Благодаря ви много за отговорите, звучи ми сложно,  но дано да се оправим.  
 заслужава ли си, просто търсих молове и шопинг центрове и го намерих.

Даже е прекалено лесно и става въпрос за сума от 3 - 4 евро на всички за отиване и връщане с долмушите.
Хубаво е все пак да се разходите и по централната улица на Манавгат - и там може да намерите нещо интересно.А Уайкики в Манавгат е на 5 етажа Simple Smile

# 582
  • Пловдив
  • Мнения: 2 027
Дойде юни.Много от нас ще почиват сега.Пожелавам много слънце  положителни емоции и да не забравите да споделите .

# 583
  • Sofia
  • Мнения: 3 816
Дойде юни.Много от нас ще почиват сега.Пожелавам много слънце  положителни емоции и да не забравите да споделите .
Slavei4e, Приятна почивка, много слънце и добро настроение Ви желая. 😀 Ще чакам с нетърпение отзиви. 😀

# 584
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
В крайна сметка се спряхме в избора си на Gurar Premier Belek, надявам се да не сме сбъркали Simple Smile. Хотелът е на 1км. от центъра на Белек. Въпросът ми е има ли интересни забележителности там, които да си заслужават да отидем да разгледаме?

Общи условия

Активация на акаунт