Лещи за очи - 7

  • 41 050
  • 749
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 10 210
Имах период, в който бях по цял ден на компютър. Имах проблем, докато не минах на Биофинити, после не. Без капки.

# 241
  • Мнения: 9 481
И аз съм нонстоп на компютър; с биофинити съм - нямам дерт. Също не ползвам капки.
ММ е програмист - демек също постоянно на компютър, без лещи (от скоро е с очила), но в последните 2-3г вечер слага капки..

# 242
  • Мнения: 6 552
Според мен Вип има предвид, че когато ги сваля, първо слага разтвор и тогава ги слага в контейнера.

Не Flowers Hibiscus, винаги слагам лещите, изливам стария разтвор, обливам с нов - пак изливам и вече пълня с нов и оставям в контейнерчето, за да може вечерта директно като махна лещите да ги оставя там. Както казва soul81, и аз никога не съм оставяла конт. да изсъхне. Така ли е най-правилно всъщност? То много лошо години наред като си почнал по един начил...
П.с. Не помня дали ми е било обяснявано по горепосочения начин да действам или аз съм си започнала с тази рутина, но действително никога не ми е било казвано точно това. Нося лещи от години и не помня как е било, но за първото си закупуване и слагане ходих в оптика - там ми обясняваха и пак ми ги сложиха за първи път.

# 243
  • Мнения: 9 481
..::V.I.P::., когато аз започнах да нося лещи, имаше 2 вида р-р, в едни кафеви стъклени шишенца (няма да смятам преди колко години е това Laughing ); единият за съхранение, а другия за промиване;

# 244
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Честно да си призная, когато започнах да нося лещи, на български език не открих много информация и затова прочетох на английски език. Лекарите и оптиците също не ми дадоха много информация. Показаха ми как да ги сваля и толкова. Добре, че беше интернет, че да прочета как да се грижа за лещите и какво да правя или да не прави с тях.
То тук на кого дават информация?
Точка 2 .

# 245
  • Мнения: 6 552
Ще трябва да направим кратко указние и съвети за новата тема.
Благодаря, момичета. Ще почна и аз така да процедирам. Flowers Hibiscus

# 246
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Да, Вип, чудесна идея! Лещите не са шега и трябва човек да е много добре информиран.
Аз също ще се включа, ако може, разбира се, с полезна информация.

# 247
  • София
  • Мнения: 8 932
Аз сменям разтвора преди да си сваля лещите - изсипвам, промивам, напълвам и слагам лещите. Във всеки случай ми се струва по-добре на фона на това, някой да си изсуши лещите и да ги ползва след това.

# 248
  • Мнения: 9 481
...някой да си изсуши лещите и да ги ползва след това.

Особено за онези, които са ХИДРОгел..

# 249
  • Мнения: 10 210
Интересното е, че явно е постижимо.

# 250
  • София
  • Мнения: 6 219
Чувала съм от познат, че си е слагал лещите на ръба на нощното шкафче, после ги накисвал и нищо им нямало. Аз не бих, като знам колко лесно си възпалявам очите. Но винаги съм се чудела дали е възможно или ме ментосва. Има ли някой, който да работи на компютър по цял ден и да носи лещи. Страдат ми много очите, не знам, ако си взема овлажняващи капки дали ще е по-добре....за сега си ходя с очилата.

Аз. С овлажняващи капки нямам проблем. Но все пак имай предвид, че аз работя у дома на компютър и ако не излизам изобщо не слагам лещи. Имах дразнене и след консултация с офталмолог - сменихме марката лещи и добавихме капки - нещата се оправиха.

За онова с ръба на шкафчето няма да отварям коментар... като знам колко хора страдат за очите си...

# 251
  • Мнения: 812
И аз съм по 8 часа на компа. Очите ми се уморяват, натежават. Ползвам Биофинити и капки. Прибирам се у дома и веднага ги свалям. Когато си сложа очилата всичко си идва на мястото. Спазвам стриктно съвета за почивка на окото.

# 252
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
И аз съм с Биофинити. Ще пробвам с някакви капки как ще е. И определено няма да е през цялата работна седмица. Не ми пречи с очила, просто лещите са ви по-удобни извън офиса.

# 253
  • Мнения: 22 887
А как се справяте с мултифокални меки лещи?
Чудя се дали да пробвам, че вече имам пресбиопия.

# 254
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Здравейте!Нося от около 2 години лещи Биофинити силикон-хидрогел.От известно време обаче чувствам дискомфорт с тях.Като сухота в очите.Почнах да слагам капки Hyabak,но не помагат кой знае колко.Бихте ли ми препоръчали добър контактолог от Стара Загора или Пловдив,който по възможност да работи със здравната каса.Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт