ДНЕВНИКЪТ - тема 98 - Да отслабнем всички заедно!

  • 31 837
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 25 739
@Herzen
За циклите признавам, че не съм съвсем наясно... Но поне доколкото зная, те са на около 28 дни. Какъв е проблемът една жена да гладува 10 дни и да се захранва още 10 между два цикъла?

Цикъла е 28-30 дни, да така е. Обаче това което предлагаш, между менструации да се гладува 10 дни, няма да е много ефективно ако е еднократно. Сам каза, че за 10 дни се свалят...колко беше по 0,200гр на ден. После като започне жената да яде както преди става по зле, организма си мисли че пак ще бъде подложен на глад и влиза в режим запасяване, трупане. Тези 2-3 свалени ги качва и без да яде много.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 434
Колега се подведе по АУ и за няма и 3 седмици направи ужасна жлъчна криза и му се подуха и двата лакътя.
Писа във фейсбук темата им, за да обърне внимание, да попита за съвет и т.н. Не се е заяждал и не е оплюл режима. Моментално му изтриха мнението...

# 77
  • Мнения: 5 262
15 км на ден през уикенда попитах достатъчно ли е като натоварване за да може човек през останалото време да си седне пред тв или да си погледне книга без да мисли за друг спорт. В неделята бяхме в един парк в който всичко живо тичаше . Чудя се това тичане нормата за деня ли е и равнява ли се на 15 км. разходка. Питам за да знам дали след една разходка 15 км. може да ми е чиста съвестта за спокойно приготвяне и консумиране на вечеря с приятели например ... т.е. да има и пийване .

V12 за твоя случай мога да споделя мои наблюдения. НЕ съм експерт по килограми и здравословен живот, нито пък по нещо друго така че споделям само лични наблюдения.
Професията ти, а както разбирам и интеерсите ти са свързани с компютри и подобна техника, също и софтуер към нея. Това според мен значи , че и професията ти и интересите ти предполагат затворено пространство и неподвижно състояние. Т.е. седене на стол лежане на килим ... каквото ти хрумне, но ... статично. И това като сложиш работа плюс интереси прави към 2§3 от деня. Също предполага уединение или мрежа ... пак уединение на практика. Пишеш, че имаш много време , но инерцията и навика ти и ежедневието са така конструирани, че може би пак си стоиш сам у дома ?
Е, така не става, защото след компа следващото забавление е хладилника.
Т.е. според мен трябва да очистиш всякакви технологии от себе си с изкл. мин. необх. за припечелване на парите и да хванеш най-нормалния градск ителефон и да си намериш дружките , контактите, роднините и пр. елементи в реалното им ежедневие. След това гледаш кой какво прави и се присъединяваш към всякакви разходки на витоша , ходене в парка на по бира ... не е нужно да я изпиваш бирата ... ти си я вземи и си я разнасяй с теб за компания, да не говорим , че има доста маси за тенис на маса в парка, а ако си както казаш финансово добре сега е момента запиши спорт на открито тенис, езда, излизайте в парка или на кварталното игрище на срещи за футбол, баскетбол ... Създай приятели, група за спорт, група за излизане и така . Въпроса е като излезнете ако се консумира нещо за компанията взимаш, не е нужно да го ядеш . И така според мен кантара ще тръгне надолу, шкембака ще се посвие ... и тргне ли веднъж ще започнеш да се занимаваш все повече с фигурата си и ще имаш добри резултати.
 Стига писах роман и аз . Пожелавам успех.

# 78
  • Мнения: 10 011
Bella, не е достатъчно. Това е само голяма разходка. Не че е лошо. Зависи какво искаш.
Защо съм с впечатлението че си бивша спортистка?

# 79
  • Мнения: 5 262
Да ... и многократна републиканска шампионка да не говорим за това Simple Smile
Но говорим за доста далечно минало и за ... ами аз не желая да се занимавам със СПОРТ като спорт и СПОРТ както аз го разбирам. А това тичане с измервателни уреди и без тях и пр. из разни паркове с км, пуфтене, потене, тресене на телеса ... както е модерно населението да практикува напоследък според мен е ужасно ... неправилно. Аз от всички обикалящи набегом облечени в хубави спортни костюми и 10 % не видях да тичат правилно. Защото и в този Спорт ако ще го наричаме спорт си има правила има си техника и си има коефициенти.
Да не говорим, че голяма част от инструкторите са под всякаква критика. ПРавят 5 дневен курс перквалификация и хоп ... инструкто, който нищо не разбира.

