С какво ви дразнят свекървите – 110

  • 34 630
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 19 360
Тепърва да вразумявам човек на 60+? Изгубена кауза. Само ще си изхабя нервите.
Вероятно, но не смятам хората на 60+ непременно за малоумни. Те си карат по разбиранията от своята младост и леля ти едва ли влиза в бг-мама да си ъпдейтне ценностите.
Щом леля ти за друго е пич, не вярвам да е чак толкова твърдоглава.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Има свекита които по презумция приемат  охотно или безразлично всяка бройка на сина си. Когато алчния крокодил отнеме всичките имоти на сина, след развода, усещат, че са сгрешили колективно.
Парадоксално е, че загрижените-свекита, сватовници на сина, са най-върлите критички на промотираната от тях снаха. GrinningJoy
Леля ми буквално изхвърляше кандидат -снахите на братчеда-плейбой. Той захитря, смени приоритетите и наистина избра чудесна жена. Интелигентна, финна, с кариера и ценностна система. Обективно отбелязвам, че той не я заслужава. А моята любяща майка -Душка Добродушкова приемаше толерантно и радушно всеки сексуален порив на брат ми. Сватбата му беше фиаско, по принуда. Пробуди се мама, след като сина и спечели родителските права  и  тя осъзна, че не всички са с чисти подбуди и ангелски нрави...
Аз, лично си позволявам дипломатично да отрезвя прибързан избор на приятел.
Мисля, че за майката е приоритет.

# 62
  • при късмета
  • Мнения: 24 099
Изначало нямаш право на глас в чуждите лични избори. Да, понякога за влюбен/а и загубен/а преценката малко куца и страничния може да предвиди обстоятелствата занапред по-добре, но пак не може да ти е приоритет, чужд избор на партньор. Може да говориш с човека, може да си кажеш мнението, но чак да ти е приоритет, нищо не ти дава право. А мнението и съветите ти, колкото и дипломатични да ти се струват на теб самия, често имат обратен ефект, ако са непоискани и натрапени, точно защото повечето хора смятат, че дори майка им не може да се меси там и да има думата

# 63
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Дори и да игнорират мнението на майка си, оценката на приятелския кръг е важна, особенно при мъжете. Когато намесата е с добринамерени подбуди е приета. Спестяваш, на човек, на когото държиш сериозни проблеми. Намесата на свекито основно е във фаза възпитание, спрямо бъдещия избор за майка и съпруга. Някои пропуски си носят негативите за цял живот. Има синове, които и след 40г. и няколко развода са фенове на Мара-общата.
Да се надяват свекитата, че по презумция
избора на сина и на 20г.  ще е осъзнат, мъдър, благоприятен за щастлив семеен живот.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Парадоксално е, че загрижените-свекита, сватовници на сина, са най-върлите критички на промотираната от тях снаха. GrinningJoy
Мдаааа... Лесно е да се заблудят. Предните гаджета малки кифли, дето искат по дискотеки и МОЛ-ве. На всичкото отгоре местни, с имоти, с претенции... А новата вече по-улегнала, от малко градче (направо село), по квартири живее, явно техните са скромни хорица, които не могат да ѝ осигурят собствено жилище... Супер. Като ѝ се предостави дом, тя ще е благодарна до живот, ще се кланя до земи и ще изпълнява. Сигурно и кърската работа не ѝ е чужда, щом идва от "село", значи всичко е точно
И като не излезе съвсем точно - рев до небесата ...

# 65
  • Варна
  • Мнения: 14 554
HappyKali, даде ми жокер. Реален абсурд, поне за мен. Загрижена свеки , че 40г. и син ще остане без поколение. Той е
сина -слънце, мамин, за него само суперлативи, дъщерята неглижирана, въпреки позитивните и страни.
Майката -орлица беше в крайна амбициия да намери майка на внуците си. Намери, твърди, че харесала зъбите и Grinning(учителка), от провинцията. Няма да се очудя, ако сина и е бил девствен...
Сватба , първо внуче и нова Световна, фамилна битка. Joy Снахата пое генералската роля, Мунчо винаги е в сянка и мълчание. Свекито не иска да абдикира от ръководните функции. Булката с амбиции, за ремонти, екскурзии, шопинг. Живеят в къщата на свекърите. Мама дава на Мунчо, той спонсорира новата рода от македонските села. Словесните им битки стигнали и до физическа саморазправа . Свекито изяжда няколко шамара, а булката лекува нерви. Бяс и крив характер едва ли ще излекува. Мунчо смотолява, че те са му я избрали , да търпят . Сагата е примитивна и антипример за всички участници. Липсва адекватно отношение майка -син, съпруга-съпруг и свеки -снаха. Когато попитах свекито, сина и как търпи агресия и спрямо него, тя директно отстреля, че е свикнал да изпълнява заповеди (военен е). Просто житейски е сменил командния състав...

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 13:13 от Viviana91

# 66
  • София
  • Мнения: 19 360
Мама- командаджийка и жена-македонка
Потресаваща комбинация, чак ми стана жал за мъжа Joy

# 67
  • Мнения: X
Мама- командаджийка и жена-македонка
Потресаваща комбинация, чак ми стана жал за мъжа Joy
И на мен........Smiley

# 68
  • Мнения: 25 804
А ако мамата е от Чирпан или Враца...  Laughing

Скрит текст:
По Гергьовден мина из фейса следното пожелание:

Св. Георги и Ден на храбростта!
Празнуват всички, които като деца са казвали на баба си, че не са гладни, както и всички мъже, взели съпруги от Чирпан, Враца и поречието на Струма...
Наздраве за смелостта!

# 69
  • София
  • Мнения: 19 360
Значи свекър ми е имал двоен празник: Георги + жена-врачанка

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 14 736
tays, не изключвай възможността майките им да са ги сродили,оженили и
съответно развели... Joy
Като студентка преди много години присъствах в качеството на публика на дело за убийство на тъща от зет. Зетят и бившата му междувременно жена бяха, по данни от делото, сватосани от майките си, но нещо не бяха потръгнали нещата. Убийството не беше планирано като в криминален роман, а беше в резултат на блъскане по стълбите при скандал.

# 71
  • Мнения: X
Не са малоумни, но ти сама си го казаала:
Те си карат по разбиранията от своята младост
Имам си седмокласничка за възпитаване и  нЕАм нерви и дърти хора в добавка да ъпдейтвам. Синът ѝ и снаха ѝ да се оправят с нея.

# 72
  • Мнения: 18 707
Тук се спореше по някогашните имоти, АбсурТ основно разказва за  настаняване, ето го в изрезки от вестник как е ставало, порсто да го има записано ,знам че не е  в момента на  разговор, но винаги са тема имотите.

https://www.dnevnik.bg/analizi/2019/05/23/3908369_bez_oprazvane_ … 53WgTE8h5AMA3qYtY

# 73
  • София
  • Мнения: 19 360
Имам си седмокласничка за възпитаване и  нЕАм нерви и дърти хора в добавка да ъпдейтвам. Синът ѝ и снаха ѝ да се оправят с нея.
Не виждам с какво лелята ще попречи на възпитанието на 7-класничката. Идеята ми е, като страничен човек може да те послуша и че ще направиш добро на братовчед си. Но твоя работа, тъкмо си по темата.

# 74
  • Мнения: 1 759
Свекърът ми  понякога мрънка защо дъщеря му и зетят купили нещо, няма ли нужда и т.н. Казвам само " печелят си парите, тяхна си работа как ги харчат" , като помисли малко отговаря "така е".
И на тях сигурно мрънка за нас, и те така му отговарят.

Общи условия

Активация на акаунт