Първите ни ЮНСКИ бебчета – Диана и Калоян ще бъдат нашите късметчета - Тема 7

  • 25 117
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 370
Колко тежи вече бебчето the wolf. Наддало ли е много. 😊

# 16
  • Мнения: 100
Колко тежи вече бебчето the wolf. Наддало ли е много. 😊

Интересното е, че го изкараха че е наддало със 700 гр. за 15 дни(беше 2050/2100),а сега ми казаха 2750. Не знам дали е възможно Grinning досега си мислех че върви по-дребно и малко се шокирах с какво темпо расте последния месец. Да са живи и здрави пък... ще ги раждаме все някак накрая. Grinning
 

Последна редакция: ср, 08 май 2019, 16:04 от The wolf

# 17
  • Мнения: 1 694
Аз днес бях на преглед (точно влизам в 35 гс днес ) и излезе, че в гръдна обиколка бебето върви леко назад, а на главата- седмица и отгоре напред. Тоест явно не натрупва достатъчно бързо мазнинки. Та сега ще пия протеин, за да го "напомпам" . Не стига, че с голямата глава сигурно ще имам шевове, ами и ще се роди по-слабичък :/ Освен това ми удвоиха дозата магнезий и но шпа заради постоянни контракции и сега ще лежа вкъщи, че да има време да надебелее малко това бебе преди да се е родило

# 18
  • Мнения: 370
Grinning Душичка 😁
Аз съм утре на преглед да видим колко ще ми кажат. И моята бебка беше 2100 преди 2 седмици.
Колко тежи вече бебчето the wolf. Наддало ли е много. 😊

Интересното е, че го изкараха че е наддало със 700 гр. за 15 дни(беше 2050/2100),а сега ми казаха 2750. Не знам дали е възможно Grinning досега си мислех че върви по-дребно и малко се шокирах с какво темпо расте последния месец. Да са живи и здрави пък... ще ги раждаме все някак накрая. Grinning

# 19
  • Мнения: 43
Честита нова тема! Успех на всички!

# 20
  • София
  • Мнения: 39
И аз се записвам, но да не пропусна да си задам пак въпроса - кога се "записахте" (подадохте/попълнихте документи) за раждане - в 36 седмица, но започната - 35 г.с. + 1,2,3, или навършена Simple Smile

Аз също съм при Билчев и миналата седмица като бях на преглед ( 34+6 ) ми каза в началото на тази да пусна изследвания и като са готови да мина през кардиолог / анестезиолог. Мисля утре да отида ( 35+5 ). Предполагам като се видите следващия път ще ти каже кога да си го планираш.

# 21
  • Мнения: 100
Grinning Душичка 😁
Аз съм утре на преглед да видим колко ще ми кажат. И моята бебка беше 2100 преди 2 седмици.
Колко тежи вече бебчето the wolf. Наддало ли е много. 😊

Интересното е, че го изкараха че е наддало със 700 гр. за 15 дни(беше 2050/2100),а сега ми казаха 2750. Не знам дали е възможно Grinning досега си мислех че върви по-дребно и малко се шокирах с какво темпо расте последния месец. Да са живи и здрави пък... ще ги раждаме все някак накрая. Grinning
Айде да кажеш и ти как върви човечето Grinning сигурно и тя ще е дръпнала на кила. Не мога да повярвам колко големи стават вече.

# 22
  • Мнения: 232
Да си кажа и аз ... днес ми беше 3тата ФМ 32+5 1800 гр. Малко изостава бебка, но доктора каза че си е в нормите и да не се притеснявам. Гледа абсолютно всички органи. Извика ме на преглед след 3 седмици и се надявам тогава вече да е качила , ако ли не май ще трябва да започна и аз протеина Simple Smile))  поне знам, че с коляно ме рита така жестоко Confused

# 23
  • Мнения: 314
Аз днес бях на преглед (точно влизам в 35 гс днес ) и излезе, че в гръдна обиколка бебето върви леко назад, а на главата- седмица и отгоре напред. Тоест явно не натрупва достатъчно бързо мазнинки. Та сега ще пия протеин, за да го "напомпам" . Не стига, че с голямата глава сигурно ще имам шевове, ами и ще се роди по-слабичък :/ Освен това ми удвоиха дозата магнезий и но шпа заради постоянни контракции и сега ще лежа вкъщи, че да има време да надебелее малко това бебе преди да се е родило

Извинявай за въпроса,но понеже знам че и двете сме за 19.06 защо влизаш в 35 седмица днес,на мен аг то днес ми каза 34г.с ....не мога да ги оправя тези месеци и седмици

# 24
  • София
  • Мнения: 616
Хоп и аз в новата тема! Дано я напълним само с позитивни постове! 😊

# 25
  • Мнения: 3 252
Извинявай за въпроса,но понеже знам че и двете сме за 19.06 защо влизаш в 35 седмица днес,на мен аг то днес ми каза 34г.с ....не мога да ги оправя тези месеци и седмици
-> всички броят различно, навършва се 34 г.с. и се започва 35 г.с. Реално утре ще е 34+1 г.с., което според повечето мед. учебници се брои 35 г.с.

# 26
  • Мнения: 458
Здравейте и от мен. Супер нова темичка.
Днес и аз бях на преглед в 34+2дни 2528гр. АГ каза, че е точно в норма, а плацентата ми е калцирала и е 2 към 3 степен, но каза че е напълно нормално за седмиците в които съм. Питах я и за пустите бълхи, каза че е възможно човек да се зарази, но много рядко по опасни са кърлежите. На 17.05 съм на тонове и си взимам направлението и обменната карта най накрая. Успех на всички! 😊😘🤗

# 27
  • Мнения: 560
Благодарим за темата! Flowers Bouquet
Това с размерите на бебето вероятно е малко относително, защото и с милиметър да трепне ръката на лекаря - калкулира други стойности. Да не говорим, че вероятно и апаратите фабрично си имат някакви допустими стойности на отклонение... минимални, разбира се. Лекарите си знаят кое как да си тълкуват. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 694
Аз днес бях на преглед (точно влизам в 35 гс днес ) и излезе, че в гръдна обиколка бебето върви леко назад, а на главата- седмица и отгоре напред. Тоест явно не натрупва достатъчно бързо мазнинки. Та сега ще пия протеин, за да го "напомпам" . Не стига, че с голямата глава сигурно ще имам шевове, ами и ще се роди по-слабичък :/ Освен това ми удвоиха дозата магнезий и но шпа заради постоянни контракции и сега ще лежа вкъщи, че да има време да надебелее малко това бебе преди да се е родило

Извинявай за въпроса,но понеже знам че и двете сме за 19.06 защо влизаш в 35 седмица днес,на мен аг то днес ми каза 34г.с ....не мога да ги оправя тези месеци и седмици
Днес ми е първи ден от 35 седмица, 34+1 (34 навършени седмици, влизам в 35 днес) Simple Smile

# 29
  • Мнения: 314
Ясно,мен ми е точно 34+0,явно и затова аг каза 34... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт