Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 15

  • 27 306
  • 743
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 17
Здравейте отново и отново ще ви помоля за едно разяснение.
Чета и старите теми, и мненията на Невена и малко се омотах...
Значи, мен ме натовариха с глюкоза заради изследване на растежен хормон, но не ми пуснаха инсулин. Резултатите на кръвната захар са:
 4.8 на 0 мин.
5.5 на 60 мин.
3.9 на 120 мин.

Казаха ми, че имам ИР и ми предписаха, явно максималната доза, Глюкофаж - 3х1000мг.
Правилно ли разбирам, че без инсулин, поне на 0 мин., тази диагноза не може да се постави? За сведение, нямам излишни килограми - 172 височина, 60 кг.
Аз ще си изследвам инсулина на гладно, разбирам, че това би могло да покаже проблем и по-скоро - ако е наред, пак не значи, че няма ИР...
От Глюкофажа имах чувството, че умирам, по-зле не съм се чувствала през живота си и като стигнах 2х1000 не издържах дълго...
Нещо се вкарах в много филми и затова ще са ми много ценни вашите съвети!

# 616
  • BG
  • Мнения: 4 459
Преценила е док по това, че кр. захар на 120 мин е по-ниска от нулева, което значи, че се произвела повече количество инсулин, който я е смъкнал до това ниво. Има някаква крива, която се проследява при натоварване. при нея кр. захар на гладно е добре да е по-ниска от 120 мин.
Нека и по- запознатите да кажат.

# 617
  • Мнения: 4 042
Долче, евентуално да си вдигнала пикочната киселина? По време на гладуване и/или отслабване може да се повиши. Не е само при подагра и от "плющене на месо" Simple Smile

Хепили, ти си от тези случаи, при които и без инсулин може да се съди. Косвено съдят, че инсулинът е висок защото е понижил доста КЗ на 120 минута. С нормално тегло и без ясни стойности обаче се учудвам и аз на дозата. Може би наистина натоварване да направиш и да потърсиш второ мнение?

Момичета, подминахме една добра идея дадена от някой по-напред в темата. А именно за бял списък на лекарите. Такива, от които сте доволни, обръщат внимание и дават добри съвети за ИР, и от чието лечение имате резултати.

# 618
  • Мнения: 17
Благодаря, нощен гост и Бледолилава!
Ще трябва да го повторя, но по-нататък, сега не мога, не са минали дори 3 месеца...
Много зле ми понесе тази глюкоза. Не помня някога да ми се е дояло нещо сладко, не обичам картофи, тестените неща са ми пълнеж, а имам и непоносимост към мая. Тази глюкоза ми разказа играта...
Ще го мисля кога да стане и продължавам да чета.

# 619
  • BG
  • Мнения: 4 459
Можеш да пуснеш само инсулин на гладно, натоварването е най- добре веднъж годишно да се прави.

# 620
  • Мнения: 27 759
Бледолилава, не вярвам да е било от пикочната, добре ми беше. По-скоро нещо с глюкозата е било (по онова време може би през ден хапвах по малко плод, либерална бях и с мляко, ядки), КЗ ми беше 5,65 някъде- на гладно. Също се сещам, че и доста често ми изтръпваха стъпалата нощем като ставах, сутрин. Като походех малко и петите ми се натъртваха. Сега и да си позволя нещо нережимно не ме болят стъпалата. Но и не ми се ядат особено често нережимни неща де.

# 621
  • New Zealand
  • Мнения: 871
Здравейте, момичета.
Включвам се с един бърз въпрос. Какво мислите за редовен прием ( всяка сутрин ) на една чаена лъжичка мед? Ясно е, че се опитвам да огранича въглехидратите. Благодаря предварително Simple Smile

# 622
  • Мнения: 32 283
За какво ти е?
За кафето ли?
Аз слагам мед, но една трета кафена лъжичка, а ти цяла чаена.
Ами не мисля хубаво, ама ти си решаваш.

# 623
  • Мнения: 13 424
Аз също слагах по много, но с годините преминах от доста дълго кафе на късичко еспресо. Едно че в него няма как да се сложи много мед или захар, друго че колкото по-късо се пусне еспресото, по-малко горчи. По някое време спрях да му слагам хич, а преди години си пиех кафето направо отровно от захар. После и с меда се опитвах толкова сладко да го докарам, обаче някакси ми е по-силен вкусът му и намалях, намалях... докато спрях да търся дори малко.

# 624
  • Мнения: 32 283
Да, намаля се. И аз меда го намалих още повече.

# 625
  • Мнения: 18 542
По-добре сметана вместо мед, ако е идеята да не е горчиво кафето.

# 626
  • New Zealand
  • Мнения: 871
Много благодаря за отговорите, момичета!
Отскоро започнах да закусвам палачинки по Healthy with Denny. Понеже съм ограничила млечните, не знам с какво да ги съчетавам. Ядковите масла са пълни с калории и не е добре да са част от ежедневното ми меню, така че съм в чуденка....

# 627
  • Мнения: 1 882
Благодаря за темата, скоро ще се изследвам и ще споделя резултати. Имам някакъв проблем с щитовидната, увеличена е, ТСХ и пролактинът също. По препоръка на някой във форума ме насочиха за изследване на инсулина и някои витамини.
Иначе симптомите ми са лесна умора, подпухнало лице, акне, не мога да сваля килограми дори с ограничения и диета, но може би има значение, че всеки ден хапвам по нещо сладко.
След изслеванията ще отида и на ендокринолог, записала съм се при Магардичян /Варна/.

# 628
  • Мнения: X
Много благодаря за отговорите, момичета!
Отскоро започнах да закусвам палачинки по Healthy with Denny. Понеже съм ограничила млечните, не знам с какво да ги съчетавам. Ядковите масла са пълни с калории и не е добре да са част от ежедневното ми меню, така че съм в чуденка....
Ядковите тахани имат повече калории от мед? Не знам ,де. Само питам.
Опитай палачинките на Дени с кокосова сметана. Охлаждаш в хладилника за половин час кутия с кокосово мляко и като я отвориш има отгоре един дебел пласт разкошна кокосова сметана.
Останалата вода може да се пие или в някакво ядене да се сложи. Може и да се замразява на кубчета лед и да се ароматизира вода с такъв лед.
Съществува също кокосова сметана, която се разбива на крем шантий лесно.
Също така домашни "сладко":сварени с малко вода ягоди, малини или боровинки и сгъстени с чия или агар-агар. За семейството може и мед да се добави като поизстине. Няма голяма трайност.

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 08:19 от Анонимен

# 629
  • Мнения: 1 694
Бледолилава да попитам за ендокринолог в Бургас. Ти от кой беше доволна, че забравих да си запиша името. И  да попитам сега година след като отслабна, холестерола колко ти е и как е щитовидната жлеза. Нормализираха ли се нещата? Питам те , защото мисля да мина на такъв режим на хранене, но все още ме е страх какви ще са последствията, ако дълго време стоим без  почти никакви въглени. И КЗ в момента колко я поддържаш.

Общи условия

Активация на акаунт