Дългото чакане след трансфер - Тема 75

  • 42 246
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 19
Момичета, да ви питам нещо... Четох преди време някъде, че след ин витро е хубаво да се отиде на мамолог. Заради стимулациите можело да се образуват възли, бучки и т.н. При мен мина третия опит, неуспешен, но този път усещам гърдите си по-напрегнати и по-твърди от обикновено. Не ме болят и не напипвам бучки ама нещо взех да се притеснявам, понеже предишните пъти не съм имала такива проблеми. И реших да ви питам, при вас нещо подобно случвало ли се е? Знам, че прегледа при мамолог е хубаво да се прави веднъж в годината, аз не съм ходила от 2 год. Но по-скоро ме интересува дали стимулациите могат да предизвикат нещо подобно?

# 646
  • Мнения: 784
Момичета, да ви питам нещо... Четох преди време някъде, че след ин витро е хубаво да се отиде на мамолог. Заради стимулациите можело да се образуват възли, бучки и т.н. При мен мина третия опит, неуспешен, но този път усещам гърдите си по-напрегнати и по-твърди от обикновено. Не ме болят и не напипвам бучки ама нещо взех да се притеснявам, понеже предишните пъти не съм имала такива проблеми. И реших да ви питам, при вас нещо подобно случвало ли се е? Знам, че прегледа при мамолог е хубаво да се прави веднъж в годината, аз не съм ходила от 2 год. Но по-скоро ме интересува дали стимулациите могат да предизвикат нещо подобно?
Да, заради стимулациите е хубаво да се правят често прегледи и то не само след неуспех. На всяка година, а при обремененост и на 6 месеца.

# 647
  • Мнения: 388
Момичета, да ви питам нещо... Четох преди време някъде, че след ин витро е хубаво да се отиде на мамолог. Заради стимулациите можело да се образуват възли, бучки и т.н. При мен мина третия опит, неуспешен, но този път усещам гърдите си по-напрегнати и по-твърди от обикновено. Не ме болят и не напипвам бучки ама нещо взех да се притеснявам, понеже предишните пъти не съм имала такива проблеми. И реших да ви питам, при вас нещо подобно случвало ли се е? Знам, че прегледа при мамолог е хубаво да се прави веднъж в годината, аз не съм ходила от 2 год. Но по-скоро ме интересува дали стимулациите могат да предизвикат нещо подобно?

Когато аз ходих септември месец по време на моята стимулация ми обясниха,че самата стимулация не може да доведе до появата на туморно образувание ,но ако има нещо,което не е диагностицирано преди нея,за съжаление хормоните ще стимулират бързото му развитие,тъй като повечето от тях са хормонално зависими.
Направете си една консултация за ваше успокоение. 😊

# 648
  • Мнения: 3 124
Аз съм правила профил.преглед за гърдите и за щитовидната жлеза( и хормоните й), след стимулация, за мое успокоение.Хубаво е да се следите веднъж годишно.

# 649
  • Мнения: 276
Момичета, да ви питам нещо... Четох преди време някъде, че след ин витро е хубаво да се отиде на мамолог. Заради стимулациите можело да се образуват възли, бучки и т.н. При мен мина третия опит, неуспешен, но този път усещам гърдите си по-напрегнати и по-твърди от обикновено. Не ме болят и не напипвам бучки ама нещо взех да се притеснявам, понеже предишните пъти не съм имала такива проблеми. И реших да ви питам, при вас нещо подобно случвало ли се е? Знам, че прегледа при мамолог е хубаво да се прави веднъж в годината, аз не съм ходила от 2 год. Но по-скоро ме интересува дали стимулациите могат да предизвикат нещо подобно?
Аз след 2рия неуспешен опит имах кисти в едната гърда заради хормоните. Добре, че се беше възпалила кистата и беше червено на повърхността за да отида на лекар! Излекувах я с прогестеронов препарат за няколко седмици. Докторката ми каза че при инвитро е важно да се ходи на преглед на всеки три месеца! Та, както казах, добре че се беше възпалила, защото ми предстоеше трети опит! ( Той завърши успешно и сега си гледам най - лудото дете на година и 4 месеца) Но, ако не бях взела мерки можеше да имам сериозни проблеми! Затова вярвам, че господ си знае работата когато един опит е неуспешен!

# 650
  • Мнения: 19
Благодаря ви, дами! Ще отида на преглед. Според мен докторите задължително трябва да го казват, като превантивна мярка, след като мине процедурата. На мен никой нищо не ми каза, а разбрах случайно. Ама то да разчиташ на нашето здравеопазване... Добре, че го има този форум Hug

# 651
  • Мнения: 784
На 9 ден 83
11 ден 154
13 ден 257
Днес 3 дни по късно на 16 ден, резултат 893,70 някак лек полъх. Много е трудно, когато имаш вътрешни колебания, защото си минал толкова много. Ще се видим с доктора в четвъртък, защото ще е на конференция. Все пак иска ново ЧХГ в понеделник. Ако зависеше от мен щях да спра, но щом лекаря иска няма да се противопоставям.
Успех чакащи момичета Wink

# 652
  • Мнения: 8
Здравейте мили момичета!
Добре че Ви има ,иначе до сега да съм се побъркала!
Да споделя и аз моите терзания след трансфера на 31.05.
Беше най дългото чакане в моя съзнателен живот, но не издържах и на 8 ден направих уринарен тест Престо ,който имаше бледа втора черта, след два дни чертата беше по ясна и на 12 ден пуснах кръвен който показа ЧХГ 320, на 14 дрн ЧХГ 620.
Сега официално съм бременна, но някак не мога да се зарадвам.
В началото до към 15-16 ден имах ПМС болки и много усещания, сега не е същото и съм притеснена.
На този етап ме болят гърдите и ми се появиха кафеникави  петънца около ореолите,зърната ме болят силно, усещам придърпване от пъпа към матката и ми се гади ,но не мога да повърна.
Това ми е първи опит и съм адски притеснена.
Забравих да спомена че се събуждам точно в 3 през ноща за пишкане и после съм като вампир..няма заспиване.
Наистина всичко ми е странно  ,а до прегледа на 28.06 ще получа нз колко на брой нервни кризи .
Съжалявам за този дълъг и глупав пост, но само Вие и единствено Вие ме карате да се чувствам добре!!!

# 653
  • Мнения: 960
Follow, страхотна новина! Браво! Честито и на двете ви!

# 654
  • Мнения: 78
Follow, не мисля ,че има за какво да се притесняваше.Ще ти напиша мойте стойности как вървяха.От начало не бяха ок.Но после бързо се покачиха.Въпреки абарта,но аз мисля ,провалът последва заради не достатъчният прогестерон или в връзка с тромбофилия при която не ми дадоха нищо да пия.Та резултати те ми :.     9- ден-160.                                                           11-ден 244.                                                             12ден-330.                                                              14 ден-667.                                                             16 ден-474(тук прокървих).                               18 ден-880.                                                             20-ден 1483.                                                           23 ден 3812                                                            На следващия ден кръв и много болки.След 3 дена чхг 330 . Много момчета според вас къде да търся проблема?

# 655
  • Мнения: 4 660
Xiara 100 защото ти ще търсиш проблема и ще си назначаваш изследвания това е задача на лекаря.

# 656
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте мили момичета!
Добре че Ви има ,иначе до сега да съм се побъркала!
Да споделя и аз моите терзания след трансфера на 31.05.
Беше най дългото чакане в моя съзнателен живот, но не издържах и на 8 ден направих уринарен тест Престо ,който имаше бледа втора черта, след два дни чертата беше по ясна и на 12 ден пуснах кръвен който показа ЧХГ 320, на 14 дрн ЧХГ 620.
Сега официално съм бременна, но някак не мога да се зарадвам.
В началото до към 15-16 ден имах ПМС болки и много усещания, сега не е същото и съм притеснена.
На този етап ме болят гърдите и ми се появиха кафеникави  петънца около ореолите,зърната ме болят силно, усещам придърпване от пъпа към матката и ми се гади ,но не мога да повърна.
Това ми е първи опит и съм адски притеснена.
Забравих да спомена че се събуждам точно в 3 през ноща за пишкане и после съм като вампир..няма заспиване.
Наистина всичко ми е странно  ,а до прегледа на 28.06 ще получа нз колко на брой нервни кризи .
Съжалявам за този дълъг и глупав пост, но само Вие и единствено Вие ме карате да се чувствам добре!!!

То като говорим, че чаканетж до теста е песен...
Вземи се в ръце и се успокой. Имаш 8 месеца да бременееш, как ще ги изкараш? С нерви вредиш не само на теб, а и на малкото човече.

# 657
  • Мнения: 78
Оххх аз нали чаках на лекарят и ето какво стана.За толкова години съм разбрала,че  те си карат по система.Ако не настояваш ,не търсиш и не питаш.Отговорът като: Ами незнам защо и този път не се получи.Другият ще стане.вече ме ме задоволява.Нямам нито времето нито парите за да рискувам пак да правя опит без да съм направила и нещо допълнително.Ще кажете смени лекарят .....е смених го този е 4-ят подред.Всеки казва:Матка без проблем,ендометриум  ок,години -млада си .и накрая нищо.

# 658
  • София
  • Мнения: 7 645
за съжаление на мен в чужбина ми звучи същото като тук...
- ние пак тук си търсим проблемите долу горе сами
- лекарите пак същите неща ни казват ....

Ето и моя опит, след 5 трансфера: 1 биохимична, 1 аборт в 6-та седмица и 3 отрицателни, направих хистеро, видя се възпаление, направиха ми биобсия, изолираха се бактерии (които не се знае от кога и от какво точно имам в матката, но може още от секциото ми през 2012 да са, може и да са от аборта, може и да са от едно лапаро, на което ми отстраниха доста сраствания), сега лекувам това, надявам се да съм се изчистила и силно си стискам палци това да е бил проблема и на следващия трансфер да успея.

Хем се радвам, че открих някакъв конкретен проблем, хем ми е гадно, че съм пропиляла трансфери, хем ми е виновно, че все още ПИД не съм правила и сега като изчистя бактериите ако пак не се хване някой ембрион това ще ми е следващата стъпка. А да не говорим, че ми е особено притеснено тия бактерии дали не са се загнездили в тръбите и да слизат надолу постоянно...

# 659
  • Мнения: 247
Здравейте, при доказана тромбофилия кога ви назначиха аспирин и клексан след трансфер или положителен тест?

Общи условия

Активация на акаунт