Астрология - 15 тема

  • 30 440
  • 736
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 267
Ако хорарната карта е нерадикална, то ще се покаже. Но има и друг момент. Много наши астролози набеждават хорара за нерадикален, защото не познават в дълбочина правилата и изключенията, а боравят с някои по-общи шаблони. Хорар със Сатурн в 7 дом може да бъде радикален, хорар с Асцендент в първия или последния градус също. Има и много допълнителни съображения за радикалност – от традиционната астрология, за които повечето наши астролози не са и чували, а те са важни. Обявяват картата нерадикална, а тя съвсем спокойно може да се тълкува и показва развитие. Наблюдавала съм го на практика, с предоставена впоследствие обратна връзка. По хорари, за които други астролози или по-напреднали любители са се изказали, че са нерадикални. Първо трябва да се уточни понятието нерадикалност, що е то и за какво се използва, поради какви съображения?

# 121
  • При децата ми
  • Мнения: 6 072
Ако хорарната карта е нерадикална, то ще се покаже. Но има и друг момент. Много наши астролози набеждават хорара за нерадикален, защото не познават в дълбочина правилата и изключенията, а боравят с някои по-общи шаблони. Хорар със Сатурн в 7 дом може да бъде радикален, хорар с Асцендент в първия или последния градус също. Има и много допълнителни съображения за радикалност – от традиционната астрология, за които повечето наши астролози не са и чували, а те са важни. Обявяват картата нерадикална, а тя съвсем спокойно може да се тълкува и показва развитие. Наблюдавала съм го на практика, с предоставена впоследствие обратна връзка. По хорари, за които други астролози или по-напреднали любители са се изказали, че са нерадикални. Първо трябва да се уточни понятието нерадикалност, що е то и за какво се използва, поради какви съображения?

Тук наостри уши!:smiley: Сотис, какво ще рече "хорар със Сатурн в 7 дом може да бъде радикален"?

# 122
  • Мнения: 1 120
Не става дума твоя Сатурн къде е, а в момента в който се задава въпроса Сатурн да не попада в 7 дом, доколкото разбрах.

# 123
  • Мнения: 4 390
Според астролога картата е радикална. Simple Smile

Скрит текст:
Сатурн не е в 7Д, Асц не е ранен/късен, няма Луна без курс, има съгласуваност м/у управителя на часа и знака на асц-та

# 124
  • Мнения: 3 267
Според астролога картата е радикална. Simple Smile

Скрит текст:
Сатурн не е в 7Д, Асц не е ранен/късен, няма Луна без курс, има съгласуваност м/у управителя на часа и знака на асц-та



Имам наблюдения за работещи хорари дори с Луна без курс. И това е мит. И не са само мои наблюдения.
По-скоро ще е нерадикален, ако се съберат повече фактори в едно. Например хем АС в първия градус, хем Луна в последния и без курс, хем други указания – липса на връзка между сигнификаторите. Но всичко зависи от конкретния хорар. А понякога в такъв случай не че не е радикален хорарът, а просто не се случва това, за което питаш, или пък въпросът отпада. Имала съм такива хорари за изгубена вещ. Не мога нещо да открия, ядосвам се, пускам хорар. Изглежда нерадикален. После поглеждам и след пет минути откривам вещта, след като ми мине емоционалният афект.

# 125
  • При децата ми
  • Мнения: 6 072
Не става дума твоя Сатурн къде е, а в момента в който се задава въпроса Сатурн да не попада в 7 дом, доколкото разбрах.

Ясно. Аз го разбрах по друг начин.

# 126
  • Мнения: 3 267
Ясно. Аз го разбрах по друг начин.

За хорарна астрология говорим, а не за натални позиции.
Освен това една планета може да бъде в края на 7 дом и реално тя е в 8ми знак от Асцендента. Има разлика.

# 127
  • Мнения: 4 390
По-скоро ще е нерадикален, ако се съберат повече фактори в едно. Например хем АС в първия градус, хем Луна в последния и без курс, хем други указания – липса на връзка между сигнификаторите. Но всичко зависи от конкретния хорар. А понякога в такъв случай не че не е радикален хорарът, а просто не се случва това, за което питаш, или пък въпросът отпада.

Има апликиращ тригон м/у сигнификаторите.

Скрит текст:
Но - сигнификаторите са отвърнати от Асц/Дсц
следващ аспект е Луната опозиция/близка/ Марс в неподв.зн.
Луната е силно увредена

П.С Упр. на 1Д е във Via Combusta

# 128
  • Мнения: 3 267

Това са откъслечни формулировки. От обосновката на астролога ли го копираш?
Тук няма карта и не знаем какъв е бил въпросът.
Всъщност какво се е получило? Астрологът е казал, че хорарът е радикален, а той не е сработил?
Без картинка и въпрос не мога да взема отношение.

Не знам кой е въпросният астролог, но по някои формулировки разпознах принадлежност към традиционната школа. А такива се броят на пръсти у нас.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 18:02 от Sotis

# 129
  • Мнения: 4 390

Астрологът е казал, че хорарът е радикален, а той не е сработил?
Да, уточни го, когато търсех причини защо не е сработил.
Останалото на лични. Simple Smile

# 130
  • Мнения: 3 267
Наскоро в друг форум видях един хорар, на една жена, в който на пръв поглед имаше шанс да се случат нещата, но не е сработил, други обстоятелства са я спрели. Луната не е без курс, на подходящо място, сходящи аспекти с бенефици. Там естественият сигнификатор на въпроса беше поразен, но никой не го гледа – това е от античната астрология. Имаше и фактори, които загатваха за промяна в състоянието на питащия. Луната в хорара обаче на пръв поглед даваше зелена светлина да се реализира въпросът. От любопитство потърсих обяснение и се оказа, че работят скрити фактори. Нещо, което го няма в повечето хорарни книжки и курсове. А там Луната беше и часови управител, ъглова, в сходящ аспект с модерния сигнификатор на въпроса. Сработило е обаче по античните правила.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 18:58 от Sotis

# 131
  • Мнения: 4 390
Ами, какво да кажа...
Едно кило брашно да имаш, на майстор да го дадеш. Simple Smile Hug

# 132
  • Мнения: 1 286
Нищо в една астрологична карта не казва, че това е момент на раждането на човек, задаване на въпрос. Все е небесната обстановка за някакъв момент от време. Разликата е тази, че в хорарът се търси отговор на нещо конкретно, но хорарната карта не е олицетворение на конкретно зададен  въпрос, а на небесната обстановка, по време на която е възникнал този въпрос. В една хорарна карта може да има и много друга информация описваща ситуацията от тази гледна точка. Дори е възможно да има разминаване с конкретно формулирания въпрос. Просто защото може друго да взема превес, представлява действителен интерес за питащия.

# 133
  • Мнения: 3 267
Именно затова при старите хорарни майстори е имало раздел, в който се разглеждат скритите мисли на кверента. Защото наистина има немалко случаи, когато идва някой човек и те пита едно, а мисли друго, т.е. не това е основният му въпрос или има скрити мотиви. Често, при неясно формулиран хорарен въпрос, може да се види от какво е продиктуван въпросът, за какво е загрижен кверентът. Добрият астролог също така може да опише и някои обстоятелства, свързани с въпроса. Не просто отговор с Да или Не, важни са детайлите. По детайлите се разпознават майсторите.

# 134
  • Мнения: 1 286
Искам да споделя нещо, което ме вълнува доста последните няколко години... и то е дали трябва да се взимат пари за Астрология. Бях на мнение, че е грешно и неприемливо, но го променям... защото по-умни хора са казали друго:

Тези дни ми хареса картината на един художник. Цените на картини, рисувани от ръката на този художник, оригинални, са от близо 1000 нагоре. Защо го пиша това. Сега.
За мен работата на истинският астролог, в голямата си част е творчески процес, защото анализира света около нас, а той притежава много богата палитра и представлява също творчески процес. Истинският астролог е своего рода художник, защото рисува картина, с палитрата, която предлага момента. Съответно цената на това, което той предлага, е висока. Репродукциите, принтираните платна, т.е. всеки  астролог, който работи по-готови шаблони, са съответно на по-достъпни цени.

Последна редакция: сб, 29 юни 2019, 14:44 от starinthenightsky

Общи условия

Активация на акаунт