Лещи за очи - 7

  • 40 581
  • 749
  •   1
Отговори

Анкета

Какви лещи носите предимно?

Опции:

# 540
  • Мнения: 22 520
На мен лекар ми е казвал, че НЕносенето. а очила/лещи вдига диопъра.И не един лекар.
За нещастие се оказва,че съм имала скрито далекогледство.По онези соц години нямаше прецизни уреди за диагностика, а моята очна акомодация ебила мн.силна.Проблем с очите проимах на 34г. и се оказах с 4 диоптъра.Десет години по-късно се оказва, че ако одацивта ми вече така се е изхабила от НЕносенето на очила, когато е трябвало, че зрението ми в момента е далеч от добро дори с помощни средства.

# 541
  • Мнения: 3
Аз съм с Биофинити от 2 месеца. При носене са уникални и има огромна разлика с тримесечните Бош анд Ломб, но при сваляне е адска мъка. Залепват на окото и нямат мърдане, като понякога ми се струва, че няма да мога да ги сваля. 15 години носих предишните и ги свалях без никакъв проблем, но те са и по дебели.
Кажете ми какво да направя?

# 542
  • Мнения: 22 520
Аз ги бутам с пръст навътре към окото и така свалям.Но ги късах по този начин понякога.

# 543
  • Мнения: 6 536
При изсушаване на окото така се сполучава. Също, случвало ми се е да се изкъспя с лещи, като дори и да внимавам да не попада вода, от самата горещина в банята (според мен), после лещите все едно са залепнали към окото. Слагайте малко капки в такъв момент или малко разтвор преди да маханете.
По темата с диоптрите - чинно и изпълнително си нося лещи/очила при всяка една промяна на диоптъра. За жалост се случва често. При мен диоптърът не се е застопорил. И моята теория си гласи, че окото свиква с новия диоптър и след година-две си иска по-високия.
Обмислям да купувам еднодневни, но от чужбина, за да не се занимавам с разтвори. А и сваляш - махаш е по-добре от хигиенна гл.т. Известните марки и там са скъпички, но има и някакви по-бюджетни, които не изглеждат да са с лоши параметри. Може би единствено леко се оскъпява с доставките, но като се удари чертата за половин година напред, мисля че разходът е еднакъв (еднодневни лещи от чужбина vs едномесечни лещи от Бг + развтори).

# 544
  • Мнения: 9 467
Аз съм с Биофинити от 2 месеца. При носене са уникални и има огромна разлика с тримесечните Бош анд Ломб, но при сваляне е адска мъка. Залепват на окото и нямат мърдане, като понякога ми се струва, че няма да мога да ги сваля. 15 години носих предишните и ги свалях без никакъв проблем, но те са и по дебели.
Кажете ми какво да направя?

Това ми се случва само първите дни след като съм взела нови; гледам да отлепя с два пръста откъм долния клепач;
В тази връзка - как се свалят стъклените лещи? Rolling Eyes

# 545
  • Мнения: 2 164
Цитат
По темата с диоптрите - чинно и изпълнително си нося лещи/очила при всяка една промяна на диоптъра. За жалост се случва често. При мен диоптърът не се е застопорил. И моята теория си гласи, че окото свиква с новия диоптър и след година-две си иска по-високия.
Точно това и аз имах впредвид.

# 546
  • Varna
  • Мнения: 241
Отидох на очен уж за нови диоптри а то какво стана.Оказа се, че диоптрите ми почти не са мръднали а не виждам поради друга по-сериозна причина.Според лекарката имам някаква дегенеративна промяна на Макулата.След 2 седмици ми каза да отида да си направя цветна снимка като за целта ще ми инжектират някаква плазма във вените.Много съм притеснен...някой бил ли е на такава снимка ?

# 547
  • София
  • Мнения: 6 219
Цитат
По темата с диоптрите - чинно и изпълнително си нося лещи/очила при всяка една промяна на диоптъра. За жалост се случва често. При мен диоптърът не се е застопорил. И моята теория си гласи, че окото свиква с новия диоптър и след година-две си иска по-високия.
Точно това и аз имах впредвид.

Затова изписаните диоптри никога не са като показанията от уредите, а по-ниски, съответно лещите се преизчисляват. Следящият офталмолог може да даде обясне ие за конкретните очи. Но идеята да се намери точния диоптер е именно да се превенира подобно “свикване”. Друг е въпросът, че потребителката не казва на колко години е - до 25 е съвсем нормално да се променя диоптера, нормално е да се променя и ако има някакви хормонални изменения (които изискват съвсем друго лечение)... изобщо лични теории много, ама  си има медицина, която е редно да обясни, а не да се оставяме на личната си “логика”.


Отидох на очен уж за нови диоптри а то какво стана.Оказа се, че диоптрите ми почти не са мръднали а не виждам поради друга по-сериозна причина.Според лекарката имам някаква дегенеративна промяна на Макулата.След 2 седмици ми каза да отида да си направя цветна снимка като за целта ще ми инжектират някаква плазма във вените.Много съм притеснен...някой бил ли е на такава снимка ?

