Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 536
  • 733
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 9 776
При нас заваля и захладня. Не много, но цветята навън ви отдъхнаха.
Много обичам, като се пръкне някое растение, което съм отписала. Имам отвън една хортензия, която остана само на клечки, ама не съм я хвърлила все още. Чакам чудеса!

Три хортензии ми загинаха тая зима. Направо ме е срам от мене си. Но ще си купя други, живот и здраве. Допускам, че трябва да се зариват с пръст, като розите. Макар че няколко години си вирееха и така.
Поради по-хладното време и сакъзчетата ми се оживиха, имат пак доста цветове.

# 511
  • DE
  • Мнения: 9 068
Полските цветя и кактуса се чувстват отлично заедно...
Мдам, особено кактусът, който скоро няма да се вижда от тях.
За мен "полските цветя" са си бурени  Grinning и изглеждат ужасно с кактуса. Обичам кактуси и тези треви биха ми вадили очите Peace

# 512
  • Мнения: 14 786
Дами,много ви моля,не й обръщайте внимание на потребителката,игнорирайте постовете й. Явно пише,за да провокира някой да й отговори и да започне спор,но предлагам да не й се получи точно в тази красива и спокойна тема! 🤗🌺
Сега разбирам,че и аз имам дифенбахия:

Изобщо не му знаех името,но ми харесва,че не е претенция и вече над година си расте и си изкарва листенца. 🤗🌺

# 513
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
И аз имах дифенбахия, но успешно я уморих. Явно не се спогодихме двете и аз излязох по-отровна от нея. Simple Smile

# 514
  • Мнения: 22 867
аз ще те чакам да се похвалиш с цвят Wink
сега, като съживи калата, тя трябва да ти се реваншира с поне едно цветче. Simple Smile помниш ли какъв цвят е била?
st. Dobri , никога не ми е цъфтяла, аз нали се чудих и какво цвете е, пак тук питах, щот съм от разбирачките Mr. Green. Харесвах си го просто, ако пък благоволи и да цъфне при мен, ще се изпонахваля на целия свят! Joy Само няколко саксии имам оцелели от години със зелени листа, единствено орхидеята ми цъфти, ама то щото само я поливам, нищо друго не съм правила, откакто ми е подарена. Кретеноустойчиво цвете ще е да тя, а не капризно, щом успява да оцелее при мен! Simple Smile
Anyyyone, това цветенце съм си го харесала, ще си купя едно, пък дано се разберем! Grinning

# 515
  • Мнения: 9 776
И аз имах дифенбахия, но успешно я уморих. Явно не се спогодихме двете и аз излязох по-отровна от нея. Simple Smile

И такова едно го мъча навън цяло лято. Почти беше загинало, сега гледам няколко листа има. Абе......Стига съм се излагала.
Най-успешно отглеждам палми от костилки от фурми. Имам поне 6, може би и повече. Simple Smile

# 516
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
...
Anyyyone, това цветенце съм си го харесала, ще си купя едно, пък дано се разберем! Grinning

като гледам Калашника изхвърля една, а ти искаш - направо си се уредила Simple Smile Simple Smile : )

Ужас! До вчера беше в стаята с детето! Било отровно..то така и изглежда! Ще го хвърлям значи! Благодаря ви!

детето гледаше боб. и краставица. и чери домати Simple Smile Simple SmileSimple Smile давай смело.

# 517
  • Мнения: 22 867
...
Anyyyone, това цветенце съм си го харесала, ще си купя едно, пък дано се разберем! Grinning

като гледам Калашника изхвърля една, а ти искаш - направо си се уредила Simple Smile Simple Smile : )

Сега, ако кажеш къде гърми тоя Калашник да ходя да събирам гилзите.....! Joy /Не сФанах Embarassed/

Аааа, разбрах, пропуснала съм пост! Simple Smile

# 518
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
Labrex, вземи си кактуси. Те са на самоотглеждане. Вярно, че един ми умира, ама в случая котанко се намеси много успешно.


Ето и моята джунгла.

# 519
  • Мнения: 202
Полските цветя въобще не са си бурени,а пъстри красиви цветя,разни хора,разни вкусове,мен ме радват,пък след като на теб ти вадят очите,ок.

# 520
  • Мнения: 22 867
Labrex, вземи си кактуси. Те са на самоотглеждане. Вярно, че един ми умира, ама в случая котанко се намеси много успешно.
Скрит текст:


Ето и моята джунгла.


danilu, не знам защо, никакво обяснение нямам, но никога не съм харесвала кактуси и никакво желание нямам да ги гледам. Позната има не знам колко на брой, наподредила ги е, абе, като ги гледам, хич не ме докосват, ни цъфналите, ни другите. А тя как им се радва само.....

Добре ти изглежда джунглата, зеленичка е! Heart Eyes  Peace
Котанко да ти е жив и здрав, ще му насадиш друга китка! Simple Smile

# 521
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Кактусите ги харесвам, ама много бодат, пущините Crazy Едно време имах доста, сега са 5 и пак на моменти ми идват в повече, когато трябва да ги местя Mr. Green Обаче единият ще цъфти за първи път от 3-4 години и ми е тръпка.

# 522
  • Мнения: 14 786
На мен ми е подарък това цвете,от една приятелка,която има много цветя. Като пусне някое издънка или има някое бебе,ми го подарява и повечето ми цветя са от нея. Та Лабрексче,ако намериш някой да ти даде,въпреки че дори не знам това как се прихваща,по-добре. Ако не,купи си. Само поливам и нищо повече. Дано имаш късмет и ти. А големите с много листа са много красиви! 😍

# 523
  • Мнения: 14 079
Моята дифенбахия не ще да ме радва. Едни голи стъбла и по два листа на върха. Къде сте ги сложили вашите, че толкова "шума" имат? Преди три дни си купих от Кауфланд китайска роза (бяха намалени на 3.80 лв.). Предполагам, че много са я поливали, защото част от листата са пожълтели и ги махнах, а повече от половината пъпки паднаха. Удачно ли е сега да я пресадя или да чакам да се съвземе?

# 524
  • Мнения: 62
Здравейте група, първо  Ви се извинявам ако се вклмчвам не където трябва, търся си от доста време едно цвете и не мога да открия някъде налично това е филфендрон ксанаду. Можете ли да ми помогнете с търсенето? Благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт