Избор на сушилня - Тема 12

  • 49 081
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 049
А може ли малко информация за тази програма за време, какво точно представлява и в какви случаи се използва? При мен май има две такива програми за студено и топло сушене. При топлото много ли е висока тампературата?
https://www.bewusst-haushalten.at/fakten/fakten-zum-waschen-und- … rocknerprogramme/
Тук вижте за zeitprogramm warm,reninel и talos също са ви обяснили.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 12:55 от niljaniljo

# 76
  • Мнения: 42
И как по-точно сушенето на маратонки без кошница, на вратата би увредило уреда? Аз също нямам възможност за кошница, затова питам. И моята е АЕГ 8 серия.


Здравейте,

Честото прищипване на връзките на маратонките за вратата на уреда в един момент може да доведе до деформация на гумените уплътнители на вратичката на сушилнята и по този начин това да доведе до загуба на добро уплътнение, което в един момент може да се отрази негативно в/у работата на уреда.
Или най - просто казано: всичко, което е в разрез с правилната експлоатация(както е посочено в инструкциите за употреба) на уреда с който се работи може да доведе до негативни последствия при неговата работа(влошаване качеството на сушене на един по - късен етап например).
Но както споменах по - горе уредите са си ваши и следователно дали ще си правите някакви експерименти с тях си е изцяло Ваша отговорност. Успех

# 77
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 684
Аз съм пробвала да суша маратонки в сушилнята и не ми се получи. Маратонките са тежки и при въртенето на барабана, удряха вратата и я отваряха. Според мен само със съответната стойка, би се получило най-добре и безопасно за уреда и маратонките.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 189
Демек- да съм мислила, когато съм избирала модела. Сега да не се жалвам.

# 79
  • Мнения: 189
Демек- да съм мислила, когато съм избирала модела. Сега да не се жалвам.

Пусни една пералня стари дрехи и ги суши микс със тях малко ще тропат ама ще изсъхнат Simple Smile

# 80
  • Мнения: 5 674
Всякакви дрехи ли пускате в сушилнята, бельо, деликатни, дънки?

# 81
  • София
  • Мнения: 16 194
Да. На различни програми, обаче.

# 82
  • Мнения: 5 674
Захабяват ли се по-бързо? Още, мъжките слипове са памучни с голям/широк ластик. Това на памук би станало с размер по-малко? Имате ли съсипани дрехи?

# 83
  • Мнения: 2 133
Нямам съсипани дрехи. Всичко пускам, включително и якета с пълнеж от гъши пух.
Нямам грижи с широките ластици на бикини, слипове и сутиени.
Суша на програма Mix+ опция Gentle и максимална степен на изсушаване. Само огромните чаршафи суша на специална за тях програма против омотаване.
Нямам захабени/изхабени тъкани.

# 84
  • Мнения: 5 674
Това ми е странно. Всички памучни тениски, потници, които съм пробвала са се свили поне с размер по-малък. Детето има няколко суитчера, на които се обеазуваха топчета, т.е. по-бързо се захабиха. АЕГ ми е сушилнята, купена в началото на 2018, не е евтина, а не смея да я използвам пълноценно. Ще погледна довечера кой точно модел е, да се включи някой, ако има същата. Общо взето я ползвам за домашни дрехи, чаршафи, хавлии.

# 85
  • Мнения: 3 535
Хм, и моята е аег. Нямам нищо свито, захабено, смалено. Сушила съм всякакви дрехи.

# 86
  • София
  • Мнения: 10 581
Буквално са единици дрехите, пострадали в сушилнята, и то защото самите дрехи са кофти. Суичърите ни са перфектни след сушилня. Имам един сиучър на незнайно колко години, нищо му няма нито от пране, нито от сушене. Много, много съм доволна аз. Моята е Беко и нямам забележки. Влажни места по дънките на колана и на анцузите на колана.
Единственото, което ме вбесява е, че се обръщат калъфките на възглавниците и остават влажни във външните краища. Калъфките ми са без ципове и копчета и всеки път се ядосвам,че са се обърнали.

# 87
  • Мнения: 11 621
Това ми е странно. Всички памучни тениски, потници, които съм пробвала са се свили поне с размер по-малък. Детето има няколко суитчера, на които се обеазуваха топчета, т.е. по-бързо се захабиха. АЕГ ми е сушилнята, купена в началото на 2018, не е евтина, а не смея да я използвам пълноценно. Ще погледна довечера кой точно модел е, да се включи някой, ако има същата. Общо взето я ползвам за домашни дрехи, чаршафи, хавлии.
Вероятно не я пускате на правилните програми и настройки или пък слагате да сушите несъвместими една с друга материи - едните пресъхват докато други са мокри  още. Моята е АЕГ комбинирана, обаче, и нямам  абсолютно никакви щети. Кой модел е вашата?

# 88
  • Мнения: 13 188
И нашата е Беко, нямам свити и захабени дрехи, но нямам никога недоизсушено. Вероятно, защото е по старата технология - без термопомпа.

# 89
  • Мнения: X
Барабанът се върти и при сушилните машини, просто съпротивлението е по-голямо, в сравнение с това в пералнята по ред причини, като например, че барабанът е по-голам, отсъства ремъчна шайба, ремъкът върви по самия барабан, отсъства вал, барабанът се крепи върху ролки.
Имам два въпроса към вас:
1. Има ли възможност за "натягане" на ремъка?
2. Ролките стационарни ли са или могат да бъдат регулирани?
(Да са по-плътно до казана, т.е. луфта да се минимизира.)

Общи условия

Активация на акаунт