Отговори
# 60
  • Мнения: 2 220
Като ви слушам и ми става едно смешно Grinning
Ние се опитваме от над 3 години и зодията ми е последната мисъл,просто да стане и да е живо и здраво!
Ама пък има хора,които си правят такива планове.От моята гледна точка е доста забавно Grinning
Разбира се, че е така. Ако аз си чакам детето години наред, хич няма да ми пука, ко ще и 13а зодия да е и да е родено през най-лютата зима. Наясно съм и че не всички имат късмета да им се случи веднага и по план. Стискам палци!

# 61
  • Мнения: 5 064
Благодаря! Simple Smile

Phenix, нямам предвид,че ще върнат бебето,просто за мен да си избираш и правиш планове за зодията ми звучи като да си избереш кой джакпот от тотото да спечелиш Stuck Out Tongue 

# 62
  • London
  • Мнения: 6 732
Забременяването не ме тревожеше и нямах проблем, но пък детето ми се оказа със социално комуникативно разстройство, направо джакпот. И хората за тия неща пък най-малко се замислят като поискат да имат деца, а те във времето са все по-голям процент и после самото родителство изобщо не е като по книжките и филмите или като при комшията Пешо. Разбира се и този малък бърливко не бих сменила за нищо на света, но то като цяло всеки го чуква някъде, всеки си има някакви драми.....

# 63
  • София
  • Мнения: 2 438
Като ви слушам и ми става едно смешно Grinning
Ние се опитваме от над 3 години и зодията ми е последната мисъл,просто да стане и да е живо и здраво!
Ама пък има хора,които си правят такива планове.От моята гледна точка е доста забавно Grinning
И аз в този списък Simple Smile

# 64
  • Мнения: 983
Имам три деца и не съм правила планове за зодии и месеците в които ще се родят,но не съм крила,че на синът рожденият ден ми е любим.Роден е във високосната 2012 на 1 юли точно на средата на годината и той е моето джулай морниг-че и зодия Рак като баща ми.Каката пък е Риба и е родена на 12 март 2004 когато влязох в болницата беше мрачно и дъждовно а като ме изписаха беше топло и цъфтящо абе пролет.Най малкото пък се роди на 7 януари-ще кажа,че аз съм 28 ноември и никога не ми е харесвало да съм в края на годината също така не ми харесва и толкова рано в началото и,но живи и здрави това е най малкото за което трябва да мислим.

Иначе зодиите с които не се разбирам са Водолей-жена и Дева-мъж!

# 65
  • Мнения: 2 649
Първото дете е заченато през ноември с идеята да е Лъв като баща си. В началото на август се роди дъщеря ни. Няма нищо по - хубаво от това рожденият ти ден да е през лятото. И да си зодия Лъв, разбира се. Но не препоръчвам бременност през лятото, трудно е в жегата с корем.
Втората дъщеря е зачената през юни, роди се началото на март, Риби. Терминът ми беше на 22 ри март, точно първа пролет и нямах нищо против да имам смела и борбена Овен-ка, но съдбата реши да е Риби.
Като цяло изкарах втората зимна бременност много по лесно от първата лятна.

# 66
  • Мнения: 2 224
Мои познати с деца родени през август казват, че не могат да съберат приятелчетата им за рожден ден понеже през този период всеки е хванал нанякъде. Иначе да се празнува рожден ден през пролетта или лятото е супер.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 21:09 от Anastasiya_S

# 67
  • София
  • Мнения: 18 745
Даа,синът ми е август и го има този момент.Добре,че не му е драма.

# 68
  • Мнения: 5 468
Имам едно октомврийско бебе(заченато януари) и едно априлско(заченато юли). И двата месеца много ми харесват, защото обичам пролетния и есенния сезон и чарът, който носят. От гледна точка на раждане, обаче, пролетно бебе за мен е идеалният вариант. Времето се затопля и е подходящо за разходки с новородено. Освен това напреднала бременност през зимата ми се стори супер, защото не ми беше горещо. А с първото ми октомврийско бебе накрая на бременността едва дишах от жега. Освен това изпаднах в следродилна депресия, защото си стояхме вкъщи през повечето време. Като стана време за разходки и времето се влоши. А и като неопитна майка, все ме беше страх да не простудя бебето. Дойде и януари с рекордно ниски температури от по -15/-20 градуса и няма да забравя как за целия месец бях излизала 3-4 пъти да се разходя до някой магазин. След това преживяване не исках и да чуя повече за раждане през есента. Затова второто исках да се роди от януари натам, защото от февруари обикновено омеква времето. Малко смешно звучи, но за мен беше важно за да се чувствам добре психически след раждането. И така дойде и второто ни бебе през април и се получи супер. Друг плюс, който намирам е, че е много по-удобно да обличаш новородено през пролетта, отколкото в студените месеци, когато пада едно обличане и напъхване на миниатюрни крачета и ръчички в космонавт.

Сега сигурно ще кажете, че с бебе или малко дете зимата си е тегаво така или иначе и се седи повече вкъщи, но за мен има голяма разлика, когато бебето е малко(до към 3 месеца), отколкото малко по-голямо бебе, което може да стои повечко време навън на студа.

Относно зодиите, имам си предпочитания към някои зодии, но децата си знаят кога да се родят и не съм си правила планове за това, но ми беше страшно любопитно кой коя зодия ще бъде. Дъщеря ми е везни, която за мен е една от най-хубавите зодии. Синът ми категорично не искаше да е овен, защото се роди няколко часа след като започна зодия телец. Специално ми бяха проверили тази година кога ще свърши овена и ще започне телеца, защото граничните зодии всяка година се сменят по различно време и исках да знам точно коя зодия е.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 23:19 от Happy_mommy

# 69
  • Мнения: 1 988
Аз забременях през октомври и родих през юни. Не съм имала предпочитания нито за сезон, нито за зодия, но си давам сметка, че ни беше доста лесно с лятно бебе. Когато дойде зимата, можехме да го изкарваме навън само с ергономична раница. Количката не вървеше по снега.Laughing
Самата бременност все ще обхване три сезона. Може би в началото е по- лесно през есента или зимата, а към края през пролетта и ранното лято. Аз почти веднага след забременяването трябваше да мина в легнало положение, така че не съм усетила кой знае какво от сезоните, освен в деветия месец, когато вече можех да излизам. Иначе през останалото време бях от леглото в колата, при лекаря и обратно. Обаче в напреднала бременност жегите навън не ми се отразиха добре. От друга страна много се бях подула и не можех да си закопчая сандалите, така че ако беше зима, щеше да се наложи да излизам по чехли.Laughing Нямаше обувки, които да мога да сложа.
И все пак не бих избирала месец на зачеване, дати на раждане и т.н. Тези неща не са ми приоритет.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 09:15 от Forest rain

# 70
  • Мнения: 63
предишния път забременях на 10 февруари (дата на последен цикъл) и родих на 1ви ноември, деня на будителите, въпреки, че терминът беше 17ти ноември. Смятам, че това е един супер период за бременеене, защото изпускаш студените месеци. Купих си точно една рокля за бременни и то само, защото имах погребение и интервю и трябваше да съм малко по-елегантна. Иначе си ходих с небременни рокли цялата си бременност. Сега, ако всичко е наред, ще съм в напреднала бременност през зимата и, според мен, е ужасно.
Не сме имали проблеми със сина ми и зимното разхождане. Извеждахме го веднага след изписването, Ноември се случи мек, а след това зимата си го извеждахме смело на всякакви температури.  За мен идеалното е този вариант! Бременна на топло и приятно, безопасно време, в което не се носят много дрехи, а после раждане есента. Но искам да отбележа, че част от бременното си лято бях в държави, в които никак не е горещо.
 
Според мен, трябва да се избягва бременеене в период, в който има грипове, защото е много опасно. Аз даже си мисля, че ще се измъкна от София последните месеци преди раждането.

# 71
  • Мнения: X
Забременях май месец и дъщеричката ми се роди януари в един тоооолкова снежен ден. Мъничко кокиче.
Сега опитваме за второ и много ми се иска да е топъл месеца за да може да празнуваме градински рожденни дни! Хахаха в крайна сметка абсолютно не ми е важно месец и зодии. По-скоро ми се иска да е пак момиченце! ВИнаги съм мечтала за две дъщери. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 63
моят рожден ден е зимен, между коледа и нова година. Бил е изключително снежен ден, което е на късмет. Много обичам зимата и снега и обожавам рождения си ден както и целия период. Като дете винаги бях болна на рождения си ден, но го отдавам на това, че съм сатурново чадо. От тийн годините си, обаче, винаги съм имала много буйни празненства за рождения си ден, с големи компании. Даже, бих казала, че на младини моите рожденни дни бяха известни като много хубави. Не знам с какво толкова е по-добре летен рожден ден...важното е детето да има приятели и близки, които го обичат и да е здраво, а рожденият ден ще се отпразнува подобаващо.

# 73
  • Мнения: 411
моят рожден ден е зимен, между коледа и нова година. Бил е изключително снежен ден, което е на късмет. Много обичам зимата и снега и обожавам рождения си ден както и целия период.
И моят рожден ден е тогава, но не обичам нито него, нито зимата, нито Коледа. Като мине целият този период ми олеква. По закон от както се помня рева на рождения си ден, а като малка страдах, че денят е малък и е тъмно и студено... За р.д си изключвам и телефона, докато бяхме без дете даже с мъжа ми пътувахме, за да имам извинение да не го празнувам Simple Smile

# 74
  • Мнения: 2 220
Пролетен/летен рожден ден е по-хубаво с това, че е топло, може да се празнува навън, и на морето примерно. Декември баш с тия празници, студ, но всеки си има мнение. За мен идеално е с новородено май-по цяло лято бяхме навън, изкарвах го почти гол по едно тънко боди, до зимата се беше малко поочовечил, бяха минали тежките за мен първи месеци. А и като забременяла август месец избегнах жегите и големите студове с големия тумбак.

Общи условия

Активация на акаунт