Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 480
  • 733
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 202
И аз имам палма,МНОГО е капризна,не знам защо.

# 406
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043


Скрит текст:
Какво не й е наред на палмичката?
нищо и няма на драценката Simple Smile
може би е по-сух въздуха в помещението и затова листата изсъхват по краищата.

# 407
  • Мнения: 1 222
Съхнат не само в краищата. Някой от новите са започнали да съхнат в средата.

# 408
  • Мнения: 202

Ужасно изглежда...

# 409
  • Мнения: 14 072
Много е голяма саксията.

# 410
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
според мен саксията е огромна. Sad
зайче, опитай да пулверизираш. Simple Smile

# 411
  • Мнения: 202
Има ли шанс палмичката ми да свикне и да си израсте хубава и в тази саксия?

# 412
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Сигурно има, но защо да се мъчи? Трудно се преценява поливането в такава саксия, горе пръстта може да е суха, а надолу - блато. Освен това, ако все пак му харесат условията растението ще расте на корени, а не на листа. Затова саксиите са много размери, за да се избере подходящата. Бих пресадила, тази саксия наистина е ненужно голяма.

# 413
  • Мнения: 202
Нямам опция пресаждане,защото цветарският ни магазин е много далеч,освен ако и орежа листата и чакам пак да израстат или така ще умре,не знам,никога не съм гледала палма и ми е супер сложно!

# 414
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
използвай кофичка от кисело мляко, като нямаш саксия.
или по-големите пластмасови чаши.

# 415
  • Мнения: 202
Ако и орежа листата дали ще е по-добре,питам,защото не ми се иска още да я пресаждам,пък и до нея съм посяла полски цветя,които сега изникват

# 416
  • Варна
  • Мнения: 25 236
А защо трябва да ѝ режеш листата Shocked Тук логиката тотално ми убягна, какво се очаква да постигнеш като я оставиш без листа? Иначе да, кофичка от мляко, кутийка, пластмасова чаша за бира, всичко би свършило работа. Домашни потреби нямате ли наблизо, супермаркет, не само в цветарските магазини се продават саксии.

# 417
  • Мнения: 202
Ами не знам,ако я пресадя,при изваждането и дали ще има проблем с полските цветя?Те са направо до нея,много са малки.

# 418
  • Мнения: 2 230
Махни само напълно изсъхналите листа, извади я внимателно с възможно най-малко пръст и би трябвало всичко да е ок. Аз така разделих една голяма палма на три части, две от тях се оказаха с много малко корени спрямо саксийките си. И те така боледуват и им съхнат листата, но се надявам, че ще се оправят. Ще им пораснат корени и ще сгъстят и листата.

# 419
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Ами не знам,ако я пресадя,при изваждането и дали ще има проблем с полските цветя?Те са направо до нея,много са малки.
Какво й се плашиш!? Прехвърли я. Палмите изобщо не са капризни. В тази саксия се развива повече кореновата система за сметка на листата. Полей добре, измъкни я внимателно и слагай в новата саксия.
Исках да кача един цъфнал кактус, ама не ми качва снимката.Cry



Общи условия

Активация на акаунт