Balea, Alverde, Catrice, Essence, Aura (Козметика от ДМ, Лили и други) - тема 57

  • 51 296
  • 754
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 35 891
имах гел с алое на кройтерхоф, така и го изхвърлих

+1

беше ми се паднал от бюти кутия

# 271
  • Мнения: 248
Аз наскоро си взех онлайн гел алое вера на Холика Холика, количество 250мл. за около 12-13лв.
Скрит текст:
А преди няколко дни мярнах в Елитис на щендера с маслата, на най долния рафт някакъв гел алое вера 100мл. или 200мл. за около 8-10лв., мисля, че на Кройтерхоф беше, ама може и да бъркам. Същата марка предлага разни лечебни кремове(не са за лице, а мазила за стави, против изгаряне, ухапване от насекоми и т.н.) с невен, арника, кестен. Доста са добри.

ПП Не, не се бъркам, този беше:
Скрит текст:
200мл. е количеството.

Аз имам гела на кройтерхоф. Е не знам помага ли за нещо всъщност,защото съмго ползвала от дъжд на вятър,но не съм видяла лоши реакции. Поръчах този на Холика Холика с мисълта,че трябва да е по-хубав. Стори ми се по-добър като усещане на консистенцията,но буквално от едно намазване започнаха да ми излизат болезни подкожни пъпки. Само да намажа някоя част от лицето си веднага поне 1-2 пъпки там и после много време ги чакам да минат. По принцип кожата ми изобщо не е чувствителна и почти никога не ми се е случвало такова нещо,но много се ядосах. Така се надявах,че ще видя хубава полза от него,защото кожата ми е проблемна,а сега буквално съм го използвала 3 пъти и си седи в шкафа. Извинявам се за романа 😂 Знаете ли други приложения за гела? И дали има шанс тази реакция да спре да се появява ако му дам шанс отново? Вие как го използвате?

# 272
  • Мнения: 15 248
Ами на Холика го дават освен за лице, и за тяло и коса. Не съм го ползвала обаче в тези му две приложения. Само за лице и съм доволна.
Но явно правиш някаква реакция и май е по добре да не се насилваш. Дават го, че може да се прояви алергия към него, по точно към алоето и е възможно нещо да те дразни, та не знам какво да те посъветвам. Сякаш да не рискуваш е по добре.

# 273
  • Мнения: 248
Сега се поразрових и тези ми хванаха окото 😄 някой пробвал ли ги е?



# 274
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Здравейте!
Някоя от вас ползвала ли е тази маска на Биотен?
http://biotencosmetics.com/bg/face-care/face-masks/deep-cleansing-face-mask-40ml

Кожата ми доста се влоши на хормонална основа и търся нещо, което да укроти малко нещата.
2-3 пъти ползвах тестер на Лореал Пур Клей, но четох, че съставът й не бил много изчистен и това в момента ме притеснява. Също така не виждам кой знае какво подобрение от нея, така че не е вариант към настоящия момент.

Не съм ползвала въпросната маска, имам тази с хума, но май не е походяща за чувствителна кожа, доста е възможно да я раздразни. Аз имам подобен проблем с пъпките около месечния цикъл, най-добре за целта за сега се справя една шийт маска на балеа. След нея пъпките завяхват много бързо, купувам винаги по 5-6 и още когато излязат слагам от тази маска. Ще кача и снимка.


Алое гела на Кройтерхоф съм го ползвала, но беше в кутика 100мл мисля и на него си пишеше, че е за тяло, за там го и ползвах, нямах никакъв проблем. По принцип май на доста хора не им понася алоето, та ако гела е спо-голям процент съдържание може да е алергична реакция, а такъв с по-малко съдържание на алое да действа добре. Ако ще се ползва за лице гледайте на етикета да пише, че е подходящ за там, защото на някои си пише , че са само за тяло.

# 275
  • Мнения: 99
Кой е флуидът на Л'ореал? Blush Кожата ми е смесена напоследък, така че звучи, сякаш може и да се окаже добър продукт за мен.

# 276
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Този е:


Има 3 варианта: за суха и чувствителна кожа, за нормална и за смесена към мазна

# 277
  • Мнения: 702
Този е:


Има 3 варианта: за суха и чувствителна кожа, за нормална и за смесена към мазна
Elichka4 и кой е най-хубав според теб?
Аз имам варианта за смесена кожа, но ми идва много силно парфюмиран, не усещам хидратация от него, а сякаш ми запечатва лицето, някак изкуствено, химически го чувствам, странно е, не знам как да го обясня. Дъщеря ми се оплака, че и омазнява кожата.

# 278
  • Мнения: X
И аз като съм с нормална към комбинирана??!

# 279
  • Мнения: 15 248
....
Elichka4 и кой е най-хубав според теб?
....
Не съм Еличка, но според мен този за суха, дехидратирана и чувствителна кожа е най добър.
Разликите между трите флуида са основно в консистенцията и аромата, не са съществени, но ги има. Иначе като действие са еднакви, поне този за нормална към суха кожа и този за суха и чувствителна.

Момичета, защо не опитате да нанасяте флуида над серум или капка масло. И щом чувствате странно опъване пробвайте отгоре и с крем за лице, не го ползвайте самостоятелно. Опитайте различни комбинации и вижте дали някоя няма да сработи при вас.

# 280
  • София, България
  • Мнения: 631
Момичета, преди време беше коментирано, но нещо не го намирам в каква последователност слагате сутрин крем и слънцезащита на лицето? Първо крема, после слънцезащитата или обратно?

# 281
  • Мнения: 479
Момичета, преди време беше коментирано, но нещо не го намирам в каква последователност слагате сутрин крем и слънцезащита на лицето? Първо крема, после слънцезащитата или обратно?

Да. Първо крем, после слънцезащита.

# 282
  • Мнения: 22 513
Аз нанасям всички стъпки грижа о накрая слънцезащитата, 20мин преди да изляза навън.

# 283
  • Бургас
  • Мнения: 9 395
Аз само да споделя още нещо за флуида за суха и чувствителна кожа/другите не съм ги ползвала и нямам мнение,Джасти е по-наясно/сега в топлото над флуида не ми е нужен крем,кожата е достатъчно хидратирана/норм. към комбо/  Първо дневен крем и след това слънцезащита.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 691
Момичета, чета ви и не мога да разбера защо си го причинявате това с флуида на лореал, ами той на 4-о място в състава има алкохол/спирт. Нали знаете какво прави той с кожата?

Общи условия

Активация на акаунт