Пациентки на АГ болница "Д-р Щерев" гр. София - Тема No 14

  • 58 028
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 278
Благодаря ви момичета за отговорите Flowers Cherry Blossom А няма ли възможност за обща,а не спинална анестезия?
На мен не ми предоставиха опции, но не помня дали съм питала. Понеже ми беше за първи път спинална, бях притеснена и ми се отрази много зле, но да не навлизам в подробности... Тъй като манипулацията продължи 10-15' според мен спокойно можеше (в моя случай с малък миомен възел) да се приложи кратка обща анестезия.

# 496
  • Мнения: 402
Благодаря ви момичета за отговорите Flowers Cherry Blossom А няма ли възможност за обща,а не спинална анестезия?
Привет! Не е желателна пълна упойка , освен ако не се налага. По време на интервенцията трябва да си будна и контактна. Моите са 2, през 2 години също при доц. Андреева. Първата със спинална, втората също трябваше да е със спинална упойка, но ми беше казала да спра аспирин протекта 3 дни преди операцията и в деня на хистероскопията анестезиолога промени анестезията на пълна. Нищо страшно няма и шансът за забременяване сред нея е много голям. Успех!

# 497
  • Мнения: 3 154
Аз имам леки проблеми с Л-ки на гръбнака и за това се учудвам за спиналната .Иначе имам другаде правена е обща кратка анестезия ..а и пункциите с такива ги правят за това питах за възможност за друга.Благодаря много за изчерпателните отговори Gift Heart Flowers Hibiscus

# 498
  • Мнения: 522
Здравейте момичета.
Предстои ми някъде във времето, надявам се скоро, да правя ЗЕТ. Може ли да ме ориентирате колко ще струва. Знам, че е много индивидуално, но поне да добия представа, тъй като ще ми е първия.
Трябва да пускам първо НК клетки, т.е. ако се окаже, че са завишени какво ви предлагат като вливки и каква им е цената? Отделно като лекарства какво предписват в общия случай?
Аз имам 4 замразени, ще ги връщаме 2 по 2. Моята процедура беше по фонда, т.е. доколкото разбрах фонда поема нещо от трансфера, но какво?
Много са ми въпросите, но ще се радвам някой да ме ориентира колко излиза във финансов аспект.

# 499
  • Мнения: 127
Здравейте момичета.
Предстои ми някъде във времето, надявам се скоро, да правя ЗЕТ. Може ли да ме ориентирате колко ще струва. Знам, че е много индивидуално, но поне да добия представа, тъй като ще ми е първия.
Трябва да пускам първо НК клетки, т.е. ако се окаже, че са завишени какво ви предлагат като вливки и каква им е цената? Отделно като лекарства какво предписват в общия случай?
Аз имам 4 замразени, ще ги връщаме 2 по 2. Моята процедура беше по фонда, т.е. доколкото разбрах фонда поема нещо от трансфера, но какво?
Много са ми въпросите, но ще се радвам някой да ме ориентира колко излиза във финансов аспект.
Здравей, ако ти е първи ЗЕТ след стимулацията мисля, че нищо не се заплаща или такъв ми е спомена. За платен трансфер мисля, че беше около 780 лв. - плаща се размразяване и трансфер. Лекарствата са строго индивидуални и зависи от преценката на лекаря и дали имаш придружаващи заболявания. Аз имах кринон, фраксипарин, натаспин, дуфастон, метафолик и медрол, но има жени без инжекции или с аспирин, различно е. Успех ти желая!

# 500
  • Мнения: 522
Sophia07, много благодаря за бързия отговор.
Аз за след трансфера съм подготвена с лекарствата. Списъка ми е общо взето същия като твоя.
По скоро въпроса ми е преди самия трансфер как се случват нещата и там ориентировъчно колко пари ще са необходими. Естествено знам, че всичко е много индивидуално, но поне да добия някаква представа.

Допълвам се: каква е цената на НК клетките, тъй като не мога да ги открия в ценорасписа на клиниката?

Последна редакция: чт, 17 сеп 2020, 11:47 от Yve_Yve

# 501
  • Мнения: 127
Аз не съм имала лекарства преди трансфера, разчитахме на моята овулация. Само 4 5 дни преди трансфера слагах кринон. Не съм правила изследвания за НК клетки и не мога да помогна.

# 502
  • Мнения: 256
По спомен към 150 лв. (не повече) бях платила за НК клетките

# 503
  • Мнения: 13
момичета взимали ли са ви изследване за уреаплазма парвум и има ли антибиограма в щерев..благодаря ви

# 504
  • Мнения: 256
момичета взимали ли са ви изследване за уреаплазма парвум и има ли антибиограма в щерев..благодаря ви
Да и да Simple Smile Успех Flowers Four Leaf Clover

# 505
  • Мнения: 612
по принцип не пиша за лекарите при които съм ходила,но този път се възмутих!Запазих си час при нея,защото имаше свободен час само при нея.Не съм от София и специално отидох в щерев,защото ми казаха по телефона,че имат уреаплазма парвум с антибиограма.Първо въпросната лекарка д-р Ганева ме убеждаваше ,как уреаплазмата не трябвало да се лекува,защото била нормална после защо да правя цветна снимка вместо сонография,тя виждала,че всичко е наред с тръбите Grinning ясновидка!после видя полип ,който никой до сега не е виждал и проверих на следващия ден в надежда и никой не видя такова нещо.лигавица 11мм,в надежда 6мм Mask отгоре на всичкото хиляда пъти и казах,че искам уреаплазма с антибиограма,тя ми каза,че я пуска.А е пуснала днк,както после рабрах. Просто вече нямам думи аман от некомпетенти лекари.Отгоре на всичкото не ми дадоха и документ с хилядите и предположения!!! 120 лв отново в коша за боклук! уреаплазма с цервикален секрет и антибиограма явно няма.

# 506
  • Мнения: 256
Lili, точно на д-р Ганева съм била пациентка и аз лично съм доволна от нея като лекар и като отношение.

# 507
  • Мнения: 612
не знам..описвам,какво ми се случи..беше мила,но до там..при мен от вагинален не се хваща само от цервикален,потвърдено от геника..може би са на настроения не знам:confused: при мен ми каза,че уреаплазма не се лекува не знам,как е подходила към теб.и това за документа ми направи лошо впечатление

# 508
  • Мнения: 1 278
И аз имах уреаплазма парвум, установена при профилактични изследвания по мое желание в Геника. Консултирах се с няколко лекари, като според този в Щерев, не беше необходимо лечение. Така направихме и ЗЕТ, в момента съм бременна и АГ по ЖК каза, че той би я лекувал, но преди забременяване. По-късно през бременността отново попитах за лечение, но в крайна сметка нямаше. Доколкото се информирах, парвум не е сред опасните разновидности на уреаплазма. Но факт е, че през цялото време я мисля.... Антибиограма в Геника нямаше.

# 509
  • Мнения: 612
стискам палци всичко да е наред!и едно пухкаво бебоче.може да пуснеш в геника със стойност да видиш в какво количество е...знам,че има антибиотици и за бременни,но кое е правилното и аз нз.лекарите са 50/50
Аз не съм правила цветна снимка и ме е страх с тази уреаплазма да не направя беля?

Последна редакция: ср, 30 сеп 2020, 19:17 от Lili222

Общи условия

Активация на акаунт