Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 419
  • 733
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 39 745
лЛилава е ружата, същата като показаната на снимката.
Имам значи. Ще видя дали при мен ще поникнат бебета в саксията.

# 556
  • Мнения: 202
Луковиците ми ще поникнат ли???

# 557
  • Северозапада
  • Мнения: 5 467
Луковиците ми ще поникнат ли???
Само времето ще покаже.

# 558
  • Мнения: 202
Благодаря!

# 559
  • Мнения: 1 484
Преди време някой искаше дървесна ружа от моята. Да ми припомни кой беше. Тази седмица ще вадя и мога да пратя.
Аз търсех.
Сега имам лилав и два червени. Чакам един жълт хибикус да пусне коренчета.
Мераклия съм на бял.

Днес увеличих моите китки с един бенджамин и дърво на живота. Предното дърво ММ го умори.
А как ги захвана? Купи ги от магазин? За ружите питам. Relaxed

# 560
  • Мнения: 6 857
ЗЛОДЕИДА, наистина е красив този хибискус. Изглежда ми с по-едър цвят от обикновените. Интересно, че прави семена и се самозасажда! До сега цъфтели са от бебетата някъде? Да се види дали стават същите, защото може да се разпада хибрида.
Според мене е много рано да ги вадиш, още е сухо и топло.

# 561
  • Мнения: 202
Ето и малко снимки:


1.amazonaws.com/jZGo/FQUYQ.jpg[/img]

# 562
  • София
  • Мнения: 39 745
А как ги захвана? Купи ги от магазин? За ружите питам. Relaxed
Купих го. Лилавият хибискус го водят храст. Беше в хм "транспортна пръст"?! Не зная как се казва, пръст + трици. Взех го, защото имаше покарали зелени листенца. На етикета пишеше само хибискус + данни за фирмата. До последно не знаех какъв цвят е.

Червеният също го купих. Бяха два в саксия и преди два дена ги разделих.

Изпратиха ми две клончета жълт. Натопила съм ги във вода и скоро ще пуснат коренчета.

# 563
  • Мнения: 202
Някой гледа ли боб в саксия?

# 564
  • Мнения: 5 240
ЗЛОДЕИДА, наистина е красив този хибискус. Изглежда ми с по-едър цвят от обикновените. Интересно, че прави семена и се самозасажда! До сега цъфтели са от бебетата някъде? Да се види дали стават същите, защото може да се разпада хибрида.
Според мене е много рано да ги вадиш, още е сухо и топло.
да, едното бебе цъфна с едно единствено цветче и е точно като майката. Вече нямат цветове , опадали са, но въпреки това довечера ще ви покажа снимки.

# 565
  • София
  • Мнения: 39 745
Някой гледа ли боб в саксия?
Пишете тук (Био)зеленчукова градина – нашето райско кътче (тема 39)
Градински боб мисля, че няма да стане в саксия. Сади се през пролетта. Трябва му дълбок контейнер и пръчка/решетка за захващане.
За саксия съм чувала да се сади специален сорт, джудже. Не съм запозната с този сорт.

# 566
  • Мнения: 18 542
Ето една малка аранжировка върху хладилника вкъщи от мен.
Един спатофилум, две мини орхидеи, един бръшлян, мечове и маранта част от голямата ми хубавица, която се спука да расте и реших да я размножа.
Лятото беше добре, но като наближи зимата, не знам какво ще стане с моите цветя. Тук става една тъмница, направо ужас, а и с парното което суши въздуха... стискайте ми палци калатеите ми да оцелеят.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 14:33 от Не се сърди, човече

# 567
  • София
  • Мнения: 5 883
ЗЛОДЕИДА, и аз ще искам ружа, но сега ще се хване ли? Не е ли по-добре напролет?
Аз има същата, но бяла с червено в центъра, май напролет я взех от една леля преди години. Може да се оформя като храст, като дърво, и като жив плет съм виждала.

# 568
  • Мнения: 5 240
Ами не знам... Кажете наистина кога се вади? Ако е сега ще извадя и за теб.

# 569
  • Мнения: 18 542
Още малко снимки от мен
Monstera Karstenianum която взех преди 3 месеца. Беше само с две листенца и малко корени, и доста време трябваше да "отлепи" и да започне да расте.
преди

и сега

Общи условия

Активация на акаунт