Високо AST след вадене на сливици!

  • 5 139
  • 108
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1
Здравейте,

Прочетох цялата тема. Надявам се всички деца да са добре и да се подобряват! Нашите дъщери (6 и 9 г) изкараха скарлатина в края на 2019 г. Оттогава и двете поддържат високо АСТ - малката над 1000, голямата около 500. Малката изкара по-трудно зимата, направи пневмония през февруари и направихме отделно 2 курса с Аугментин за намаляване на АСТ, след което имаше лек, но несъществен спад. Освен това двете не боледуват често и са добре. По препоръка на личния лекар, направихме консултация с УНГ и разбира се веднага ни пращат да махаме третата сливица - за малката трябвало 100%. Въпроса ми към майките минали по този път - има ли подобрение при децата с направена операция?! При положение, че нашите не боледуват сега има ли смисъл да се прави?! АСТ е притеснително, но операцията ще помогне ли за това в крайна сметка...


При дъщеря ми махнахме и трите сливици - третата и другите две. АСТ  беше високо преди операцията и след операцията си остана почти същото - нищо не падна. Бяхме в болница, където и наливаха венозно антибиотик и тогава влезе в норма, но за кратко и после пак се вдигна от само себе си, без да е била болна и въобще да е имала симптоми на нещо. Ревматологът, при който ходихме ми обясни -  днес може да го изследвате и да е в норма и след няколко дена да се срещне с дете, носител на стрептокок и дъщеря ви да вдигне АСТ пак - и какво от това - това не било болест. При положение, че децата ви не боледуват, защо ще махате каквото и да било? Особено пък сега да правите операция при този коронавирус. Ние извадихме сливиците на дъщеря ми не заради високото АСТ, а защото  бяха на дупки и изхвърляше тапи и казаха, че това не може да се оправи.

# 106
  • Мнения: 13
А някой да е получил странични ефекти от Депоцилина-депигментиране на кожата,малки бели точици,перлени?

# 107
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Успяхме да го свалим на 400.Сложиха ни ваксината за морбили.

# 108
  • София
  • Мнения: 11 408
Супер.
Ние от 520 успяхме до 220 за година и половина и ЛЛ каза да спрем да го следим, възможно е и да не падне под 200, което е горната референтна в лабораторията, където го изследваме.

Общи условия

Активация на акаунт