Режим на 40- дневно бебе

  • 2 106
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте,имам дъщеря на 40 дни и все още някои неща не са ми ясни. Така,казват ми че детето трябва да има режим и трябва да яде на три часа и да го къпя примерно 20-21 ч всеки ден. В следващия момент ми казват бебе не се буди. Как да я храня на три часа без да я събудя? Ако я оставя тя спи 5 часа примерно и ако се пада да яде в 19ч после ще се събуди в 23ч кога да я изкъпя? Как се прави този режим без да будя бебето? Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 6 622
Е как да не се буди бебе. Кой ги говори тези глупости? Като са толкова малки ако не ги храниш редовно отпадат и нямат сила да се събудят. Кърмено ли е бебето или на АМ?

# 2
  • София
  • Мнения: 28 455
На кърма или на АМ е?

# 3
  • Мнения: 132
Почти изцяло на кърма понякога добавям АМ ако не и стигне кърмата. Будело се само ако е болни и трябва да пие лекарства знам ли...

# 4
  • Мнения: 10 750
Здравей, може да си храниш бебето и да го къпеш, когато си поискаш Wink Не слушай тия глупости, нека са пожелателни съвети, а не някакви природни закони. Не се шашкай Simple Smile Ние нашето бебе го къпехме до 6-7 месец в 11 вечерта, защото тогава заспиваше, сега е на 9 месеца и къпем и лага в 7:30. Просто гледаш кога е най-удобно за вас и го къпете. Нищо няма да му стане, ако не е  точно в 20 часа.
Относно яденето, особено за толкова малко бебе - нека яде, когато му се яде. Честно казано, аз имах някакъв режим от 2-3 часа разлика между яденията, беше на кърма. Но масово кърмещи майки дават на поискване и през 30 минути. Ти си решаваш, общо взето се водиш от бебето. Няма да го държиш да пищи и да стои гладно, само защото трябва да яде в някакъв си определен час. Успех!
Едит: като спи, нека спи. После ще търсиш тези моменти Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 28 455
Синът ми не съм го будела, той сам се събуждаше. Наддаваше добре, беше здрав. Това на АМ. Доколкото знам, когато са на кърма се хранят на поискване, не на режим. Ако детето е здраво и наддава добре, аз също не бих го будила.
П.П. И за къпането също – нека детето само да си направи режим.

# 6
  • Мнения: 6 622
На кърма бебето се храни на поискване, но в никакъв случай по-дълго от 2.5-3 часа. През ноща най много 4. А това ми звучи като свекървенски съвет. Познах ли  ?😁

# 7
  • Мнения: 296
Буди се. Поне до края на третия месец не трябва да прави повече от три часа пауза през деня и май бяха 4 часа през нощта. Ще усетиш кога е заякнало и може да го оставиш само да самоопределя режима. За кърмено бебе наистина не е препоръчителен режим, най-добре на поискване, но пак не по рядко от описаното горе. А за къпането: 1. Не е задължително да го къпеш всеки ден, само дупето в добре да се мие по-често (при нужда) 2. Може и по-рано, може и по-късно, зависи кога ще го приспи2аш за през нощта. Първите 2-3 месеца моя го къпехме около 7, а сега - около 10. Вярвай повече на усета си, отколкото на съвети. А за да махнеш АМ и да си останете само на кърма надникне кърмаческия подфорум Simple Smile

# 8
  • Мнения: 132
А и още един въпрос се сетих,когато бебето суче как излизате на разходки,кафета? Кърмите ли го или давате АМ? Аз докато стигна до парка и става време за хранене...

# 9
  • Мнения: 46 484
Кои са тези, които ти го казват?
Пиша препоръката  на педиатъра на дъщеря ми, жена с голям стаж, пред пенсиониране беше тогава.
"Махаш всички часовници и се водиш по детето. Яде, колкото и когато иска. Спи, колкото и когато иска."

От болницата като ни изписваха педиатърката на отделението ме потупа със съчувствие по рамото с думите, че ми се е паднало много ревливо дете. Беше ги подлудила от рев (там хранеха на 3 часа с пауза от 00 до 06 ч.). Вкъщи също, докато следвахме този режим. Реших да послушам другата лекарка и спряхме да я лишаваме от мляко, когато е гладна и да се опитваме да ѝ прилагам измислени режими. В момента, в който започнахме да следваме горния съвет, всичко спря. Повече рев е съм чула, нито колики, нито никнене на зъби, нииищо! Само се хилеше и растеше. На АМ беше. Постепенно сама си направи режим - железен, можеш да си свериш чсовника по него. Нарушаваше го само във фазите на бърз растеж, тогава е имало моменти и през час да яде, но това е нормално.
С годините осъзнах до каква степен продължава да слуша тялото си - никога не е преяждала, макар че е от децата, които ядат всичко и в добри количества, знае точно кога да спре, дори с нещо любимо няма да прекали.

Но си прзинавам, че на моменти ме е плашила с апетита си, в споменатите бебешки фази и после в годините, когато дърпаше рязко на ръст. Радвам се, че все пак се доверих на лекарката и на детето си, това са естетвени неща и не бива да се намесваме. Хората са оцелели много преди часовника и шишето с вода и захар. Вече е на почти 15 г., да чукам на глава, доволна съм от резултата.

А и още един въпрос се сетих,когато бебето суче как излизате на разходки,кафета? Кърмите ли го или давате АМ? Аз докато стигна до парка и става време за хранене...
Носиш си един шал. Сядаш на пейка, слагаш шала в/у бебето и кърмиш, където и да е.

# 10
  • Мнения: 6 622
Как ще му даваш АМ? Така най-лесният ще го откажеш от гърда и кърмата ти ще намалее. Моето е на 4 месеца и в момента суче на 1-1:30 и я кърмя по 3-4 пъти минимум навън.  Или си взимаш слинг или намяташ една пелена и си кърмиш бебето.

# 11
  • Мнения: 296
Ако не искаш да кърми навън, може да му носиш изцедена кърма в шише. Не ми се мисли как се приготвя АМ в парка, нали не трябва да се дава много дълго след приготвянето. И да, така ще ти намалее кърмата

# 12
  • Мнения: 10 750
Аз се прибирах в нас да кърмя, никога навън. Нямаше да се чувствам удобно. Един път носих АМ да правя, пишман станах. Но при мен имаше два важни фактора, живея на центъра и за 5 мин съм в парка и бебето заспиваше само навън.Пищеше докато не я сложа в количката и понякога е заспивала и в коридора. Така си правех 2-3 часови разходки на спокойствие, хем аз почивам, хеч бебето спи. Събуди ли се, хоп в нас и кърмех. Всяко бебе е толкова различно, щеш, не щеш, ще се нагодиш къч неговия режим.

# 13
  • Мнения: 6 622
Ще намалее и ако носи изцедена кърма а и съответно прави по-голяма пауза на освобождаване на гърдите. Аз съм стеснителна, но си кърмя без проблем. Нищо не се вижда. Ако е със слинг никой няма и да разбере, че кърми.

# 14
  • Мнения: 296
Ще намалее и ако носи изцедена кърма.

И аз това казвам. И пак има риск бебето да си хареса шишето. Но пак е някакъв вариант, не всеки иска да кърми навън, което си е най-добрия вариант

Общи условия

Активация на акаунт