На море в Турция - тема 60

  • 60 470
  • 771
  •   1
Отговори
# 645
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Бягай далече от Рамада-Сиде.Една позната беше миналата година там остана разочаровата при условие ,че и беше първа почивка в Турция.Аз също съм виждала табелата му като се влиза в Сиде.Буквално в полето далече от морския живот.

# 646
  • Мнения: 1 710
Момичета и момчета,  моля за помощ ,дадоха ни оферта и се спряхме на два хотела ,трябва да реша до утре и да платя . Ще сме с колата и двете деца ,на 7г .и 12 г.


KAMELYA K CLUB 5*
   или
Club Mega Saray

 За Камелия е писано доста, за това няма да се спирам подробно, само ще напиша, че най-големите плюсове на комплекса са чудесния пясъчен плаж и красивата територия. Като съотношение цена-качество ми се струва, че парите, които му искат са малко повече от необходимото.
Клуб Мега Сарай не е от популярните сред българите хотели и рядко се срещат отзиви. Комплексът е стар, съответно градината е хубава и зелена, територията е огромна. Стаите са реновирани преди няколко години и са в прилично състояние. Външния вид на вилите е малко странен, според мен.
Скрит текст:
Имайте предвид, че някои от клубните стаи нямат балкон или имат нещо, което прилича на остъклен балкон.
Друга особеност е, че климатикът може да работи в определени часове. От стандартните стаи най-добри са тези в основната сграда, но пък те са най-отдалечени от всичко.
От години хотелът се слави с добро обслужване, хубава и разнообразна храна и вносен алкохол. Ол инклузива е 24 часа и винаги има какво да се яде и пие. И в Мега Сарай, както в Камелия, водните пързалки са малко и не са особено интересни. Сладоледите преди бяха насипни, сега не знам дали има опаковани. Дневната анимацията е стандартна, за вечерната нямам наблюдения.

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 07:27 от Мaрги

# 647
  • Мнения: 1 231
Ами аз така като ви чета ,май ще отложа за сега резервацията .
Нещо тази година хич ги няма турците .
Икономисва се от персонал ,от храна абе нз .
В голяма чуденка сме .
Бяхме решили за Ариа Кларос -Кушадасъ ,писах в фб страничка има ,ами имало много голяма денивелация ,стайте били малки ,храната била еднообразна .Други пък казват само хубави неща и сега нз какво да правим ,да търсим ли др.хотел ,или тази година да ходим не в Турция .
За стаите не съм съгласна. Бяхме 6бр семейства - и в къщичките, и в хотела стаите бяха много големи! И за други работи не съм съгласна, но не ми се повтаря.

# 648
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
Марги , момичета - благодаря  Ви . Агенткага вчера каза ,ако нещо друго избера да и кажа  ,за да провери ,защото проблема е ,че искаме фамилна стая ,а в този диапазон финансов ,няма останали  кой знае колко варианти .

# 649
  • Мнения: 1 710
мадам тиква, като цени Maritim Pine Beach, Sherwood Dreams Resort, Alva Donna Beach Resort, Turquoise се доближават до Мега Сарай и Камелия. Погледнете ги и тях, добри хотели са, може пък да ви допаднат като цени и условия.
Ако се търси старателно със сигурност ще се намерят и други хотели с подобни цени.

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 08:16 от Мaрги

# 650
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравейте!
За тези от вас, които вече посещават турските курорти, имам един въпрос:
с каква валута е най-подходящо да се тръгне натам?

Предполагам, че с доларите ще сме на загуба, понеже те май не ги и приемат даже... вие кажете. Но и да ги приемат, е на неизгоден курс.

В хотелите и магазините как е? С каква валута е удобно да се плаща? Лири, евро?

# 651
  • Велико Търново
  • Мнения: 167
Здравейте,да попитам някой заплащал ли е допълнителна седалка в автобус?Ако да,колко струва и спазват ли си,че си платил или....,понеже сме двама и дете и ми се иска допълнит.седалка.Мерси предварително

# 652
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Ами аз така като ви чета ,май ще отложа за сега резервацията .
Нещо тази година хич ги няма турците .
Икономисва се от персонал ,от храна абе нз .
В голяма чуденка сме .
Бяхме решили за Ариа Кларос -Кушадасъ ,писах в фб страничка има ,ами имало много голяма денивелация ,стайте били малки ,храната била еднообразна .Други пък казват само хубави неща и сега нз какво да правим ,да търсим ли др.хотел ,или тази година да ходим не в Турция .
За стаите не съм съгласна. Бяхме 6бр семейства - и в къщичките, и в хотела стаите бяха много големи! И за други работи не съм съгласна, но не ми се повтаря.
Моля ви, пишете ми  на лични да не занимаваме другите .
Ще съм благодарна ,ако сте били там и споделите .
Много противоречиви мнения прочетох и много се чудим .

# 653
  • Мнения: 10 418
с карта

# 654
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Здравейте,да попитам някой заплащал ли е допълнителна седалка в автобус?Ако да,колко струва и спазват ли си,че си платил или....,понеже сме двама и дете и ми се иска допълнит.седалка.Мерси предварително
Да, може да платите само седалка ако има такава свободна, цената е около 100-120 лв в зависимост от това до къде пътувате.

# 655
  • Велико Търново
  • Мнения: 167
Здравейте,да попитам някой заплащал ли е допълнителна седалка в автобус?Ако да,колко струва и спазват ли си,че си платил или....,понеже сме двама и дете и ми се иска допълнит.седалка.Мерси предварително
Да, може да платите само седалка ако има такава свободна, цената е около 100-120 лв в зависимост от това до къде пътувате.
Мерси,до Дидим,ще питам,мерси много!

# 656
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Предстои ни почивка в Кушадасъ. Чудя се колко турски лири да си обменя. Хотелът е ол инклузив, транспортът е с автобус, не възнамеряваме да ходим на шопинг. Допълнителните екскурзии доколкото разбирам се плащат в евро. Тогава има ли за какво изобщо да използваме турски лири? Все ще обменим някоя и др.лира, за да имаме за транспорт до Кушадасъ и да си купим локум или баклава на връщане от Турция, но ме притеснява да не изпускам някой разход, за който не съм се сетила. Ако ходим в някой МОЛ, там може да се плаща с дебитна карта, нали? Има ли някакви големи такси при плащане с карта или теглене на пари от дебитна карта?

# 657
  • Мнения: 3 118
Предстои ни почивка в Кушадасъ. Чудя се колко турски лири да си обменя. Хотелът е ол инклузив, транспортът е с автобус, не възнамеряваме да ходим на шопинг. Допълнителните екскурзии доколкото разбирам се плащат в евро. Тогава има ли за какво изобщо да използваме турски лири? Все ще обменим някоя и др.лира, за да имаме за транспорт до Кушадасъ и да си купим локум или баклава на връщане от Турция, но ме притеснява да не изпускам някой разход, за който не съм се сетила. Ако ходим в някой МОЛ, там може да се плаща с дебитна карта, нали? Има ли някакви големи такси при плащане с карта или теглене на пари от дебитна карта?

Ще ви трябват лири евентуално за бакшиш, на пиколото, за някой сувенир и т.н. На връщане за вода, за WC, ако сте с автобус..
Принципно навсякъде ще ви вземат и еврото, ако пазарувате в някой магазин за дрехи или сувенири. В хранителните магазини не знам дали върви евро.
Мисля, че няма такси за плащане с дебитна карта, но избягвайте да теглите в брой, защото тук вече таксите са високи. Всъщност бихте могли да ги проверите в страницата на вашата банка.

# 658
  • русе
  • Мнения: 643
Ходихме на разходка до  Авсалар на 1,5 км от хотела и никъде по сергиите и магазините /дрехи, сувенири, локуми и др./ не искаха и да чуят за турски лири.Цените направо си бяха написани в еврота и долари. Плащахме и с двете валути,  а турските лири си ги върнахме  почти всичките в България, на летището може и с трите валути да плащаш - едно кафе 5евро или 31-32 тур.лири.

# 659
  • София
  • Мнения: 1 841
За всички, които са избрали Суено Белек (без значение Голфа или Делукса защото са едно цяло) могат да бъдат абсолютно спокойни.
Суено са същата изключително висока класа каквато бяха и миналата, и по-миналата година.
За това този път няма да пиша отзив, който желае може да прочете предишните два, едно към едно са. Няма еднообразно храна, няма лошо обслужване, няма камъни по плажа, няма менте алкохол, всичко си е на същото ултра високо ниво.
В Суено няма криза. Спомням си как преди няколко месеца бяхме в прехвалените Делфини и то във флагмана им - Делфин би гранд. Бях се отчаял от нивото на обслужване на персонала, от асортимента (все едно бяхме в купонния режим в България преди 20 години и всичко бе лимитирано, от времетраенето на ядене на шоколадови бонбони-от 15 до 16 часа до студения Спа център и хамам, от недостига на места за всички в новогодишната нощ до абсурдно лошото ниво на обслужване, някой тук хвалеше обслужването, но явно наблюденията са били за едно време...)
В Суено ни посрещнаха със същото изобилие както и преди, дадоха ни същата стая от миналата година, която бяхме пожелали с писмо миналата седмица, обслужиха ни със същото внимание и си заслужиха изцяло бакшиша и на рецепцията, и в ресторанта, и в първия бар където седнахме.
За разлика от Делфин Би гранд където за пръв път от 12 години дори и не помислих камо ли да оставя бакшиш.
Времето е прекрасно, Суено е прекрасно.
Пожелавам на всички прекрасно лято в хотелите, които са си избрали 😊
И да не забравя резервацията ни е през Травел република. Всичко е ОК👌

Общи условия

Активация на акаунт