Избор на сушилня - Тема 12

  • 49 065
  • 757
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 11 616
Ами АЕГ и Електролукс имат един и същи производител (електролукс). АЕГ е по-висок клас или поне така се води.

# 181
  • Мнения: 1 207
Бях се насочила към AEG и Bosh  като марки, но май се разколебавам за AEG-то. За боша все още се колебая.
Харесах си обаче Electrolux, тази : https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-ELECTROLUX-EW8H358S/p/688345.

Мнения?


Електролукс и AEG са едно и също, но с малко по-различен дизайн. Bosch като цяло правят по-читава техника, но и те си имат своите особености със тия самопочистващи се кондензатори. Лошото при тях е, че най-често няма достъп до самия кондензатор и не може да се види, до каква степен е замърсен, а когато въздухът не циркулира пълноценно през него, разходът на електроенергия за цикъл на сушене се повишава.

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 408
Бях се насочила към AEG и Bosh  като марки, но май се разколебавам за AEG-то. За боша все още се колебая.
Харесах си обаче Electrolux, тази : https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-ELECTROLUX-EW8H358S/p/688345.

Мнения?


Електролукс и AEG са едно и също, но с малко по-различен дизайн. Bosch като цяло правят по-читава техника, но и те си имат своите особености със тия самопочистващи се кондензатори. Лошото при тях е, че най-често няма достъп до самия кондензатор и не може да се види, до каква степен е замърсен, а когато въздухът не циркулира пълноценно през него, разходът на електроенергия за цикъл на сушене се повишава.

 Да се насоча тогава към Бош, без самопочистваш кондензатор? Бош нямат възможност за сушене на вълна, нали?
 
 

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Здравейте , ако има някой със сушилня на Bosh със самопочистващ се кондензатор да каже кога се прави профилактика на филтъра . Аз съм с такава сушилня и чета не хубави неща , че се запушвал мотора с мъх и се разваляли .
И друго - вие омекотител слагате ли на дрехите ? В упътването пуше да не се използва , но аз обичам да ми миришат хубаво дрехите и слагам
Филтъра на вратата за мъхчетата , слагате ли го мокър или го подсушавате ?
Вратата на сушилнята държите ли отворена ?
Пускате си два , три цикъла на сушене един след друг ?

Аз съм със сушилня Bosch,самопочистващ се кондензатор.В предната тема съм писала,че има препарат за профилактика за самопочистващите се сушилни,а друг потребител показа и снимка на препарата.Сушилнята ми е на 8г(целогодишно я ползвам),ходила е на профилактика в сервиз(след 4г употреба),но откакто разбрах за препарата я профилактирам и нямам проблем.Ползвам и омекотител(в пералнята,разбира се),а когато сушилнята не работи,вратата е постоянно "леко притворена".За толкова години употреба съм много доволна от Bosch.

# 184
  • Мнения: 1 207


 Да се насоча тогава към Бош, без самопочистваш кондензатор? Бош нямат възможност за сушене на вълна, нали?
 

Да, поне имате достъп до кондензатора и знаете в какво състояние е. Колкото до програмата за сушене на вълна, не мога да Ви кажа дали е вярно, може и да има модели без подобна програма.
Bosch имат програми за сушене на вълнени тъкани. Wool finish до колкото си спомням се наричаше програмата при Bosch, но дали е налична при всички модели не мога да кажа.

Последна редакция: чт, 25 юли 2019, 17:42 от BM21

# 185
  • Мнения: 3 028
Тази програма не суши вълна...проветрява я .Няма Бош който да суши вълна.Мисля само АЕГ и Електролукс я имат.

# 186
  • Варна
  • Мнения: 1 558
gorenje също суши вълна.Поне така пише.

# 187
  • Мнения: 1 207
Тази програма не суши вълна...проветрява я .Няма Бош който да суши вълна.Мисля само АЕГ и Електролукс я имат.

И да няма конкретна програма, на някоя от останалите може да пробва, по-деликатна по възможност. Изобщо не е само при AEG, аз ползвам gorenje има пълноценна програма за вълнени тъкани. Иначе и да отсъства такава, може да се суши на друга алтернативна програма.

# 188
  • Мнения: 40 892
И ако нещата не се получат не бързайте да вините пералнята Mr. Green
Преди години ММ си купи много готин пуловер, с woolmark и всякакви етикети, супер готин червен цвят. След първото пране пуловерът мина за мое ползване. След второто и на мен ми беше малък, стана за детето. След четвъртото стана за куклите Twisted Evil И даже не сме го сушили в сушилня... Но готиният цвят остана Joy

# 189
  • Мнения: 3 028
И ако нещата не се получат не бързайте да вините пералнята Mr. Green
Преди години ММ си купи много готин пуловер, с woolmark и всякакви етикети, супер готин червен цвят. След първото пране пуловерът мина за мое ползване. След второто и на мен ми беше малък, стана за детето. След четвъртото стана за куклите Twisted Evil И даже не сме го сушили в сушилня... Но готиният цвят остана Joy
Хихихих и аз имах една такава жилетка...без сушилня...
Нашите са с Горене,но май не им е пълноценна програмата ...а нещо подобно на Бош...Може модела им да е по-стар....

# 190
  • Мнения: 449
И така , значи имам още време за почистване на филтъра , моята Бош е само от 6 месеца , но я използвам постоянно . И исках да взема със самопочистващ се филтър , за да и слугувам по - малко Simple Smile Пък и се надявам , като е по - висок клас и по - скъпа да е и по - здрава Simple Smile

Това е моята сушилня
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BOSCH-WTW85491B … 2802   

# 191
  • Мнения: 3 788
В чудене съм дали да вземем комбиниран уред или само сушилня. Има ли как да се постави на място, в което няма нито вода, нито канал (килер), ако е само сушилня?
Другият вариант е да я сложим над пералнята, едно върху друго, но се чудя дали трябва допълнителна плоскост да се монтира или не. Четох, но имаше различни мнения.

Може ли да ми препоръчате сушилня до около 1000 лева или комбиниран уред до 2000, по-икономични и за поне около 6 кг пране?

# 192
  • Мнения: 13 188
Естествено че отделни е по-добре.
За пестене на място и удобство при работа е хубаво да са една над друга, лесно се мести прането така.

# 193
  • Мнения: 40 892
Аз съм много доволна от комбито. Пести място и върши идеална работа. Ако ти се дават 2000 лева,  таман горе - долу толкова струва АЕГ-то с термопомпата.

# 194
  • Мнения: 3 534
Моята сушилня е в килер, без вода и канал, не и трябват.

Общи условия

Активация на акаунт