Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 639
  • 733
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 255
Моите каланхоета станаха огромни и с много листа, но цвят няма. Аз никога не съм ги скопосвала тях.

# 241
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 825
Имам едно навън и едно вътре. Цъфтяяха до скоро. И двете ги местя от време на време. Не им се отразява.





И малко кактуси.
Розовият цъфти за втори път.

Ееееееееххх, тези кактуси, пълнят ми душата. Heart Exl

# 242
  • DE
  • Мнения: 9 068
Ох, най-накрая ми цъфна Euphorbia milii, така наречения Исусов венец.
От миналата година след отпуската чак сега се съвзе, бях го оставила у познати, но мястото ли, неправилно поливане ли, нямаше му половината листа за цвят да не говорим. При мен цъфти целогодишно и постоянно, затова се ядосвах, че този път се възстанови много бавно. Преди като го оставях за месец-два се свестяваше, но какво се обърка този път не разбрах. Дано този път продължи да си цъфти както обикновено, няма да го местя тази година, има кой да го полива.
Скрит текст:

# 243
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 825
О, да, и Исусовият венец ми е любим (нали е бодливко). Simple Smile
На работа имам и е огромен и неконтролируем откъм растеж (съчетан червен и бял цвят). Цъфти целогодишно.
У дома имам само два. Новият ми е от юни месец. Майка ми го подари окичен с цвят, но в момента е останал само на листа, явно се аклиматизира. Старият ми се чувства добре и си цъфти целогодишно.

# 244
  • Мнения: 1 489

Новата ми придобивка.

# 245
# 246
  • Мнения: 7 928
Злодеида, аз бих искала разсад, ако все още има Blush

# 247
  • София
  • Мнения: 39 785
Дюлята ми е нападната от кафяви въшки (гадинки някакви). С какво мога да я спася?

# 248
  • Мнения: 5 255
Имам разсад, но ме посъветваха  да го вадя септември чак. Всеки, който иска да ми пише на лично съобщение. И алое имам много.

# 249
  • Мнения: 6 919
midkoо, благодаря!
Дай снимки на двата вида хибита, да ги видим. Simple Smile

# 250
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Диорела,
Показвам ги и двата, но единият ми цъфти от скоро всеки ден по два три цвята, а другия го чакам до няколко дни и той да започне. Случвало се е с по 10-12цвята на ден всеки да ме радват.



Етоги и двата заедно. Този десният не ми е още цъфнал , а цвета му е като на китайската роза - пълен къдрав. След някой ден ще ви го покажа и него.

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 15:51 от midkoо

# 251
  • Мнения: 6 919
Чудесни хибискуси!

# 252
  • Мнения: 1 685
ето коя шушанка цъфна при мен,изобщо не й се надявах,тя пък ме изненада...Сега ще се опитвам един "огнен меч" (малко смешно звучи,но му забравих името) да го карам да цъфти Stuck Out Tongue Winking Eye

# 253
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Да еи разкажа малко чудеса. Преди месец боднах листата на един ананас в една саксия. Понеже е близо до други китки, поливах и него. Ама едва онзи ден забелязах, че се е хванал. Хе хе!
Вчера пак така неочаквано ми се напълнила саксията с поници от кейл,зaщото окъсах връхчетата със семена и ги оставих в саксията,че си имах друга работа,а после съм ги забравила.А в другата саксия, след като вече го бях отписала, се наел магданозът, дето го насях преди 20 дни и го забравих. Обичам такива изненади.

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 23:56 от danilu

# 254
  • Мнения: 14 804
Хехе супер изненадки. Аз сложих авокадо,но няма да стане по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт