Силата на водата

  • 51 584
  • 2 674
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 130
Аз от лекар нефролог научих трик, с който се подсещаш да пиеш повече вода: сипваш необходимите литри в шише и колкото пъти минеш покрай него - пиеш. Изчезва бързо и не тежи.
Аз пия повече вода, но под формата на зелен чай.

# 211
  • Мнения: 39 497
До колкото знам всяка друга течност различна от вода не може да я замести.

# 212
  • Мнения: 2 668
Аз като не пия редовно вода,  имам главоболие и ми е отнесено някак си. Затова си пия пълна чаша вода или половин бутилка 500 мл. и това ме освежава

# 213
  • София
  • Мнения: 3 816
Пия по два литра вода на ден минимум. Задължително е шишето да е до мен.
Недостатъчния прием на вода при мен води до умора и проблеми с храносмилането.

# 214
  • Мнения: 691
Организма има нужда от чиста вода. Винаги имам вода до себе си.Тъй като съм бременна за мен е особено важно да пия поне 1,5 -2 литра вода на ден. Това е добре за мен и за бебчето. Чувствам се по свежа хидратирана, кожата също става по-хубава. А и при тези високи температури  задължително трябва да си носим вода с себе си.

# 215
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 458
Пия много вода, повече от 2 литра дневно, лятото минавам и 3. Има дни, обаче, в които просто не изпитвам нужда да пия вода. Не си ли приема двата литра, започвам да се чувствам различно и си налагам да пия.
Цялото ми семейство приема много вода. Рядко купуваме сокове и безалкохолни, 1-2 пъти месечно, та цялата нужда от течности се набавя точно от вода.

# 216
  • Мнения: 452
Не ми се е случвало да търпя негативни последици от недостатъчен прием на вода. Вслушвам се в сигналите на организма си и пия достатъчно вода.

# 217
  • Мнения: 1 177
Винаги имам бутилка с вода до себе си. Нямам ли, не консумирам достатъчно. Това е моят трик.

# 218
  • Мнения: 2 071
Когато не пия достатъчно вода, се чувствам отпаднало и качвам килограми. Опитвам се да пия достатъчно, като щом се сетя, изпивам по една пълна чаша.

# 219
  • Мнения: 349
Когато не пия достатъчно вода се чувствам отпаднала.Винаги и навсякъде си нося шише с вода и се старая да го изпивам.

# 220
  • Мнения: 114
По принцип пия много вода и не ми се налага да използвам трикове за подсеща не. Негативи от липса на вода съм усещала по време на бременност поради високо кръвно и престой в болницата лекарите ме караха да се стремя да не пия толкова вода и нямаше по-голямо мъчение за мен от това и в резултат получих силно главоболие.

# 221
  • Мнения: 39 497
По принцип пия много вода и не ми се налага да използвам трикове за подсеща не. Негативи от липса на вода съм усещала по време на бременност поради високо кръвно и престой в болницата лекарите ме караха да се стремя да не пия толкова вода и нямаше по-голямо мъчение за мен от това и в резултат получих силно главоболие.
Каква е идеята да не се пие вода, когато имаш високо кръвно?

# 222
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 678
По принцип пия много вода и не ми се налага да използвам трикове за подсеща не. Негативи от липса на вода съм усещала по време на бременност поради високо кръвно и престой в болницата лекарите ме караха да се стремя да не пия толкова вода и нямаше по-голямо мъчение за мен от това и в резултат получих силно главоболие.
Каква е идеята да не се пие вода, когато имаш високо кръвно?

Задържат се течности които пък водят до увеличаване на кръвното.Тогава се пият отводняващи лекарства,за да се свали кръвното.

# 223
  • Мнения: 39 497
Ама водата не се ли води натурално отводняшащо? Нещо не ми се връзва това обяснение.

# 224
  • София
  • Мнения: 941
По принцип пия много вода и не ми се налага да използвам трикове за подсеща не. Негативи от липса на вода съм усещала по време на бременност поради високо кръвно и престой в болницата лекарите ме караха да се стремя да не пия толкова вода и нямаше по-голямо мъчение за мен от това и в резултат получих силно главоболие.
Каква е идеята да не се пие вода, когато имаш високо кръвно?

Не трябва да се пие голямо количество вода, защото се натоварват сърцето и бъбреците, задържа се вода в тялото и се покачва кръвното налягане. Затова на хора със сърдечни проблеми се изписват отводняващи лекарства. Това важи само за хора диагностицирани със здравословен проблем.

Общи условия

Активация на акаунт