Доста сериозен проблем е, ако наистина имаш заболяването. Баба ми и майка ми са с дегенерация на макулата, аз засега май този ген съм си го спестила. Изследването е неприятно, защото ти пускат веществото и след това дълго време се налага с апарат да ти светят в очите. Разширяват се зениците преди това, така че е добре в деня на изследването и деня след него за всеки случай да си вземеш отпуск. След изследването намайка ми беше малко замаяна, с плувнал поглед. Никакви екрани.
Най-хубавото е, че вече има лечение, защото когато го откриха на баба ми преди около 25-27 години никой нищо не знаеше. Бият се инжекции доколкото разбирам, за да се спре дегенеративния процес. Някаква част дори се поема през НЗОК.
Надявам се, че все пак съмнението на лекарката ти няма да се потвърди и наистина стискам палци. Не го отлагай. Колкото по-скоро, толкова по-добре.

# 548
  • Мнения: 249
MTV, твърдите лещи се свалят по-различно. С единия пръст се издърпва окото надолу, с другия настрани и като мигнеш, лещата пада.

# 549
  • Varna
  • Мнения: 241
Има ли някой пишещ в темата който да е от Варна ? Много ви моля препоръчайте ми добър очен лекар от града ! Вече втори ден не спирам да се тревожа и да търся информация в интернет за тази страшна диагноза.Искам да отида на второ мнение при друг лекар преди 12ти когато ми е цветната снимка.Колкото повече чета информация и на български и на английски толкова се успокоявам защото навсякъде пише, че шансът за макулова дегенерация на моята възраст е почти нулев.

# 550
  • София
  • Мнения: 1 161
Здравейте момичета, имам проблем с очите и лещите вече 2 месеца. Нося вече 10 години лещи за късогледство. Пред два месеца очите ми изведнъж станаха много червени,лекарят каза,че е конюнктивит. Изписа ми капки,от които очите станаха по-зле. После пък капки за алергия. Междувременно почнах да нося очила. Оправиха ми се очите,но сега като сложа лещи пак стават много червени и раздразнени. Взех си лещи с по-високо съдържание на вода,може ли от това да се зачервяват? И лекарят и в оптиката ми казаха,че са по-добри,защото очите ми са сухи.
Да си сменяла разтвора за лещи?

# 551
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 037
Може да е алергична реакция към някоя от съставките на разтвора за лещи.Аз имах такъв случай.Бях ходил при една пишман-офталмоложка,която хал хабер си нямаше за какво става въпрос.Предписва ми разни капки,от които нямаше никаква полза.Добре че сам се сетих че може да е от разтвора иначе нямаше да има оправия.Доколкото си спомям съставката към която имах алергия бе кокоамфокарбоксиглицинат.Смених с развор в който нямаше този компонент и нещата се оправиха веднага.

# 552
  • Мнения: 249
Здравейте, нося лещи от 30г. В началото бях с меки, в последствие преминах на твърди, закупени не от центъра на ул. Клокотница, а с поръчка на контактолог. На Bausch & Lomb са и се казват Quantum II. Доволна съм. Ползвам овлажняващи капки Systane Ultra. 

А правите ли разлика с лещите от Клокотница? От години нося само от там, иска ми се да пробвам и други, но цената е доста по-висока и не знам дали си струва.
И на колко време ги сменяте?

# 553
  • Varna
  • Мнения: 241
Записах си час за 8ми в “Св.Петка”, стискайте ми палци диагнозата да не се потвърди.Та от от толкова притеснение не писах как мина прегледа миналата седмица.
Накратко ми измериха диоптрите на машина и изненадващо излязоха по-малко от предния път (2017г.).Незнайно защо не ми измериха очното налягане за разлика от всички останали пациенти.Влязох в кабинета при докторката и започна теста с цифрите и връткането на стъклата.След 2 минути ми сложи някакви лещи без да ми каже какъв диоптер са и ме прати навън за няколко минути да видя как ще са.За съжаление не виждах добре с тях.След като се върнах в кабинета каза, че ще ми разшири зениците директно с лещите.Стоях няколко минути след като тя излезе и ми махна лещите след което отново минах на машината.Влязох отново в кабинета и тогава ми светеше в очите за дълго време.Тогава ми каза, че нищо не може да направи с диоптрите и, че не виждам поради друга по-сериозна причина свързана с промени в очните дъна.След това ми даде бележка с препоръка за цветна снимка и “дегенаративни промени на макулата”.
Въпреки, че диоптера не се е променил, астигматизмът ми се е увеличил и вече варира около 0.5-0.6.Според мен именно заради това не виждам ясно и трудно фокусирам.Астигматизмът е на границата която има нужда от корекция -0.75.Предполагам, че лещите които ми е дала са били с по-висок диоптер, но са били сферични а не асферични които коригират лек астигматизъм.Заради това най-вероятно не виждах ясно, но просто толкова набързо ме претупа, че не успях да ѝ кажа.Силно се надявам другата седмица да ми обърнат повече внимание.

# 554
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Пожелавам Ви да не нещо лошо. Късмет! Стискам палци!

Общи условия

Активация на акаунт