Както и да е. Аз когато съм била спортистка не съм имала нужда от отслабване и не съм се и замисляла за досоатъчност и недостатъчност . При ежедневни тренировки 6 дена по 2 часа на ден и отделно преобличане, пътуване, училище ... защото не бях в спортното. Нашите не ме сложиха там ... Ами хич не ми е хрувало на акъла да се занимавам с допълнителни глупости. Имаше неща, които правихме в къщи . Например докато пишеш домашните си седиш на шпица и подобни ... ама нямахме време за други неща.

Е , това е .

Сега питам защото нямам никакво намерение да се занимавам със спорт. Имам намерение да си водя живота без да се отпускам физически и без да трупам тлъстини, като ако е възможно да разкарам поразиите , които си направих под предтекст че ... @ ами нищо ми няма, ще ги махна лесно, сега ми е трудно  ежедневието и един ден когато намеря време ще се занимая с това @

Затова попитах. При съвсем нормално ежедневие и за да не се @освиниш@ ако станеш уикенда сутринта, направиш една екскурзия и после си оправиш из къщата и си поканиш хора на вечеря ... покриваш ли дневната норма и можеш ли спокойно без стрес да си изкараш деня със спокойна съвест.

Не знам дали ме разбираш. За мен между фитнес инструктор и треньор има мнооого голяма разлика. Също между спорт и ... физически занимания има разлика от небето до земята. А със спорт както аз го разбирам няма да се занимавам на дърти години. Сори. Търся си някаква среда за мен си.

# 80
  • Мнения: 7 738
аз те разбрах още първия път, но о според мен не е спорт
Моята работа е с много ходене, част от нея са и преходи в планината, но както знаеш не съм отслабнала Simple Smile
По- добре е в дните с 15 км, от дните в офиса, но си е разходка, не го усещам като спортно натоварване
не ям много

# 81
  • Мнения: 5 262
и аз вече не очаквам голямо ослабване. Аз голямото го направих миналата година. Сега съм в приемлив статус , доста се стегнах и ... ами мога да приема. Сега НЕ ИСКАМ да се отпусна или кача отново и затова гледам да имам движението да ми компенсира нормално хранене без прекаляване. Като се има в предвид, че за мен нормално е много по малко от повечето други. Като гледам хората около мен колко се хранят и колко мляко и захар с кашучиното приемат и как не се откават от сладовел и пастичка КЪМ всичко друго и си мисля ... аз ако така се храня една седмица подред ще стана на топка.
Както и да е. За мен сега е важно да си гледам храненето, да си живея нормално и да не се отпускам.
И всеки ден си мисля ... ами мърдах ли достатъчно за деня ?
Това е.
Herzen оовора ти ми е ясен. Мерси. Явно и ти правиш като мен. Но искаш повече резилтати. Аз не като да не искам, но вече не целя. Имам нужда от спокойно ежедневие .

# 82
  • Мнения: 10 011
Да ... и многократна републиканска шампионка да не говорим за това Simple Smile


............ПРавят 5 дневен курс перквалификация и хоп ... инструкто, който нищо не разбира.


Не знам дали ме разбираш. За мен между фитнес инструктор и треньор има мнооого голяма разлика. Също между спорт и ... физически занимания има разлика от небето до земята. А със спорт както аз го разбирам няма да се занимавам на дърти години. Сори. Търся си някаква среда за мен си.

Точно заради цитатите не разбирам.
Знаеш какво не трябва да ядеш, и по колко да ядеш, предполагам.
Излишно подценяваш много специалисти към които можеш да се обърнеш. Може и да има 5дневни псевдо треньори, но има и такива които са уважавани, и то с право.
Знаеш, че 15км разходка в събота не са спорт, но пак питаш.

Аз това го виждам, но не го разбирам.

Няма друг начин освен принципа проба-грешка. Движението не компенсира безразборното хранене. А аз това виждам във въпроса ти. Сладоледи и пастички са за диабетици. Бъдещи.

Огорчението от спорта ти играе лоша шега. Остави ги другите. Гледай себе си. Peace

Едит: И зависи на какво казваш нормално хранене. Нормално за един е неприемливо за друг.

# 83
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
Писах преди и ще повторя, нормата за минимума е всекидневно 30 мин. бързо ходене. С 15 км един път в седмицата не е достатъчно. Нужно е всекидневно движение за да има нормална функция на организма.
Бързото ходене не е спорт, нито бягане, нито нещо друго освен движение. Тогава дори ти идват идеи - решения на проблеми, които ти занимават акъла през другото време. Не е случайно.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 247
За мен отслабването става с движение. И със спорт може, но това е висш пилотаж и аз не бих се наела да го правя. Тук в темата само няколко девойки постигат резултати по този начин.
Аз лично съм пробвала да сваля 2 кг със спорт, но не стана, дори качих още малко. Това е нормално - като работиш за мускулите, ги билдваш.
Поддържам форма с много движение, работя на stand up бюро, изобщо правя много неща за увеличаване на спонтанната физическа активност. Храненето ми е около 2000ккал на ден, високо-въглехидратно. Качих 1.5кг през зимата, защото се освинвах често със сладко тестено и ядки. Свалих ги бързо с интервално гладуване.

Мисълта ми е да не подценявате движението. Една убийствена тренировка може да изгори 300ккал и след нея да си парцал. А едно постоянно движение през целия ден може да изгори повече, без да те измори. Движение е и когато гледаш телевизия да мърдаш (невротиците не са дебели хаха). Изглежда несериозно, но е казано от големи гурута, не съм го измислила аз.

# 85
  • Мнения: 5 262
Deziderata Аз при теб забелязвам един основен проблем. Ще ти го кажа пък дано не ми се разсърдиш. Той според мен е липса на емпатия, нежелание или невъзможност за разбиране на другия в неговата собствена житейска стратегия и при собствените му методи и желания и начин на справяне с нещата . При реб има нещо харлайнерско и има само бяло и черно ... ама може да е малко цветно , не мислиш ли и малко хаотично ... и пак да е красиво Yum
За да си оправдая мнението ще ти кажа > Аз нямам огорчение от спорта . Никога не съм имала. Аз си имах моите ученически и гимназиални години, едни от най-хубавите , но и натоварени години с много разкошни спомени и много преживявания и приятели.
Аз просто сега не се занимавам със спорт защото не ми пасва на житейската стратегия в момента. Пък и съм на 43 и вече спортистите на моята възраст в повечето видове спорт са аут. 

И също така аз отказвам масовите напъни и модерните друсаници да ги нарека спорт. Спорт е ... ами пусни си олимпийските игри и ще видиш какво е спорт. Останалото е народна масовка. И е много полезна , особено в градски условия при градски начин на живот. Но да се практикува правилно. И ... инструкторите в масата си са именно ... преквалифицирани любители.

Аз попитах в същност дали 15 км. във всеки от уикендските дни е достатъчно движение , преведено на градски за любители @спорт@. Т.е. дали ако аз направя моето, а съседката @спортува@ бегом около езерото за половината от моето време е едно и също в смисъл на достатъчност в смисъл на ежедневен баланс храна - движение.

Вероятно пак няма да ме разбереш. Не очаквам. Както и да е .

Angela61 аз еждневно движение имам , мисля покривам което си написала. Благодаря за нормата, това ме интересуваше. Пропуснала съм да се вгледам в информацията. Извинявай.
Уикенда имам повече движение. Дали с колело, дали разходка, дали нещо друго. Просто времето ми е повече.

Luna* мерси

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 12:54 от bella_ciao

# 86
  • Мнения: 10 011
Бела, не ти се сърдя. Ти поиска мнение, но понеже не ти хареса, реагираш емоционално. ОК.

Все пак темата е за отслабване, не за житейски стратегии и проява на емпатия.
Много жени обичат да се преструват на отслабващи. Сякаш е част от бонтона. Реално не правят нищо, само ядат тортички и се оплакват. И какво да проявя? Възхита ли? Laughing

Яж каквото ти душа иска, разхождай се, живей си живота. В крайна сметка теглото не е толкова важно.

Няма да участвам в Олимпийските игри, но това не ми пречи да изпитвам удоволствие от това което правя. Още повече когато виждам, че се отразява позитивно на професионалния ми живот.
Не го използвам като извинение да не правя нищо.




