Шести клас 2018/2019 - тема 5

  • 22 372
  • 758
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 1 573
Нашите имаха изходно по ЛИТ след класното по БЕЛ. Не беше преразказ, а тест.

За догодина я записах в Междучасие и по бел, и мат, пък ще видим.

# 301
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
При нас всичко приключи - класно по БЕЛ, класно по математика, изходно по български език само, изходно по математика. Девойката ще завърши с 12 шестици и 1 петица - по математика. Като учение - бива, като дисциплина у дома - ужас Neutral Face Но...това е друга тема.

# 302
  • Мнения: 520


*Biskvitka*, и при нас положението натам се очертава - по математика няма да правят изходно, а ще им дава в часовете задачи и ще ги гледа как ги решават...

# 303
  • София
  • Мнения: 7 209
Моля за малко съдействие.
Не знам дали вече изключвам от умора, но никъде не успявам да намеря държавния план прием за 2019/2020.
По-конкретно ме интересува как ще се формира балът за езиковите гимназии в София, и как се удвояват/ утрояват точките по БЕЛ и математика.
Че пак ситуация ЕЖК днес. Simple Smile

# 304
  • Мнения: 6 946
Моля за малко съдействие.
Не знам дали вече изключвам от умора, но никъде не успявам да намеря държавния план прием за 2019/2020.
По-конкретно ме интересува как ще се формира балът за езиковите гимназии в София, и как се удвояват/ утрояват точките по БЕЛ и математика.
Че пак ситуация ЕЖК днес. Simple Smile
Предполагам за София питаш Simple Smile
Сайта на руо, леко скролни тук:
http://ruo-sofia-grad.com/20192020-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%B … D0%BD%D0%B8%D0%B5

и в ексел направо пак оттам:
http://ruo-sofia-grad.com/sites/default/files/documentspriem/prilozhenie1.xlsx

# 305
# 306
  • София
  • Мнения: 7 209
Тъкмо открих топлата вода.Simple Smile
Кой да отвори файл в секция с новини за прием в училища по изкуствата...
Благодаря!

# 307
  • София
  • Мнения: 4 035
Виж това върши ли ти работа:
http://ruo-sofia-grad.com/sites/default/files/documentspriem/prilozhenie1.xlsx

Много сме писали Simple Smile

# 308
  • София
  • Мнения: 7 209
И аз помня, че съм чела, ама...
Адски много работа имах днес, и точно 16 пъти стигнах до файла в сайта на руо. И не го отворих. Simple Smile
Тъй де. Една майка на дете от класа ни упорито твърдеше днес, че се взимали три пъти точките по БЕЛ за езиковите.
Видно нищо общо с действителността.

# 309
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Хм, странно, при нас за Езиковата именно точките по БЕЛ се утрояват.

# 310
  • Мнения: X
Нищо странно няма. Всяко училище само избира начина на балообразуване за всяка отделна паралелка. Възможно е дори една и съща паралелка да е имала различно балообразуване през годините.

# 311
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Аз разбирам, но е странно, защото така учениците от два съседни града например не са равнопоставени, а си мисля, че не е редно да е така.

# 312
  • Мнения: X
Защо да не са равнопоставени? Условията за кандидатстване в конкретна паралелка са еднакви не само за децата от два съседни града, но и за учениците от цялата страна.

# 313
  • Мнения: 520
Върнаха ни изходното по БЕЛ , и имаме шестица- чак не можел да повярва, защото сподели, че му се сторило много трудно, но отговорил на всички въпроси....и сега е много доволен.
И ние ще кандидатсваме в математическа и езикова гимназия....
Какво ви  е мнението за езикова гимназия? Заслужава ли си? Много се замислям...харесва ми, че ще излезеш с поне един език, което в днешно време не е добре , а задължително да знаеш поне един език...знам при мен каква мъка е с английския...все си уча и все съм до никъде...Neutral Face

# 314
  • Мнения: 24 467
То си зависи от езиковата гимназия това, дали е "добре". Както и от самия ученик.

Общи условия

Активация на акаунт