Рецептите на мама

  • 31 156
  • 218
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 988
Angelaaaa, аз правих за нас и отделих за децата преди да сложа захарта. На тях сложих мед и плодове.  На нас си го направих с обикновена захар.

Това с тиквата и маскарпонето ще го пробвам задължително

# 76
  • Мнения: 4 940
Вчера видях една рецепта за бисквити с тиква и реших и аз да пробвам. Овкусявам сладките неща с банан, синът ми е на 8м.
Пюре от тиква, намачкан банан, финни овесени ядки, 1 жълтък, кокосово брашно и кокосово масло, малко канела. Количествата са на око, но доста овес пое, докато стане тесто. После оформих като бисквити и пъхнах във фурната на 180 градуса за около 20- 25 мин.

# 77
  • Мнения: 16 868
Аз му правя мляко с ориз, без никакъв подсладител. Само мляко и ориз.
Все пак децата не познават вкуса на захарта и сладостта, т.е. на тях няма да им е безвкусно кагто на нас, например.

# 78
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021


5 с.л. овесени ядки
3 с.л. брашно от елда
1 настъргана ябълка
1 с.л. масло
Канела

Пекох на 200° до готовност.

# 79
  • Мнения: 2 988
Ориз с броколи, маскарпоне и пилешко месо
Продукти
1/2 глава лук
2-3 розички броколи
100гр пилешко
1ч.ч. Ориз
100 гр маскарпоне

Лукът се нарязва на кубчета, пилешкото на лентички. Задушават се в зехтин и вода с розичките броколи (използвах замразени и като омекнаха ги извадих и нарязах). Като останаха на мазнина, добавих ориза и месото и долях 4 ч.ч. вода. Варих до готовност, дръпнах от котлона, добавих маскарпонето и разбърках докато се разтопи

# 80
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021


Панирано пилешко филе с кокосови стърготини на фурна.

Пилешки гърди, нарязани на тънки ивички
1 с.л. с връх брашно от лимец
Вода
1 с.л. лимонов сок
Щипка сода
Кокосови стърготини

Брашното се смесва с малко водичка, за да стане хомогенна смес, добавя се и содата, погасена в лимомовия сок. Всяко парче филе се потапя в сместа, а след това в кокосивите стърготини. Пече се върху кухненска хартия, но понеже този път нямах, пекох в леко намазнена тавичка. Около 40 мунити наа 200°, като на 20-тата и обърнах.

# 81
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ей много яка рецепта. Моя мъж ще ме накара да ги пържа, но ще опеча и за децата.

# 82
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
И аз бих направила пържени за нас, но и на фурна стана вкусно. Панировката и с яйца може да се направи.

# 83
  • Мнения: 2 988
Кекс с ябълка, круша и фурми
1 ябълка
1/2  круша
3 яйца
10 фурми
1/2 ч.ч. Вода
1/2ч.ч. кисело мляко
1/2 к.ч. зехтин
1 и 1/2ч.ч. брашно
1 бакпулвер
Фурмите се накисват във водата за час, а може и повече да ги държите. (Аз ги държах една нощ в хладилника). Пасират се заедно с водата. Яйцата се разбиват и към тях последователно се прибавят фурмите, киселото мляко, зехтинът и настърганите плодове. Брашното (аз ползвах лимецово, пшенично и оризово) се пресява и към него се добавя към разбитата смес. При нужда се добавя още брашно. Пече се на 180гр на фурна с вентилатор.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 15:34 от Didi i Mitko

# 84
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021

Ябълкови палачинки

1 обелена и настъргана ябълка
1 яйце
Разтопено масло
Брашно от лимец
Вода

# 85
  • Мнения: 16 868
Днес правя тези рецепти:


# 86
  • Мнения: 2 988
Вкусна и засищаща "салата" подходяща за цялото семейство
1/2 пакет кускус
По една шепа грах и царевица и 1 морков
Цедено и обикновено кисело мляко (слагах ги на око)
Лимонов сок на вкус
Варя всичко на веднъж, после изцеждам с гевгир и измивам със студена вода, за да не слепва кускусът. След това добавям млякото, лимоновия сок, а за нас големите може да се добави и бекон или друго пушено месо или пилешко на хапки.

# 87
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021





Бисквити и бисквитена торта


1 намачкан банан
1 настърган морков
1 с.л. сусамов тахан
1 ч.ч. овесени ядки или, колкото е необходимо за лепкаво тесто
Зрънца нар

Смесва се всичко, оформят се бисквитки, нареждат се в тава, застлана с хартия за печене. Върху бисквитките се нарежда нара. Пекат се на 200° около 15 минути.

Крем за тортата:
200 мл. мляко (ползвах домашно козе)
1 яйце
4 с.л. натурално царевично нишесте
Малко водичка
1 с.л. брашно от рожков

Яйцето се разбива добре с нишесте и вода. Млякото се слага на котлона да заври. След завирането, на тънка струйка се прибавя яйцето с непрестанно бъркане. Като се сгъсти се сваля от котлона. В чаша се изсипва малко крем и се натрошава бисквита, отново крем и натрошена бисквита. Връща се за много кратко останалия крем на котлона и се разбърква с брашното от рожков. Накрая се изсипва в чашката. След като изстине се прибира в хладилник, да стегне добре.

# 88
  • Мнения: 118
Здравейте, аз също се чудя какво да измисля за основно и постоянно въртя разни зеленчуци по различни начини. Рецептата е на око, съжалявам, ако това ще затрудни някой. Не се увличам по здравословните продукти, така че може и да не се харесат на всеки моите рецепти. Та, зеленчукова яхния с нахут и пилешко:
Сваряват се морков, лук, чушка, тиквичка и нахут. Аз ползвам от буркан, но трябва да се обелят зърната, защото не е приятно люспите като плуват в яденето. зеленчуците могат да варират според предпочитанията на детето. Към края добавям пилешкото филе, нарязано на миниатюрни хапчици, както и масло и/или маскарпоне. Гледам да не го варя прекалено дълго, за да не стане сухо.

Друго, което често правя за закуска е някакъв вид солена палачинка, разбивам едно яйце, слагам съвсем малко брашно и сирене според вкуса. Накрая изпържвам в масло.

# 89
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Като казахте нахут, скоро пробвах една яхния с него и много се хареса на децата. Задушавам 1 глава лук, 1 морков, 1 скилидка чесън и 1 сладък картоф. Доливам още малко вода и добавям 1 консерва нахут ( обелен). Варя десетина мин и добавям малка консерва домати, подправям със сол, кимион и червен пипер и варя още десет минути. Може да се сгъсти, ако има нужда.

Общи условия

Активация на акаунт