 

# 87
  • Мнения: X
Скрит текст:
Deziderata Аз при теб забелязвам един основен проблем. Ще ти го кажа пък дано не ми се разсърдиш. Той според мен е липса на емпатия, нежелание или невъзможност за разбиране на другия в неговата собствена житейска стратегия и при собствените му методи и желания и начин на справяне с нещата . При реб има нещо харлайнерско и има само бяло и черно ... ама може да е малко цветно , не мислиш ли и малко хаотично ... и пак да е красиво Yum
За да си оправдая мнението ще ти кажа > Аз нямам огорчение от спорта . Никога не съм имала. Аз си имах моите ученически и гимназиални години, едни от най-хубавите , но и натоварени години с много разкошни спомени и много преживявания и приятели.
Аз просто сега не се занимавам със спорт защото не ми пасва на житейската стратегия в момента. Пък и съм на 43 и вече спортистите на моята възраст в повечето видове спорт са аут. 

И също така аз отказвам масовите напъни и модерните друсаници да ги нарека спорт. Спорт е ... ами пусни си олимпийските игри и ще видиш какво е спорт. Останалото е народна масовка. И е много полезна , особено в градски условия при градски начин на живот. Но да се практикува правилно. И ... инструкторите в масата си са именно ... преквалифицирани любители.
Аз попитах в същност дали 15 км. във всеки от уикендските дни е достатъчно движение , преведено на градски @спорт@. Т.е. дали ако аз направя моето, а съседката @спортува@ бегом около езерото за половината от моето време е едно и също в смисъл на достатъчност в смисъл на ежедневен баланс храна - движение.

Скрит текст:
Вероятно пак няма да ме разбереш. Не очаквам. Както и да е .

Angela61 аз еждневно движение имам , мисля покривам което си написала. Благодаря за нормата, това ме интересуваше. Пропуснала съм да се вгледам в информацията. Извинявай.
Уикенда имам повече движение. Дали с колело, дали разходка, дали нещо друго. Просто времето ми е повече.

Luna* мерси
Всичко зависи от индивидуалния организъм, метаболизъм и цели.
Основното и най-важно, е храната да е правилната.Никакъв спорт/движение няма да компенсира и да тушира лошо хранене.
От там насетне, разликите между хората са огромни.
Някой може да ходи по половин час на ден, 3-4 пъти седмично и да му е предостатъчно.
Друг може да тренира сериозно по 1 час/4 пъти седмично и пак да му е малко.
Опитваш с начина, по който си решила.Предполагам, след 2-3-4 седмици ще видиш  има ли търсения ефект или не.И според това, ще решаваш дали да продължаваш така или ще търсиш нещо да промениш.
Аз съм писала, не обичам спорта, като спорт.Не понасям фитнес залите, приличат ми на зали за мъчения от времето на Инквизицията.Но обичам да ходя, правя го 3-4 пъти седмично, по 5-6-10 км...колкото ми се ходи.Понякога ходя 6 дни в седмицата, понякога само един...както дойде, според времето, желанието, настроението.През летните месеци 2-3 пъти месечно, понякога по-често, караме колело с моя мъж, средно по 15-20 км.Рядко по 30.
Имам и гирички в къщи, но не съм ги "размятала" от месеци, скучно ми е, не ми се занимава.
Кг, тонус, енергия, визия, от година и половина вече са си едни и същи.Значи, за Мен, това, което правя като хранене и движение, е достатъчно.
Та, търсиш твоето темпо.Няма как Друг да ти каже "Това е достатъчно/това не е !".

# 88
  • Мнения: 5 262
Deziderata темата е именно за
@ ... за житейски стратегии и проява на емпатия. @
ако ти е помогнала тази тема то е било и емпатията от страна на участниците. Според мен.

# 89
  • Мнения: 2 570
Bella, това (15 км) е движение, и ако се прави в по-голямата част с интензивно темпо, изгаряш поне 500 кал. Но не е пълноценен спорт за отслабване, и с натоварване на ограничени мускулни групи. И аз имам ежеседмични преходи по 12-13 км от 8 години, + един неделен 20-22 км, но не отслабнах с това. Свалих едва като сериозно ежедневно почнах да тренирам в къщи. И храненето разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт