Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 423
  • 733
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: X
Аа и Драцените ли са отровни? Ужас хаха имам само отровни растения вкъщи 😂

# 496
  • Варна
  • Мнения: 25 236
За тях съм чела разнопосочни мнения, точно такава като от снимката котката ми я пасеше яко преди години. Не мисля, че са отровни, не ги възприемам като такива аз лично.

# 497
  • Мнения: 202
Проблем ли е индришето да е заедно с още три растения в една огромна саксия?

# 498
  • София
  • Мнения: 39 745
Проблем ли е индришето да е заедно с още три растения в една огромна саксия?
Не е удачно.
Единствено (по мое мнение) в една саксия могат да се комбинират секуленти.

# 499
  • Мнения: 202
Моят стана огромен въпреки това,но за всеки случай питам.Нямам друга подходяща за него саксия.

# 500
  • Мнения: 9 776

Може, не споря, но със сигурност не е като показаната на другата снимка, може би е друг вид.Hands Plus1

# 501
  • Мнения: 202

Полските цветя и кактуса се чувстват отлично заедно...

# 502
  • Мнения: 22 867
Момичета, аз само да напиша за едно получило се възкресение, че то самото ми присъствие в тая тема си е кощунство. За друга съм аз, на цветоморките. Mr. Green Миналата година, зимата някъде, питах за едно цвете, посъветвахте ме да го орежа, направих го, но то си засъхна, това, дето беше над пръстта, и аз изнесох саксията на терасата под пейката, защото, според мен, китката си беше заминала. Тая пролет изкарах каквото беше оцеляло от цветята на терасата. По някое време реших да поразчистя и да махна саксиите из-под пейката, добре че се вгледах, имаше нещо като зелено шипче в една. Гледах го умно, чудих се  newsm78, пък реших да го полея и оставих саксията при другите, като изобщо не помнех какво е имало в нея. След време тръгнаха листенца и си познах загиналото цветенце. Засега изглежда добре, до кога, не знам.
Линкове какво беше:
И сега в момента:

В действителност е по-тъмно-зелено, на снимката жълтее някак, може и от светкавицата да е, ама, като се има предвид каква фотаджийка съм Embarassed......Иска ми се да го преместя в по-красотна саксия, ама не смея да го пипна,че като се знам, да не вземе окончателно да си отиде горкото. Peace

# 503
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Полските цветя и кактуса се чувстват отлично заедно...
Мдам, особено кактусът, който скоро няма да се вижда от тях.

# 504
  • Мнения: 9 776
Лабрекс, нищо няма да му стане, сменяй саксията с каквато ти хареса.
Аз се имаХ за цветарка до преди време, явно съм била по-свободна, да се оправдая, но напоследък уморих няколко китки и вече в къщи имам няколко само, най-издържливите. Пишман цветарка с две думи.

# 505
  • Мнения: 14 064
Аз се опитах да уморя замиокулкоса, но не успях. Една изгнила грудка изхвърлих, една оставих, а третата посадих в друга саксия. Те пък взеха, че поникнаха и двете, след като ги засуших стабилно. Та сега си имам две и много им се радвам. Нали са си "мои".

Последна редакция: вт, 10 сеп 2019, 15:03 от Не се сърди, човече

# 506
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
При нас заваля и захладня. Не много, но цветята навън ви отдъхнаха.
Много обичам, като се пръкне някое растение, което съм отписала. Имам отвън една хортензия, която остана само на клечки, ама не съм я хвърлила все още. Чакам чудеса!

# 507
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014

Може, не споря, но със сигурност не е като показаната на другата снимка, може би е друг вид.Hands Plus1

има различни дифенбахии - едни са тънички, ниски, стелещи се, други са като дървета... Wink общото е, че имат невзрачни цветове и всичките им части са отровни.


# 508
  • Мнения: 22 867
При нас заваля и захладня. Не много, но цветята навън ви отдъхнаха.
Много обичам, като се пръкне някое растение, което съм отписала. Имам отвън една хортензия, която остана само на клечки, ама не съм я хвърлила все още. Чакам чудеса!

Щом моето, направо изсъхнало, се съвзе, със сигурност ще оживее хортензията! Да го покажеш после чудото! Simple Smile

# 509
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014
аз ще те чакам да се похвалиш с цвят Wink
сега, като съживи калата, тя трябва да ти се реваншира с поне едно цветче. Simple Smile помниш ли какъв цвят е била?

Общи условия

Активация на акаунт